נגישות

מדריך הארדנים

מדריך הארדנים

מידע שימושי להארדנים

אנחנו מספקים לכם את כל המידע שחשוב שתדעו לקראת הנסיעה להארדנים. מהם שדות התעופה ואיך מגיעים מהם לעיר? מה הפרש השעות, באיזה כסף משתמשים ומה העונה הכי מומלצת לביקור. את כל המידע הזה ומידע חשוב נוסף תמצאו כאן

הגעה

אין טיסות מישראל לארדנים. יש לטוס לבריסל וממנה להמשיך ברכב, או באוטובוס, או ברכבת. חברת אל על וחברת התעופה הבלגית בראסלס איירליינס מפעילות טיסות ישירות בין ישראל לבריסל, בירת בלגיה. זמן הטיסה כ-4 וחצי שעות. אל הערים המרכזיות של האזור, כגון Namur, Dinant, Rochefort ועוד אפשר להגיע מבריסל באוטובוס או ברכבת. נאמור נחשבת לנקודה ממנה טוב ביותר להתחיל את הטיול בארדנים והיא נמצאת במרחק של 60 ק"מ בלבד מדרום-מזרח לבריסל.
בין ערי האזור ניתן לטייל ברכבת או באוטובוס, אבל הדרך הטובה ביותר לטייל בארדנים היא ברכב, שמאפשר להגיע גם למקומות אליהם התחבורה הציבורית לא מגיעה וכמובן מאפשר לעצור ולטייל בכל מקום שרוצים. דרך טובה נוספת לתור את הארדנים היא באופניים.

סידורים

אין צורך באשרה או בחיסונים.
 

שעון

שעה אחת אחרי שעון ישראל.

כסף

המטבע בבלגיה הוא אירו. נהוג להשתמש בעיקר בכסף מזומן, בעיקר לרכישות קטנות. אין בעיה למשוך כסף ממכונות כספומט ואפשר לשלם בכרטיס אשראי ברוב המכריע של המלונות, המסעדות וברבות מהחנויות.

שגרירויות

שגרירות בלגיה בישראל
רחוב אבא הילל 12, רמת גן
6138130-03
 
שגרירות ישראל בלבגיה
Avenue De L’Observatoire 40
1180 Uccle 
בריסל
טלפון: 3735500-2-32
info@brussels.mfa.gov.il

מזג אוויר

הזמן הטוב ביותר לביקור בארדנים הוא בין מאי לספטמבר, אז מזג האוויר נעים ומתאים לטיולים בטבע. החיסרון בעונה זו הוא כמובן היותה שיא עונת התיירות. לכן כדאי להתכונן לכך מראש ולהזמין מקומות לינה מבעוד מועד. 

מזג אוויר

בריסל

11°-24°
שני 8°-18°
שלישי 11°-19°
רביעי 7°-15°