נגישות

מדריך קמבודיה

מדריך קמבודיה

אטרקציות בקמבודיה

קמבודיה היא יעד מרתק בדרום מזרח אסיה. יש בה מקדשים שנבלעו בג'ונגל, היסטוריה מרשימה, ערים מעניינות שעוברות פריחה תרבותית והמון נופים יפיפיים. אנחנו ממליצים לכם על האתרים והאטרקציות שלא כדאי לפספס במהלך טיול בקמבודיה.

אנגקור ואט – מקדשים בג'ונגל

מקדש אנגקור ואט בקמבודיה הוא המבנה הדתי הגדול ביותר בעולם. המקדש נבנה לפני כאלף שנים ונחשב  גם היום לאחד ההישגים האנושיים הגדולים ביותר. אנגקור היתה בעבר בירת קמבודיה, ממנה שלטו מלכי הקמר באימפריה אדירה. כיום אפשר לראות באנגקור מאה מקדשי אבן, ששרדו ממכלול גדול הרבה יותר. 
 
שימוש בסימולציית מחשבים מתוחכמת מוכיח שהתוכנית על פיה נבנה מתחם המקדשים הגדול באנגקור היא בבואה מדויקת של מפת הכוכבים כפי שהכירו אותה בתקופה קדומה. החוקרים מניחים שמטרת הבנייה על פי מפת הכוכבים נועדה ליצור הרמוניה בין הארץ לגרמי השמיים.
מה שנותר מאימפריית הקמר (Khmer) הוא ארץ עצובה ושסועה ממלחמות. את זוועות הדמים, שעברה קמבודיה בדור האחרון, משקמים היום, ובפני העולם נפתחו אפשרויות לביקור בבירות הקמר - פנום-פן (Phnom Penh)  ואנגקור תום (Angkor Tom).
 
אנגקור תום ניטשה לפני כ-750 שנה, אחרי מאות שנים של פאר. כשנטשו מלכי הקמר את עירם, הם הותירו בה חומות ושערים מפוסלים בדמויות אדם, מקדשי ענק, שהנודע בהם הוא אנגקור ואט (Angkor Wat) ובמות מונומנטליות, מגולפות. העיר נבלעה במעבה הג'ונגל, ומאז הגיעו אליה לראשונה האירופים לא חדלה מלהצית את דמיונו של העולם המערבי. היום אפשר לבקר בכמה ממקדשיה ולעמוד נדהמים מול העושר האנושי, הלפות בכבלי עוצמתו של הג'ונגל. לא רחוק מאנגקור משתרע אגם טונלה (Tonle Sap) שמתכווץ או מתרחב בהתאם לעונת השנה. על גדתו ובלבו בנויים כפרים צפים וכפרי כלונסאות. חייהם של אנשי האגם ותעלות הנהר המוליכות אליו הם תמונות הלקוחות מתוך ספרי הרפתקאות ומסעות.
 

פנום פן

העיר פנום פן  (Phnom Penh), בירת קמבודיה, שוכנת על מפגש הנהרות הגדולים - מקונג, טונלה ובאסאק. כמו במקומות רבים אחרים בקמבודיה, גם כאן ניכרים אותות מלחמת האזרחים הארוכה שהרסה את המדינה. ארמון המלך המצועצע, מקדש הכסף המפואר, המוזיאון הלאומי על אוספיו הנפלאים והרובע הקולוניאלי הצרפתי הישן - כל אלה הם כסות נוצצת לאמת העצובה, החיה ברחובותיה הצדדיים של העיר. 
 
מלך קמבודיה נורודום סיהאמוני נולד ב-1953 לאם ממוצא איטלקי-צרפתי ולאב שכיהן כמלך קמבודיה. ככל הידוע הוא המלך היחיד בעולם שמוצאו כה מורכב. המלך שימש לפני עלייתו לכהונה כשגריר של ארצו בארגון אונסק"ו ונודע גם כמורה לבלט קלאסי. 
 

הנהר-אגם הגדול

נהר הטונלה סאפ שזורם בקמבודיה הוא הנהר היחיד בעולם שהופך פעמיים בכל שנה את כיוון זרימתו. הטונלה סאפ הוא שילוב בין נהר לאגם. זהו גוף המים הגדול ביותר בדרום מזרח אסיה והוכרז כשמורה ביוספרית. בעונות המונסון גדל הטונלה סאפ באורח משמעותי ולעיתים קרובות מציף אזורים גדולים במדינה. הנהר והאגם מספקים כמויות עצומות של דגים ונחשבים ממקורות המזון העיקריים של קמבודיה.

מזג אוויר

פנום פן

21°-27°
שלישי 24°-33°
רביעי 24°-32°
חמישי 25°-33°