נגישות

מדריך קיימברידג'

מדריך קיימברידג'

אטרקציות בקיימברידג'

קיימברידג' היא עיר אוניברסיטאית עם היסטוריה ומורשת עשירה מצד אחד וחיים סטונדנטיאלים עכשוויים ותוססים מצד שני. אלה הופכים את הביקור בקיימברידג' למרתק במיוחד. האוניברסיטה היוקרתית קיימת מאז שנת 1209 וביקור באולמות האוניברסיטה ובכנסיות שבה ירתק כל חובב היסטוריה. גם חובבי המוזיאונים יהנו כאן וכמובן שגם חובבי הקניות והבילויים. כאן תמצאו את האטרקציות המרכזיות שכדאי לראות בקיימברידג'.

מוזיאון פיצויליאם (Fitzwilliam):

המוזאון ההיסטורי המרכזי בקיימברידג' נחשב אחד המוזיאונים הטובים ביותר בבריטניה. זה המוזיאון הרשמי של אוניברסיטת קיימברידג' ונוסד ב-1816. הוא מכיל אוסף גדול וחשוב של סרקופגים מצריים עתיקים של ואמנות יוונית ורומית. בקומה העליונה שלו מוצגות הרבה עבודות אמנות, בעיקר מן התקופה האימפרסיוניסטית. ליד המוזיאון נמצא פארק Sheeps Green היפה, שכדאי לנוח בו כדי להתאושש מן ההליכה במוזיאון. ליד המוזיאון פועלת מסעדת דגים טובה בשם Loch Fyne.
הכניסה חופשית. כתובת: Trumpington St.

טרינטי קולג'

הקולג' שנוסד בשנת 1546 התפרסם בעיקר בזכות הכנסייה המרשימה שלו ובזכות המקהלה הנודעת שפעלה במקום. לאחר הביקור בכנסייה כדאי לפקוד גם את הפארק The Backs הסמוך, שבו אפשר ליהנות ממדשאות גדולות, יער קטן וגדת נהר פסטורלית ומזמינה במיוחד את חובבי הפיקניקים. אם רוצים לאכול ארוחת צהריים בסביבה זאת כדאי לבקר באחת המסעעדות שפועלות בכיכר השוק הסמוכה. כתובת: Trinity Street, CB2 1TQ.

המוזיאון הזאולוגי

University Museum of Zoology הוא אתר נהדר לחובבי בעלי חיים ומחקר זואולוגי. האטרקציה העיקרית במוזיאון הם שלדי הדינוזאורים שמוצגים במקום, כמו גם שלדים של בעלי חיים רבים אחרים. מסקרנים במיוחד כמה שלדים של בעלי חיים שנכחדו בינתיים מן העולם. כמו כןם מוצגים כאן כמה פרטים בעלי חשיבות היסטורית עצומה, שהובאו בידי צ'רלס דרווין לאחר מסעו בספינה ביגל. תובת: Downing Street CB2 3EJ.

רחוב השוק

רחוב השוק (Market Street) הוא אחד הרחובות המרכזיים בקיימברידג' והוא ליבה של ההתרחשות העירונית. חובבי קניות ימצאו כאן חנויות מכל הסוגים ובעיקר כמה חנויות ספרים מצוינות, עם כי יש גם חנויות לבוש יפות ונעליים משובחות. בימי ראשון מתקיים ברחוב שוק האומנויות (Arts & Crafts Market), במסגרתו מגיעים אומנים למכור את יצירותיהם. בשוק זה אפשר למצוא גם מאכלים מקומיים נדירים.

הגשר המתמטי

הגשר המתמטי הוא אחד האתרים הכי חביבים ומסקרנים בקיימברידג'. הוא שוכן בקולג' המלכה (Queen's College) ומחבר בין שני חלקי הקולג'. הגשר המתמטי נבנה לראשונה ב-1749. למרות מה שיספרו לכם –לאייזק ניוטון אין קשר לגשר או להקמתו. זאת אגדה אורבנית פופולרית במיוחד בקיימברידג'. עוד שמועה שמסתובבת היא שלפני 100 שנה בערך, תלמידי הקולג' פירקו את הגשר ונכשלו בהרכבתו מחדש. מעניין, אבלכ נראה גם לא נכון, מאחר שהגשר מחוזק בעזרת ברזלים וברגים מסיביים. כתובת: Silver Street , CB3 9ET.

הגנים הבוטניים

הגנים הבוטניים של אוניברסיט תקיימברידג' (Cambridge University Botanic Gardens) הם הגנים היפים ביותר בעיר ולדעת רבים אלה הגנים היפים ביותר בבריטניה. בגן פעילות מחקרית אקדמית לצד פעילות תיירותית. המבקרים יכולים ליהנות כאן משלווה שקשה למצוא באיזשהו מקום אחר בעולמנו. החממות הגדולות שמציגות סוגים לא שגרתיים של צמחים הן בין האטרקציות היותר מעניינות כאן. כתובת: Cory Lodge, Bateman Street, CB2 1JF.

כנסיית המלך

כנסיית המלך בקינגס קולג' היא אתר מרכזי בקיימברידג' ופנינה אדריכלית מהדרגה הגבוהה ביותר. רבים מגיעים לעיר רק כדי לראותה. יש בה ויטראז'ים יפים בחלונות ואורגן מרשים. כתובת: King's Parade CB2 1ST.
Not Found