מדריך פורטו

מדריך פורטו

פורטו

פורטו, בצפון פורטוגל, היא הפתעה ייחודית. פורטו, שפירושו פשוט "נמל", שוכנת על קניון עמוק וצר, קרוב לשפך נהר הדואורו לאוקיינוס האטלנטי. זוהי עיר חלומית וצבעונית שיש בה שרידים ימי ביניימים, מגדלי פעמונים גבוהים, כנסיות בארוקיות מפוארות ובתים יפים בנויים בצורה מדורגת אחד מעל השני ומוארים בשמש.
 
פורטו ההיסטורית
רובע ריברה הוא המרכז ההיסטורי של העיר, שהוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. כאן אפשר להתערבב עם המקומיים בכיכרות בסגנון כפרי, לצד חנויות שנמצאות כאן זה מכבר ובתי מסחר שתחתם מציצים שרידים רומיים. לצד המבנים ההיסטוריים היפים אפשר לראות במרכז פורטו, כמו גם באזורים אחרים בעיר, בניינים מהשנים המוקדמות של המאה ה-20 שעומדים בהזנחה מאז שהצעירים ובעלי הממון עזבו את המרכז לטובת הפרוורים שלחוף הים. אך למרות סימני ההזנחה, פורטו עוברת בשני העשורים האחרונים תנופה של פריחה וחידוש, המתבטאת במערכת המטרו היעילה, המוזיאון המעניין לאמנות עכשווית ומרכז המוזיקה. עם תחילת הגעתן לאחרונה של טיסות low-cost לעיר, פורטו הופכת ליעד פופולארי לבילוי של סוף שבוע ותעשיית התיירות פורחת.
 
תרבות ובילויים
פורטו מתחרה בקלות מול ערים גדולות הרבה יותר. כמקום לידתו של יין הפורט המפורסם, היא הפכה למוקד עלייה לרגל לאוהבי יין באשר הם, שמגיעים לעיר כדי לבקר ביקבים המיוחדים ולטעום. יש בפורטו גם מסעדות טובות ומקומות נהדרים לשמוע בהם הופעות מוזיקה מכל הסגנונות ולרקוד לצליליה. בקיץ, כיכרותיה של העיר הופכות למרכז בילוי והאווירה בכיכר היא של מסיבת רחוב גדולה.
 
הרגעים השקטים
אבל חלק ניכר מהקסם של פורטו הוא ברגעים השקטים שהיא מספקת: זרימתו של נהר הדואורו לאורך הרציפים, מראות חבלי הכביסה המתוחים, התושבים המבוגרים של העיר שהולכים לאיטם לאורך רחובות מרוצפי אבן או זוג אוהבים שנפגש מתחת לאחד הגשרים. 

לכל מדריכי היעדים »
טיסות פורטו

טיסה לפורטו

31.07 - 07.08
טיסת סדירות
TAP AIR PORTUGAL
טיסות פורטו

טיסה לפורטו

21.07 - 28.07
טיסת סדירות
TURKISH AIRLINES

מזג אוויר

פורטו

16°-18°
שישי 17°-18°
שבת 18°-18°
ראשון 17°-18°