נגישות

מדריך בזל

מדריך בזל

מידע שימושי לבזל

אנחנו מספקים לכם את כל המידע שחשוב שתדעו לקראת הנסיעה לבזל. מהם שדות התעופה ואיך מגיעים מהם לעיר? מה הפרש השעות, באיזה כסף משתמשים ומה העונה הכי מומלצת לביקור. את כל המידע הזה ומידע חשוב נוסף תמצאו כאן

הגעה

אין טיסות סדירות ישירות בין ישראל לבזל. יש לטוס לציריך ומשם להמשיך בטיסה או ברכב או ברכבת לבזל. בעונת הקיץ ישנן טיסות שכר ישירות לבזל. דרך נוספת להגיע לבזל היא ברכבת מערים מרכזיות באירופה ובעיקר מצרפת או מגרמניה. דרך מהנה אך איטית להגיע לבזל היא בשייט על נהר ריין. שייט של 8 ימים יוצא מאמסטרדם שבהולנד.

סידורים

ישראלים המבקרים בשווייץ לא צריכים אשרות ואין צורך בחיסונים או סידורים מיוחדים.

שעון

שעה אחת אחרי שעון ישראל.

כסף

המטבע בשווייץ הוא פרנק שווייצרי. אין בעיה למשוך כסף ממכונות כספומט. תשלום בכרטיסי אשראי מקובל, אך לא בכל החנויות והמסעדות. לכן כדאי תמיד להצטייד במספיק כסף מזומן.

שגרירויות

שגרירות שווייץ בישראל:
רחוב הירקון 228, תל אביב
טלפון: 03-5464455
שגרירות ישראל בשווייץ:
Alpenstrasse 56
ברן
טלפון: 41-31-3563500
info@bern.mfa.gov.il
 

מזג אוויר

הקיץ בשווייץ נמשך מיוני עד ספטמבר והוא עונה מצויינת לפעילויות חוץ למיניהן וטיולים בטבע. שיא עונת התיירות חלה ביולי ואוגוסט, אז המחירים עולים והאתרים מתמלאים בתיירים. מי שרוצה להימנע מכל אלה יכול להגיע לשווייץ בעונות המעבר, באפריל-מאי או באוקטובר. אמנם הטמפרטורות אז מעט נמוכות יותר, אבל המחירים יותר שפויים והטיול נעים יותר. בחורף קר ומושלג וזוהי עונת הסקי.