נגישות

מדריך מונטנגרו

מדריך מונטנגרו

מידע שימושי למונטנגרו

אנחנו מספקים לכם את כל המידע שחשוב שתדעו לקראת הנסיעה למונטנגרו. מהם שדות התעופה ואיך מגיעים מהם לעיר? מה הפרש השעות, באיזה כסף משתמשים ומה העונה הכי מומלצת לביקור. את כל המידע הזה ומידע חשוב נוסף תמצאו כאן

הגעה

ברוב ימות השנה אין טיסות ישירות למונטנגרו. טיסות כאלה מתקיימות לפעמים בקיץ – בשיא העונה, כאשר הביקוש עולה. המגיעים לביקור במונטנגרו טסים בדרך כלל לדוברובניק שבקרואטיה (אליה יש טיסות ישירות מישראל) ונוסעים לכיוון דרום מזרח. המרחק מדוברובניק לגבול מונטנגרו כארבעים דקות נסיעה.
מערכת אוטובוסים טובה מחברת בין מונטנגרו לערים רשיות באזור יוגוסלביה לשעבר (בלגרד, דוברובניק, סרייבו) ומשם ניתן להמשיך למערב אירופה או לתורכיה. אפשר להגיע למונטנגרו גם במעבורת מאיטליה.
הדרך הנוחה ביותר להתנייד במונטנגרו היא במכונית שכורה. יש אמנם תחבורה ציבורית שמגיעה לכל מקום במדינה אבל היא מאוד לא נוחה, לא תמיד סדירה ועלולה להתגלות כבעייתית.

סידורים

ישראלים המבקרים במונטנגרו לא צריכים אשרות ואין צורך בחיסונים או סידורים מיוחדים.

שעון

שעה אחת אחרי שעון ישראל.

כסף

המטבע במונטנגרו הוא אירו. אין בעיה למשוך כסף ממכונות כספומט שזמינות ברוב הערים. אפשר לשלם בכרטיס אשראי בבתי עסק ומלונות גדולים. עסקים קטנים יותר לא מקבלים תשלום בכרטיסי אשראי.

שגרירויות

אין למונטנגרו שגרירות בישראל.
קונסול של כבוד:
מר נמרוד רינות
רח' ראול ולנברג 2ב', קומה 1, תל אביב
טלפון: 03-5660667
אין לישראל שגרירות במונטנגרו. הנציגות המטפלת נמצאת בבלגרד
Bulevar Kneza Aleksandera Karadjordjevic
Karadjordjevica 47
Dedinje
בלגרד
טלפון: 381-11-3643500
info@belgrade.mfa.gov.il

מזג אוויר

חודשי הקיץ, יולי ואוגוסט, הם שיא עונת התיירות במונטנגרו, אז מקומות הלינה, בעיקר אלה שלאורך החופים, מתמלאים והמחירים עולים. מי שמעדיף להגיע בעונות רגועות יותר יכול לבקר במונטנגרו באביב (מאי-יוני) או בסתיו (ספטמבר-אוקטובר). בחורף קר מאוד וכדאי להגיע למונטנגרו רק אם מתכננים לעשות סקי.

מזג אוויר

מונטנגרו

12°-15°
רביעי 11°-13°
חמישי 12°-14°
שישי 11°-13°