מדריך רוסיה

מדריך רוסיה

מידע שימושי לרוסיה

אנחנו מספקים לכם את כל המידע שחשוב שתדעו לקראת הנסיעה לרוסיה. מהם שדות התעופה ואיך מגיעים מהם לעיר? מה הפרש השעות, באיזה כסף משתמשים ומה העונה הכי מומלצת לביקור. את כל המידע הזה ומידע חשוב נוסף תמצאו כאן

הגעה

חברות אל על וארופלוט מקיימות טיסות סדירות ישירות מישראל למוסקבה (כ- 4 שעות טיסה) ולסנט פטרסבורג (כ-5 שעות טיסה). לעתים פועלות גם טיסות שכר לסנט פטרסבורג. קווי אוטובוס ורכבת מחברים בין סנט פטרסבורג לטאלין שבאסטוניה ולריגה שבלטביה, הלסינקי בפינלנד, ברלין, פראג וורשה. למוסקבה אפשר להגיע ברכבת מהלסינקי, טאלין, ריגה, וילנה (ליטא), ברלין, פראג ויעדים נוספים באירופה. כמו כן, קווי רכבת מחברים בין מוסקבה ליעדים בקווקז, והרכבת הטרנס סיבירית מגיעה עד מונגוליה וסין.

סידורים

ישראלים המבקרים ברוסיה לא צריכים אשרות ואין צורך בחיסונים או סידורים מיוחדים.

שעון

שעון מוסקבה זהה לשעון ישראל.

כסף

המטבע ברוסיה הוא רובל. אין בעיה למשוך כסף ממכונות כספומט וניתן לשלם בכרטיס אשראי במלונות ובמסעדות גדולות.

שגרירויות

שגרירות רוסיה בישראל:
רחוב הירקון 120, תל אביב
טלפון: 03-5226736
שגרירות ישראל ברוסיה:
Bolshaya Ordynka 56
מוסקבה
טלפון: 7-495-6602700
info@moscow.mfa.gov.il

מזג אוויר

רבים טוענים שתחילת הקיץ והסתיו הן העונות היפות ביותר לביקר ברוסיה. בסביבות מאי השלג בדרך כלל כבר נמס והטמפרטורות הופכות להיות נעימות. בסתיו מתכסים העצים בצבעים מוזהבים וזה הופך את הביקור בספטמבר ותחילת אוקטובר למיוחד במינו. יולי ואוגוסט הם החודשים החמים ביותר ברוסיה וגם שיא עונת התיירות. בחלקים רבים של רוסיה חודשי הקיץ הם גם החודשים הגשומים ביותר.

מזג אוויר

moscow

15°-20°
שישי 13°-22°
שבת 14°-20°
ראשון 14°-20°