נגישות

מדריך צ'יאנג מאי

מדריך צ'יאנג מאי

מידע שימושי לצ'יאנג מאי

אנחנו מספקים לכם את כל המידע שחשוב שתדעו לקראת הנסיעה לצ'יאנג מאי. מהם שדות התעופה ואיך מגיעים מהם לעיר? מה הפרש השעות, באיזה כסף משתמשים ומה העונה הכי מומלצת לביקור. את כל המידע הזה ומידע חשוב נוסף תמצאו כאן

הגעה

אין טיסות ישירות מישראל לצ'יאנג מאי שבצפון תאילנד. יש לטוס לבנגקוק ומשם בטיסה פנימית לצ'יאנג מאי. אפשרות נוספת היא לנסוע באוטובוס היוצא מתחנת האוטובוסים הצפונית או מתחנת Moh Chit שבצפון-מזרח בנגקוק. אוטובוסים מחלקה ראשונה יוצאים בכל חצי שעה. אוטובוסים של חברות פרטיות יוצאות ממרכזי תיירות שונים בבנגקוק. משך הנסיעה באוטובוס כ-10 שעות. אפשר לנסוע לצ'יאנג מאי גם ברכבת היוצאת מבנגקוק מספר פעמים בכל יום. באופן מעט מפתיע, הרכבת איטית יותר מהאוטובוס והנסיעה לוקחת כ-12 שעות. 

סידורים

ישראלים המבקרים בתאילנד זקוקים לאשרה. את האשרה יש להוציא מבעוד מועד בשגרירות תאילנד בשיראל. 
 
יש להתייעץ במרפאת מטיילים לגבי חיסונים הדרושים למטיילים בתאילנד.

שעון

5 שעות לפני שעון ישראל.

כסף

המטבע בתאילנד הוא באט. אפשר להחליף כסף בבנקים או במשרדי חלפני כספים במרכזים התיירותיים, או בבתי מלון מדרגה ראשונה (בהם ערך ההמרה לרוב לא טוב). טרוולר צ'ק בדולר אמריקאי או בפאונד בריטי ניתנים להמרה בבנקים ובמשרדי החלפנים בכל הערים הגדולות בתאילנד וערך ההמרה שמקבלים עבורם טוב יותר מאשר של המרת מזומנים. ברוב המקומות לוקחים עמלה של 33 באט עבור צ'ק, כך שככל שערך הצ'ק שמחליפים גבוהה יותר כך ערך ההמרה משתלם יותר. מכונות כספומט זמינות בכל רחבי המדינה ואפשר למשוך מהן כסף מזומן באמצעות כרטיס אשראי. במלונות מדרגה ראשונה, במסעדות הדרגה ראשונה, בחנויות כלבו, חנויות תיירים ובמשרדי נסיעות אפשר לשלם באמצעות כרטיס אשראי.

שגרירויות

שגרירות תאילנד בישראל
בניין מרכזים 2001
שדרות אבא אבן 1
הרצליה פיתוח
טלפון: 09-9548412/3
 
שגרירות ישראל בתאילנד
Ocean Tower II 25th Fl.
Sukumvit SOI 19
בנגקוק
טלפון: 66-2-2049200

מזג אוויר

בגדול יש בתאילנד שלוש עונות: עונה גשומה בין מאי לאוקטובר, עונה קרה בין נובמבר לפברואר ועונה חמה בין מרץ למאי. צ'יאנג מאי נמצאת בצפון תאילנד, שם ההבדל בין העונות ניכר יותר. בעונה הקרה הטמפרטורות יורדות והלילות קרים. בעונה החמה, לעומת זאת, הטמפרטורות מטפסות והאזור לעתים קרובות חם יותר ממרכז המדינה. בעיקרון, כדאי יותר להגיע לצ'יאנג מאי בעונה הקרה, אז הטמפרטורות נעימות והאזור שסביבה פורח.