נגישות

מדריך בריסל

מדריך בריסל

אירועים בבריסל

 • 06.07.18 - 12.08.18

  החוף של בריסל

  בכל שנה בקיץ הופך אזור התעלה של בריסל, ליד כיכר Sainctelette, לחוף שוקק והומה. כ-3000 טונות של חול מהים הצפוני מפוזרים כאן באזור שאורכו קילומטר, ועל החוף שנוצר מפוזרים שמשיות, בקתות וכסאות נוח.

  החוף פתוח במשך חודש מאמצע יולי עד אמצע אוגוסט ומחייה את אזור התעלה שהיה בעבר עזוב וזוכה עכשיו לתחייה חדשה.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 21.07.18 - 21.07.18

  החג הבלגי

  מעטים נשארים בבתים בבריסל במהלך ה-21 ביולי. חגה הלאומי של בלגיה, שמציין את היום בו נבחר המלך הראשון, נחוג בעיקר במסיבה ענקית ברחובות העיר. רוב אירועי המוזיקה והזיקוקין מתרכזים סביב הארמון המלכותי המרשים בבריסל.

  במהלך היום נפתחים לפני הקהל חלקים סגורים מן הארמון, הפרלמנט הבלגי וכל המוזיאונים. ברחובות העיר מתקיימות תהלוכות של תזמורות ומופעים. תחרויות ספורט לחובבים מתקיימות בכל האצטדיונים וברחוב לה רג'נס מתקיים יריד גדול של חפצי אמנות.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 14.08.18 - 18.08.18

  פסטיבל הקיץ של בריסל

  פסטיבל הקיץ של בריסל מתקיים מאז שנת 2002 והפך עם השנים לאחד האירועים המרכזיים המתרחשים בבריסל. מדובר בפסטיבל מוזיקה שחושף את הקהל לכל סוגי המוזיקה העכשווית - רוק, פופ, היפ הופ, ג'ז, פולק, רגיי ועוד.

  בנוסף להופעות המוזיקה מתקיימים במהלך הפסטיבל מופעי רחוב מז'אנרים שונים כמו תיאטרון רחוב, קרקס, אמנים נוודים ועוד.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 16.08.18 - 19.08.18

  שטיח הפרחים הבלגי

  הכיכר הגדולה (grand Place) בבריסל, בלגיה, נחשבת ממילא לאחת הכיכרות היפות ביותר בעולם. פעם בשנתיים היא זוכה "לשיפור" משמעותי, כאשר היא מכוסה כולה בשטיח ענק של פרחים.

  מדובר במאמץ לא קטן כיוון ששטח הכיכר 300 מטרים רבועים והוא מכיל, כפי שמעיד ניסיון השנים הקודמות 800 אלף פרחים, בדרך כלל בגוניות. כיוון שלא קל לשמור על רעננותו של השטיח במשך ארבעה ימים חמים באוגוסט מפוזרות על דוגמת שטיח הפרחים כמה מזרקות מים שמצננות את המשטח. דוגמת השטיח נבחרת באופן שונה בכל פעם. בדרך כלל מאמצים הבלגים את אחד מסיפורי הפולקלור המקומי. הדוגמא המיועדת מתוכננת בקפידה, זוכה לשרטוטים מדויקים ולאחר מכן להנחה קפדנית מאוד של הפרחים. הכיכר עצמה הוכרה כבר ב-1998 כנכס תרבות עולמי בידי ארגון אונסק"ו, מוקפת בתים גותיים יפהפיים וזוכה לעיתים קרובות לתואר "הכיכר היפה ביותר באירופה". המראה המרהיב של שטיח הפרחים מושך קהל גדול מאוד ונחשב לאחד האירועים העממיים האהובים ביותר בבלגיה. המקום הטוב ביותר לצפות בשטיח הפרחים הוא מהקומה הראשונה של בניין העירייה. הכניסה למרפסת התצפית הפופולרית הזו עולה סכום פעוט ושווה כל אגורה.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 06.10.18 - 07.10.18

  לילה לבן בבריסל

  הלילה הלבן בבריסל, המתרחש מדי שנה ביום שבת הראשון של חודש אוקטובר, הוא אירוע אמנותי מיוחד במינו. לא רק מוזיאונים שפתוחים לקהל. בבריסל לקחו את זה צעד אחד קדימה ומזמינים אמנים ליצור עבודות במיוחד לאירוע. העבודות מוצבות במרחב הציבורי - ברחוב, בפארקים, בחצרות בתי ספר, כנסיות, מגרשי חניה ועוד ונותנים למקומות של היום יום פרשנות חדשה ומציגים אותם באור שונה.

  בכל שנה מגיעים יותר מ-10,000 איש למרכז בריסל כדי להשתתף באירוע האמנות המרתק והמסקרן הזה.

  להמשיך לקרוא סגור

מזג אוויר

בריסל

20°-25°
ראשון 15°-26°
שני 18°-26°
שלישי 18°-28°