נגישות

מדריך הודו

מדריך הודו

אטרקציות בהודו

הודו היא מדינה ענקית ומרתקת. בשביל לא מעט אנשים הטיול בהודו הוא חוויה משנת חיים שלא תישכח לעולם. התרבות, הארכיטקטורה, הערים התוססות, המקדשים, הנופים והחופים. הודו מציעה למטיילים בה מכל טוב. הנה ההמלצות שלנו לאתרים והמקומות שהכי כדאי לבקשר בהם בהודו.

הטאג' מהאל

 הארמון המופלא בעיר אגרה במדינת אוטר פראדש נחשב כיום אחד משבעת פלאי תבל. למעשה מדובר במאוזוליאום – קבר מהודר לזכרה של האשה למענה הוקם. הטאג' מהאל בנוי כולו שיש לבן. הוא הוקם בין 1631 ל-1648 בידי השליט שאה ג'האן לזכרה של אשתו האהובה. על פי האגדה הועסקו בבנייה עשרים אלף פועלים. המרחק – 204 קילומטרים מדלהי - מאפשר להגיע לאגרה גם לביקור קצר כדי לחזות בפלא.

גואה

 זהו אחד מאותם מקומות שזכו למוניטין עולמי ומושכים מבקרים, בעיקר צעירים, מרחבי העולם. חופי גואה נחשבים בין היפים בעולם וכיום גם בין המענגים בזכות המסיבות והאירועים שמתקיימים בסביבתם.  גואה שוכנת בחוף המערבי של תת היבשת ההודית. יש בה מורשת קולוניאליסטית מפוארת, בעיקר כזו שנרכשה בידי הפורטוגלים. החופים יפהפיים, עם עצי דקל גבוהים שמגיעים סמוך מאוד לקו המים. בין החופים המפורסמים ביותר אפשר למנות את קאלאנקוט, קולבה, באקה, אניונה ורבים אחרים.

מקווי המים של קראלה

 הבתים המיוחדים שנבנו על המים הסכורים בקראלה בדרום הודו מושכים אליהם עשירים מהודו ומבקרים מרחבי העולם. האתר אמנם פחות מוכר מאטרקציות רבות אחרות בהודו אבל יש לו קסם רב ומן הראוי שייכלל בכל עשיריה מובילה. בתי האירוח על המים בקראלה מציעים שלווה, פינוק, חיק טבע מעניין ושקט שקשה למצוא במקומות אחרים.
 
אלאפוזה הוא אחד האתרים המפורסמים ביותר באזור ורבים מכנים אותו "ונציה של המזרח". אלאפוזה שוכנת 70 קילומטרים מדרום לקוצ'י. הזמן הטוב ביותר לבקר באזור זה הוא בין אוקטובר לפברואר.

טרק בהימלאיה

מקורם של כמה מן הנהרות הקדושים ביותר בהודו נובע בהרי ההימלאיה. זו הסיבה לכך שמסעות עלייה לרגל רבים מסתיימים דווקא באזור זה. המקדשים שנבנו במקומות הגבוהים ביותר, האגמים הקפואים והכחולים במרומי ההרים, מפלי המים, כרי הדשא הירוקים, הגשרים הצרים מעל העמקים, כל אלה מושכים למסעות ההליכה בהרי ההימלאיה מבקרים מכל העולם. בין האתרים הבולטים שמשמשים כמוצא לטיולים בהרים אפשר למנות את דרמסאלה במרומי עמק קאנגרה. המקום התפרסם גם בזכות היותו מקום מושבו הקבוע של הדלאי למה, מנהיגם הרוחני של הבודהיסטים. גם רישיקש עשויה לשמש כבסיס טוב. נהר הגנגס חולף בעיר העתיקה. העיר נחשבת כבירה העולמית של תרבות היוגה, יש בה אשרמים רבים ומרכזי לימוד ומדיטציה.

