אלזס לורן

אלזס לורן

אלזס לורן - צרפת

חבל אלזאס וחבל לוריין חולקים גבול משותף בפינה הצפון-מזרחית של צרפת, בהרי ווז' ועבר משותף של שליטה גרמנית במאה ה-19, כאשר גרמניה סיפחה את אלזאס ואת חלקו הצפוני של לוריין ב- 1871 אחרי המלחמה הצרפתית-פרוסית. 
 
חבל אלזאס היפה והמקסים שימש לאורך ההיסטוריה כנקודת מפגש בין התרבות הלטינית לתרבות הגרמאנית של אירופה. החבל ממוקם בין הרי ווז' לנהר הריין. חבל אלזאס שונה מאוד מחבליה האחרים של המדינה. בחבל זה, הסמוך לגבול הגרמני, ניכרת היטב השפעתה של השכנה ממזרח. קל לחוש בכך באוכל, ביין, במבטא שבו מדברים התושבים המקומיים ובסגנון הבנייה. במשך עשרות שנים התנהלו באזור זה קרבות עקובים מדם, בין צרפת לגרמניה ולמדינות אחרות, על השליטה באזור הנרחב והעשיר הזה. כיום כדאי לבקר בו בעיקר בזכות כמה מן הערים המרתקות ביותר במדינה, מגוון אפשרויות לפעילויות בטבע והרים מיוערים.
 
חבל לוריין מתאפיין בערבות וביערות. בלוריין נמצאות שתי ערים יפות בצורה מיוחדת, שתיהן שימשו בעבר כערי בירה. הראשונה היא נאנסי, הנחשבת לאחד המרכזים העירוניים האלגנטיים והיפים בצרפת והיא ידועה באדריכלות בסגנון אר-נובו. השנייה היא מץ, 54 ק"מ מצפון לנאנסי, הידועה באדריכלות הגרמאנית שלה ובחלונות הויטראז' המרהיבים שבקתדרלה הנפלאה שלה. בעיירה ורדון ניתן עדיין לראות את השפעתה ההרסנית של מלחמת העולם הראשונה.

מזג אוויר

שטרסבורג

14°-23°
שלישי 13°-25°
רביעי 16°-27°
חמישי 16°-29°