נגישות

מדריך ברוז'

מדריך ברוז'

ברוז'

העיר הבלגית ברוז' היא מקום קטן ומרתק, שאפשר למרבה ההפתעה לבלות בו כמה ימים מענגים. לפני תחילת הביקור בברוז' מוטב להחליט איזה אופי יישא. יש שלושה סוגים של ביקור בעיר הלא גדולה הזו, שאת המרכז העתיק שלה אפשר לחצות בחצי שעה הליכה מהירה – דרך השוקולד, דרך הבירה והדרך הרומנטית. למרות הרצון להספיק ולטעום הכל לא כדאי, מסתבר, לערבב בין הביקורים בעלי האופי השונה. כל אחד מהם עשוי לספק הנאה ועונג.
 
העיר העתיקה של ברוז' היא אחת הערים הימי ביניימיות המושלמות ביותר שיש. יש בה סמטאות מרוצפות אבן, תעלות מים חלומיות מקשרות בין כיכרות שוק ציוריות מוקפות במגדלים וכנסיות עתיקות. החיסרון היחיד בברוז' הוא שכולם יודעים עליה וזרם תמידי של תיירים מגיע אליה, הזרם מתגבר בימי הקיץ. 
 
כדי להצליח להינות מברוז' כמו שצריך ולספוג את האווירה שלה כדאי ללנון בה לילה אחד לפחות. בביקור יום מחימיצים את יופייה של העיר המוארת בלילה. עדיף גם להגיע לברוז' באמצע השבוע וכך להימנע מהמוני התיירים הבריטיים שנוהגים להגיע אליה בסופי השבוע. ברוז' מקסימה במיוחד באביב אז פורחים שטיחי הנרקיסים בחצר הבחיינהוף, או בחורף (מלבד כריסמס) אז אפשר להינות מהעיר החורפית כמעט לבד.
 

מזג אוויר

בריסל

18°-23°
שבת 14°-24°
ראשון 15°-26°
שני 20°-28°