נגישות

סקי בשווייץ

אתרי סקי מומלצים בשווייץ

סנט מוריץ
סנט מוריץ הוא בלי ספק אחד מאתרי הסקי המפורסמים בעולם. הכפר הלא גדול במזרח שווייץ נחשב למקום הנכון לראות ולהיראות בו. זה בהחלט לא המקום עבור מי שמחפש כפר אלפיני קטן עם בנייה מעץ. בסנט מוריץ האווירה מודרנית, הבניינים גבוהים, והמקום נראה עשיר ובכלל לא מסורתי. יחד עם זאת הוא מציע כמה ממסלולי הסקי הטובים באירופה, שירותים מצוינים של מעליות, מלונות, מסעדות וכל הבילויים שאפשר לחלום עליהם.
 
כדי להגיע כדאי לטוס לציריך או למילאנו. הכפר שוכן בגובה 1,800 מטר. אורך המסלולים 350 קילומטרים והפסגה הגבוהה ביותר מתנשאת ל-3,300 מטר. באתר פועלות 60 מעליות סקי ובדרך כלל אין בו תורים ארוכים. זה לא המקום הנכון עבור מי שמחפש מחירים זולים. באתר פועלים 4 בתי ספר לסקי והמקום נחשב יעד טוב למתחילים. 
 
צרמאט
העיירה צרמאט במערב שווייץ מבטיחה גלישה על הקרחון הסמוך במהלך כל השנה. תשע מתוך 55 מעליות הסקי שבאתר פועלות בימים אלה. האתר כולו מתוכנן להיפתח השנה בסוף נובמבר. מראה המאטר הורן המרשים, שצורת המשולש שלו נהפכה לאחד מסמלי המדינה כולה, מושך לכאן מבקרים רבים. היתרון של צרמאט טמון גם בעובדה שאפשר להגיע אליה ישירות ברכבת, בנסיעה שנמשכת כשלוש שעות מציריך. 
 
סאס פה בשווייץ
הכפר סאס פה (Saas Fee) בחבל ואלה בדרום שווייץ ניצב תמיד בצל צרמאט השכנה הנגישה והפופולרית יותר ממערב לו. זו רק אחת הסיבות לכך שבסאס פה מחפשים כל הזמן אטרקציות חדשות. רשת השבילים הענקית שמקיפה את הכפר וחוצה את יערות הסביבה מספקת מסלולים נהדרים לצעידה בנעלי שלג. כדאי במיוחד לבחור בשבילים שמעפילים כמאה או מאתיים מטר מעל הכפר. שבילים אלה מספקים תצפיות יפות על בתי הכפר המכוסים בשלג ועל האזור כולו. עומק השלג סביב סאס פה נע בעיצומו של החורף בין מטר אחד לשניים וחצי מטרים. באתר התיירות של הכפר יש מידע על סיורים מודרכים קבועים בנעלי שלג, חלקם אפילו מסתיימים בקדירת פונדו חמה ומבעבעת. כל הסיורים כוללים השכרת ציוד. 
 
המגיעים ברכבת נוסעים לבריג (Brig) או לויספ (Visp) ומשם באוטובוס. המגיעים במכונית מצפון (מברן) עוברים במנהרת לוטשברג (Lotschberg). המגיעים ממזרח חוצים את מעבר פורקה (Furka) והמגיעים מדרום חוצים את מעבר סימפלון (Simplon).
 
ארבעת העמקים
אזור סקי גדול בדרום מערב שווייץ שמאפשר גלישה עם פס משותף. בארבעת העמקים 412 קילומטרים של מסלולי גלישה ו-92 מעליות. הפס מאפשר לגלוש בשמונה אתרי סקי: Bruson, Evolene, La Tzoumaz, Nendaz, Siviez, Thyon les Collons, Verbier, Veysonnaz.  ורבייה הוא אתר הסקי הנודע, הגדול והטוב מביניהם. רוב מסלולי הסקי בגובה מעל 2,500 מטרים ואיכות השלג באתרים אלה טובה מאוד במשך כל העונה. ההגעה אפשרית מז'נבה או מציריך.