לפלנד - החורף מקבל משמעות חדשה

לפלנד - החורף מקבל משמעות חדשה

מקום עם קסם מיוחד - ביקור בלפלנד
מאפשר לערוך היכרות עם תרבות רחוקה, מסורתית ומאוד שונה מן התרבויות המוכרות לנו. ביקור כזה בצפון פינלנד מאפשר גם ליהנות מאחד מאזורי הטבע הבתוליים, הפתוחים ובעלי נופי הבראשית האחרונים באירופה המפותחת; מרחבי טבע בהם אפשר לנוע במהירות בעזרת מזחלות כלבים או אופנועי שלג ולספוג במשך כמה ימים את האווירה והתרבות המיוחדים של לפלנד.

כאשר עורכים ביקור כזה בעיצומו של החורף מועצמים המפגשים והחוויות האלה פי כמה, שכן הביקור כולו הוא מפגש עם מזג האוויר. הקור, השלג, המים הקופאים באגמים וההתמודדות עם הקשיים כדי להמשיך ולנהל אורח נורמאלי הם חוויה מעוררת השראה שאי אפשר לשכוח. 

ומה עם מזג האוויר שם? 
כמה מעט אנחנו יודעים על מזג האוויר הארקטי בחורף? כמה מעט אנחנו יודעים על הדרכים המרתקות בהן מתמודדים תושבי החוג הארקטי עם מזג האוויר? איך הם נעים ממקום אחד למשנהו? איך הם מוצאים מזון? איזה בעלי חיים אפשר לפגוש בחורף של לפלנד? 
עבור ישראלים, שחיים במשך שמונה חודשים בקיץ ים-תיכוני וחווים חורף נעים, צנוע ולא דרמטי במיוחד מאפשר ביקור בלפלנד להבין את עוצמת מזג האוויר בחוג הקוטב, את היופי המרהיב שלו ועד כמה כל אלה שונים מפריחת החורף החביבה שלנו. באופן קצת מפתיע כל אלה נמצאים רק במרחק חמש שעות טיסה ישירה מתל אביב לרובניימי בצפון פינלנד. 
 

ללבוש אלמנט תרבותי
את ההבדלים בין התרבות המוכרת לנו לזו של החיים בחוג הקוטב אפשר לראות כבר בדברים הבסיסיים והקטנים ביותר. הלבוש למשל - ביקור בלפלנד דורש הצטיידות מסיבית שכוללת חליפת שלג, מגפיים אטומים, חמים ומיוחדים, כפפות וכובעים. כל אלה משמשים רק ציוד בסיסי כדי שאפשר יהיה לשוטט במרחבים הפתוחים. אלה שרוצים לצאת להרפתקה מיוחדת ולטבול במימיו הקפואים של מפרץ בוטניה המפריד בין פינלנד לשוודיה נזקקים כמובן לחליפות מיוחדות, אטומות לחלוטין למים, שמאפשרות להם לצוף במימי המפרץ ולתהות על כושר ההישרדות של דובי הקוטב. 


במקום רכבים - יש מזחלות 
התנועה במרחבי השלג העצומים היא אחד האתגרים המרשימים ביותר עימו מתמודדים תושבי לפלנד. כדי לנוע בשלג הם נעזרים בנעלי שלג רחבות ומיוחדות, במזחלות רתומות לכלבי האסקי או לאיילים שאומנו במיוחד למשימות אלה ובעיקר באופנועי השלג המהירים שמאפשרים לרוכבים לדהור על פני נהרות ואגמים קפואים וביערות מושלגים. זה לא דומה לשום דבר וזו חוויה שלא שוכחים. 
 
הלאפים מצטיינים בכושר ההישרדות המופלא שלהם. הם שולים דגים מתחת לשכבת הקרח העבה, מכינים אוכל מכל מרכיבי הבשר והדגה שעומדים לרשותם, מייצרים כלי קרמיקה שאופייניים במיוחד לפינלנד, ומכירים היטב את הטבע שמקיף אותם ואת חיות הבר הארקטיות. 
 
כל אלה הופכים את הטיול המאורגן ללפלנד לחוויה שונה מנסיעה רגילה ולאירוע שזוכרים במשך הרבה שנים.

אולי יעניין אותך לקרוא גם על:

• 10 סיבות לצאת לטיול בלפלנד »
4 אטרקציות מדהימות בלפלנד »
איך מחממים את הגוף במסע ללפלנד »
תאילנד או לפלנד - לאן ניסע בחופשה המשפחתית »

לכל הטיולים ללפלנד »

ספארי חורף בלפלנד 2019

שלל הרפתקאות בטיול חורף חוויתי
7 ימים, 6 לילות
יציאות בפברואר ומרץ 2019

טיול משפחות ללפלנד

7 ימים
טיול חורף חוויתי לכל המשפחה
יציאות בפברואר ומרץ 2019

ספארי חורף בלפלנד לשומרי מסורת

שלל הרפתקאות בטיול חורף חוויתי
7 ימים, 6 לילות
יציאות בפברואר ומרץ 2019