נגישות

מדריך בלפסט

מדריך בלפסט

מידע שימושי לבלפסט

אנחנו מספקים לכם את כל המידע שחשוב שתדעו לקראת הנסיעה לבלפסט. מהם שדות התעופה ואיך מגיעים מהם לעיר? מה הפרש השעות, באיזה כסף משתמשים ומה העונה הכי מומלצת לביקור. את כל המידע הזה ומידע חשוב נוסף תמצאו כאן

הגעה

אין טיסות ישירות מישראל לבלפסט. יש לטוס לאירופה או לאנגליה ומשם בטיסת המשך לבלפסט. ישנן גם טיסות לבלפסט מערים מרכזיות באירלנד הדרומית: דבליןף קורק וגולוואי. 
קווי אוטובוס ורכבת מחברים את בלפסט לדבלין לערים רבות נוספות בצפון אירלנד. מי שמעדיף לנוע דרך הים יכול להגיע לבלפסט במעבורת מסטראנרר (Stranraer) שבסקוטלנד, ליברפול שבאנגליה ומהאי הבריטי Isle of Man .
 
מערכת התחבורה הציבורית בבלפסט מצוינת והיא כוללת אוטובוסים, חשמליות ורכבות הנוסעות בכל רחבי העיר וכן מקושרות לשדה התעופה. את הכרטיסים אפשר לקנות מנהגי האוטובוס. כרטיס יומי עולה 3.50 פאונד בריטי. אם מתכננים להשתמש הרבה ברשת האוטובוסים כדיא לקנות ב- Metro Kiosk או בלשכת התיירות של בלפסט כרטיס סמארטלינק (smartlink) ל-7 ימים תמורת 15.50 פאונד.
 

סידורים

ישראלים המבקרים באירלנד לא צריכים אשרות ואין צורך בחיסונים או סידורים מיוחדים.

שעון

שעתיים אחרי שעון ישראל.

כסף

המטבע בדרום אירלנד הוא אירו. בצפון אירלנד משתמשים בפאונד בריטי (לירה שטרלינג).

שגרירויות

שגרירות אירלנד בישראל
רח' דניאל פריש 3, תל אביב
טלפון: 6964166-03
 
שגרירות ישראל באירלנד
122   Pembroke Road
דבלין
טלפון: 2309400-1-353
 

מזג אוויר

בקיץ, בין מאי ליולי הטמפרטורות חמימות והימים ארוכים מאוד (מחשיך בסביבות 22:00). החיסרון בהגעה לאירלנד בעונה זו הוא שהקיץ הוא עונת השיא באירלנד, התיירים ממלאים את האתרים והמחירים עולים. אלטרנטיבה טובה היא לבקר באביב (פברואר – אפריל) או בסתיו (אוגוסט – אוקטובר) אז האתרים פחות מלאים ומזג האוויר, במיוחד באפריל ובספטמבר, טוב