נגישות

יוון ההררית

יוון ההררית

יוון ההררית

אזור יוון ההררית, עם נופיו המרשימים ושילוב מיוחד של היסטוריה ומסורות, נחשב לאחד האזורים המרתקים ביותר ביוון, שעדיין לא לגמרי התגלה על ידי התיירים. יש בו ערים מעניינות כמו יואנינה ומצובו, המציעות למבקרים בהן שילוב של מסורת, אתרים היסטוריים ותושבים מסבירי פנים. 
 
יוון ההררית מורכבת מחבלי הארץ תסאליה ואפירוס בצפון מערב יוון, שהם מיוערים, יפים להפליא ומרתקים. באפירוס אפשר למצוא את הנופים הדרמטיים ביותר.  כאן נמצאים הרי הפינדוס אותם חוצה נקיק ויקוס המרהיב שאורכו 12 ק"מ ועומקו 900 מ' והוא הנקיק העמוק ביותר בעולם. הפארק הלאומי של נקיק ויקוס מתאפיין ביערות, מפלים ואגמי הרים קרים, אותם מקיפים כפרי זגוריה - 46 כפרים קטנים שהביקור בהם הוא חוויה בלתי נשכחת. זגוריה פירושה בשפות הסלאביות "מאחורי ההרים". הכוונה כאן להרי הפינדוס "מאחוריהם" שוכן החבל שמספק את אחד המסעות הקרובים המעניינים ביותר. 
 
מדרום להרים נמצאת העיר יואנינה, עיר סטודנטיאלית כייפית ומלאת אופי הממוקמת לצד אגם שליו. ממערב לעיר, קו החוף מתאפיין בחופים חוליים ארוכים וביניהם כמה אתרים ארכיאולוגיים. יש המתייחסים לאזור החוף הזה כאל "הריביירה של אפירוס" והוא יפה ביותר באזור העיירה פראגה.
 
יוון ההררית שונה מאוד מיוון שרובנו מכירים, זו של האיים והחופים הכחולים. הנוף כאן שונה, האווירה אחרת והחוויה מרגשת מאוד.

לכל מדריכי היעדים »

מזג אוויר

יואנינה

11°-21°
רביעי 10°-21°
חמישי 10°-21°
שישי 11°-21°