מקדש קוהאג'וראו במדינת מדיה פראדש

מקדש ייחודי זה שאלפי פסלי אהבה ונאהבים נחצבו בו, נחשב אחד האתרים המרתקים בהודו. בעיקר המוניטין זכו מקדשי קוהאג'וראו בזכות הפסלים האירוטיים אבל האדריכלות, הרוחניות והאווירה במקום מסקרנים לא פחות מן התנוחות של הנאהבים העתיקים. העונה המתאימה ביותר לביקור היא בין אוקטובר למרץ.

ורנסי

העיר השוכנת על הגדה המערבית של נהר הגנגס, בצפון אוטר פראדש, נחשבת אחת העתיקות ביותר בעולם. כאן אפשר להבין את מהותו של ההינדואיזם. העיר נחשבת המרכז החשוב של דת זו ויש בה מרכזי לימוד רבים. גדת הנהר היא האתר המפורסם ביותר בעיר. המדרגות הארוכות שיורדות אל הנהר נחשבות אתר פולחן ותפילה. לאורך הנהר יש בתים רבים שמשמשים כמרכזי מוזיקה ושירה.

מערות איאנטה (Ajanta)

המערות שנחצבו במהאראשטרה, כמאה קילומטרים מן העיר אורונגאבאד, התגלו במקרה בתחילת המאה ה-19. הן הוקמו בידי נזירים בודהיסטים כבר במאה ה-3. כיום הן נחשבות לפסגת האמנות הבודהיסטית. הן חצובות בסלע געשי וסביבתן נודעת בזכות הפריחה היפה שלה. קירות המערות והתקרות שלהן מכוסים בציורים מרשימים, שמתארים את חייו של בודהא. במערות אלורה הסמוכות, 34 במספר, יש דוגמאות מרשימות לאדריכלות קדומה של בניית מערות. העונה המתאימה ביותר לביקור היא בין אוקטובר למרץ. ההגעה ברכבת פשוטה למדי ממומבאי שמרוחקת כ-400 קילומטרים.

נהר הגנגס

הנהר מקודש מאוד למאמיני דת ההינדו. מקורותיו בהרי ההימלאיה סמוך לגבול הטיבטי. אורכו של הנהר 2,510 קילומטרים והוא עובר גם בתחומי סין, נפאל ובנגלדש. לאורכו של הנהר יש כמה אתרים חשובים לעליייה לרגל. כאלה הם מקום המפגש של הגנגס עם נהר תאמונה, והעיר הארדיוואר, במקום בו נפרד הגנגס מהרי ההימלאיה.

הפארק הלאומי קורבט

הפארק למרגלות ההימלאיה נחשב גם עדן לחובבי טבע ובעלי חיים. הוא משתרע על פני שטח של 530 קילומטרים רבועים ונושא את שמו של החוקר והצלם ג'ים קורבט. עיקר פרסומו של הפארק בא לו בזכות האפשרות לצפות בו בנמרים. אלה אמנם נראים כאן לעתים די קרובות אבל לפארק יש הרבה יותר להציע. יותר מ-50 מיני יונקים, 250 מיני ציפורים ו-25 מיני זוחלים נראים בו בקביעות. העיירה דיקאלה היא מרכזו של הפארק ובה אפשר גם ללון. דיקאלה מרוחקת 300 קילומטרים מדלהי. הפארק פתוח רק בין ה-15 בנובמבר ל-15 ביוני.

דלהי

בירת הודו היא עיר מרתקת שיש בה לא מעט אתרים היסטוריים מעניינים. רבים מתייחסים אליה רק כאל תחנת מעבר הכרחית, אבל זו טעות וכדאי להשקיע מעט יותר תשומת לב באתריה ובאטרקציות של העיר החדשה והישנה.

מזג אוויר

דלהי

27°-42°
רביעי 24°-42°
חמישי 26°-42°
שישי 24°-41°