מדריך סין

מדריך סין

אטרקציות בסין

סין היא מדינה ענקית ויש המון מה לראות ולעשות בה. ערים מרתקות וכפרים קטנים, אתרים היסטוריים ואתרי טבע, תרבות מרתקת עכשווית ומסורתית ועוד ועוד. אז איך בכל זאת יודעים לאן הכי כדאי להגיע בסין ומה הכי כדאי לא לפספס? בדיוק בשביל זה אנחנו כאן ואת ההמלצות שלנו לאתרי החובה בסין תמצאו כאן.

בייג'ין

בייג’ין, בירת סין, היא יעד הביקור הראשון. בעיר הענקית יש עשרות אתרים ומונומנטים חשובים שכדאי לפקוד. 
 
העיר האסורה היא מתחם ענק ששימש בעבר כארמון וכיום הוא מוזיאון מפואר. סיור בחדרים המרכזיים והיפים ביותר נמשך כשעה וחצי. במתחם אמנם 10,000 חדרים אבל רק מעטים מהם פתוחים בפני הקהל. סמוך לעיר האסורה שוכן פארק גדול שצופה עליה. תושבי בייג’ין נוהגים לבוא לכאן כדי להתאמן בטאי צ'י ובפעילויות אחרות. בצידה האחר של העיר האסורה נמצא פארק ביי חאי גונג יואן שבמרכזו אגם ובו אי יפה. האזור כולו הוא אחד האחרונים בבייג’ין בהם יש עדיין סמטאות קטנות ובתים מסורתיים. 
 
מקדש השמיים בפארק טיין טאן בדרום העיר נחשב בעיני רבים למבנה היפה בבייג’ין. במרכזו שני מבנים עגולים ומחופים באריחים כחולים. מקדש חשוב אחר הוא המקדש הבודהיסטי טיבטי שנקרא מקדש הלאמה. 
 
מחוץ לעיר נמצאים קברי שושלת מינג ששלטה בסין מין המאה ה-14 למאה ה-17. הדרך המפורסמת המוליכה אל הקברים נקראת "דרך הרוחות" בה מוצגים פסלי שיש רבים של בעלי חיים ושל פקידי השלטון העתיק.

שי-אן

שי-אן במחוז שאאנשי שימשה כבירת סין במשך יותר מאלף שנים. היא נחשבה לשער המערבי של דרך המשי ועד המאה העשירית נחשבה אחת הערים הגדולות והעשירות בעולם. סביב שי-אן קבורים 73 קיסרים והמפורסם שבהם הוא קברו של צ'ין שה חואנג ששלט בסין במאה השלישית לפני הספירה. קיסר זה זכה למוניטין מיוחד כיוון שעל קברו מגינים אלפי חיילי טרה קוטה. פני כולם פונים מזרחה כדי להדוף את אויבי הקיסר. אוצר בלום זה התגלה רק ב-1974 ולגמרי במקרה, בזמן שחפרו במקום באר מים. העיר כולה מוקפת חומה בת שש מאות שנים שאורכה שלושה עשר קילומטר.

צ'נגדו

יותר מעשרה מיליון תושבים מתגוררים כיום בצ'נגדו בירת סצ'ואן אבל עיקר פרסומה התיירותי של העיר בא לה בזכות כמה עשרות דובי פנדה. צ'נגדו נחשבת כיום מרכז תעשיית האלקטרוניקה של סין וגם אחד המרכזים החשובים של הרפואה הסינית המסורתית. רוב התיירים שמגיעים לעיר באים כדי לבקר במרכז הרבייה של דובי הפנדה שהוקם כעשרה קילומטרים ממרכז העיר. במקום פועל גן חיות קטן בו מציגים לראווה את דובי הפנדה הנדירים. 
 
בעיר לה שאן שבחבל סצ'ואן נחצבה במאה השמינית שורה ארוכה של פסלים. המפורסם שבהם הוא פסל ענק של בודהא שגובהו שבעים מטר.

יער האבן

יער האבן, כשלוש שעות נסיעה מן העיר קונמינג, הוא אוסף גדול ומרשים של תצורות נוף ייחודיות. אלה הם עמודי גיר שגובהם עד שלושים מטר, שהגשמים והרוחות עיצבו בצורתם המיוחדת.

גווילין

אזור גווילין בחבל גואנג שי נודע בזכות נופי הסלע המיוחדים והציוריים שלו. אלה שימשו השראה במשך מאות שנים לציירים ולאמנים. על אחד הסלעים באזור כתוב: "מוטב להיות תושב בגווילין מאשר מלאך בשמים". אמירה זו היא עדות לכך שהנוף באזור זה בדרום סין נחשב לאחד היפים ביותר במדינה.

מזג אוויר

בייג'ין

22°-34°
שישי 22°-33°
שבת 22°-32°
ראשון 25°-37°