נגישות

מדריך בלפסט

מדריך בלפסט

אטרקציות בבלפסט

בלפסט היא עיר עכשווית, אופנתית ומתפתחת. יש בה לא מעט אטרקציות כמו אדריכלות ויקטוריאנית יפה, טיילת נהדרת עם אמנות מודרנית לאורכה, מוזיאונים מעניינים ושכונות מגורים יוקרתיות שמהוות את אחד מפרויקטי ההתחדשות העירונית הגדולים באירופה. יש כמובן גם פאבים נהדרים והרבה מוזיקה טובה. אלו ההמלצות שלנו לאתרים והאטרקציות שלא כדאי להחמיץ בבלפסט.

בית העירייה – Belfast city hall

בית העירייה – Belfast city hall – נחשב ליצירת מופת אדריכלית, שניצבת בלב מדשאה גדולה וגן מרשים. הבניין נפתח לראשונה כבר ב-1906 והוא נחשב עד היום אחת הדוגמאות המעניינות ביותר של אדריכלות רנסאנס קלאסית. סיורים לא תשלום מתקיימים בבניין העירייה בכל ימי השבוע, מלבד שבת וראשון. הסיורים נמשכים כשעה ופוקדים את המקומות המעניינים במבנה ומספרים את ההיסטוריה שלו. 

רובע טיטניק

הרובע הוא אחד הפרויקטים הגדולים בעולם של שיקום שכונה על קו המים. במרכזו של הרובע מוזיאון ענק וחדיש – מרכז המבקרים טיטניק שמספר את סיפורה המלא של האונייה שהיתה בשעתה הגדולה והמפוארת בעולם וטבעה בהפלגת הבכורה שלה באפריל 1912. הקשר של טיטניק לעיר ברור – הספינה נבנתה במספנות הגדולת של בלפסט ולמרות שטבעה מיד לאחר מכן גאוות העיר עדיין נתונה לה. באותן שנים בתחילת המאה העשרים היתה בלפסט עיר מרכזית, שוקקת חיים וסואנת. סיפורה של הטיטניק מאפשר לתושביה לחזור את אותם ימי שיא עליזים.
 

Waterfront hall

 מרכז כנסים אמנות ובידור שמשמש כאולם האירוח המרכזי של פסטיבל בלפסט בקווינס וכביתה של תזמורת אלסטר. טובי האמנים בבריטניה מגיעים לכאן בכל שנה. האולם נפתח ב-1997 ומאז התקיימו בו יותר מ-3000 אירועים שונים. אתר האולם » 

מוזיאון אלסטר

 המוזיאון מציג שלדי דינוזאורים ומומיה מצרית לצד אוצרות אמנות אירית, עתיקה ומודרנית. זה המוזיאון הגדול והחשוב ביותר בצפון אירלנד וכדאי לבקר בו, גם אם אין ברשותכם המון זמן פנוי. במוזיאון מתקיימים סיורים ללא תשלום וגם הכניסה אינה כרוכה בתשלום. אתר המוזיאון »

מרכז הקניות כיכר ויקטוריה

מרכז הקניות כיכר ויקטוריה – מרכז הקניות חדש ויפה אבל אחד מיתרונותיו הגדולים טמון בכך שהוא מעניק לעולים לקומה העליונה שלו תצפית נהדרת על כל בלפסט. 

בנייני הפרלמנט סטורמונט

בנייני הפרלמנט סטורמונט – Stormont Parliament Buildings –  זה מקום כינוסה של האסיפה המחוקקת של צפון אירלנד. האסיפה היא חלק מהסכם השלום שהושג בצפון אירלנד ב-1998. המבנה המרתק הוקם ב-1921 ובכל יום מתקיימים בו סיורים למבקרים. 
אתר בנייני הפרלמנט »

שוק סנט ג'ורג'

השוק הוא אחת האטרקציות הוותיקות ביותר בבלפסט ונחשב אחד השווקים המוצלחים ביותר באיים הבריטיים. הוא זכה בעבר בפרסים רבים בזכות הסחורה הטרייה והטובה שנמכרת בו ובזכות האווירה הייחודית. כדאי במיוחד להגיע לשוק בימי שבת, אז מוצעים בו מגוון גדול של מוצרים ואוכל מרחבי העולם. בימי ראשון מוכרים במקום גם עבודות אמנות ומלאכת יד רבות. אתר השוק »

מצודת בלפסט

המצודה ניצבת במדרונות של קייב היל בחלקה הצפוני של העיר בלפסט. יש ממנה תצפית נהדרת על העיר ועל סביבתה. האתר פופולרי מאוד בקרב זוגות שנישאים בזכות הגנים הנפלאים שלו. 

מידע נוסף על המצודה »

בית האופרה הגדול

אולם התיאטרון הטוב ביותר בצפון אירלנד. במשך כל השנה מועלים בו מחזות תיאטרון מווסט אנד בלונדון, הפקות מקומיות, אופרות של להקות מובילות בעולם ומחזות זמר רבים. כדאי לבדוק את התכונית בכל ביקור בבלפסט. 
אתר בית האופרה »
 

אודיסי ארינה (Odyssey Arena)

הארינה הגדולה שנפתחה בשנת 2000 אירחה כבר כמה מטובי האמנים בבריטניה. בחלק מן השנה משמשת הארינה כאולם לאירועי ספורט.