מדריך סביליה

מדריך סביליה

סביליה - ספרד

סביליה היא הבירה הרומנטית של דרום ספרד. למרות שמדובר בעיר גדולה ומודרנית, במרכז כלכלי ובלהיט ארכיטקטוני, שגדולי האדריכלים בעולם בונים בו, בסביליה משמרים ומטפחים את הקסם המסתורי של אנדלוסיה הרומנטית, שגיבוריה הגדולים הם כרמן, דון חואן ופיגארו.
 
אם יש מקום שמגלם בצורה הכי שלמה את כל מה שמאפיין את אנדלוסיה - זו סביליה. זוהי בירת החבל והעיר הגדולה ביותר בה, ודרך החיים האנדלוסית באה בה לידי ביטוי מושלם. בסביליה מתקיימים בפסחא טקסי השבוע הקדוש (סמנה סנטה) הכי מרשימים, יש בה את היריד השנתי הכי חגיגי ורומנטי, את ברי הטאפאס הכי טובים, את חיי הלילה הכי טובים ואת האנשים הכי אופנתיים באנדלוסיה. יש בה יותר סמטאות ימי ביניימיות צרות ופתלתלות, יותר כיכרות נסתרות ספוגות בניחוחות פריחת הדרים מאשר ברוב הערים האנדלוסיות האחרות. סביליה היא ביתן של שתי מסורות אנדלוסיות חשובות - הפלמנקו ומלחמות השוורים. מסורות האדריכלות הרומית, האיסלמית, הגותית, הרנסנסית והבארוקית, ניכרות בעיר ואין עוד עיר באנדלוסיה בה יש עושר שכזה. מה שיודעים הכי טוב בסביליה זה ליהנות. אין כמו בילוי לילי בברי הטאפאס, ברחובות, או במועדונים כדי לספוג את האווירה הרגועה והכייפית של העיר.
 
אבל חשוב לדעת שני דברים בקשר לסביליה: 1. היא יקרה והמחירים עולים עוד יותר בזמן השבוע הקדוש ובזמן היריד של אפריל. 2. הקיץ בסביליה (יולי-אוגוסט) מאוד חם ובמהלכו רוב המקומיים עוזבים את העיר.

לכל מדריכי היעדים »

מזג אוויר

סביליה

16°-31°
שלישי 13°-29°
רביעי 11°-27°
חמישי 14°-28°