נגישות

מדריך צ'ילה

מדריך צ'ילה

מידע שימושי לצ'ילה

אנחנו מספקים לכם את כל המידע שחשוב שתדעו לקראת הנסיעה לצ'ילה. מהם שדות התעופה ואיך מגיעים מהם לעיר? מה הפרש השעות, באיזה כסף משתמשים ומה העונה הכי מומלצת לביקור. את כל המידע הזה ומידע חשוב נוסף תמצאו כאן

הגעה

אין טיסות ישירות מישראל לצ'ילה ישראלים הטסים לצ'ילה עוברים דרך יעד ביניים באירופה או בארצות הברית או בדרום אמריקה ונוחתים בסנטיאגו. משך הטיסה כ-18 שעות.
 
בהתחשב באורך העצום של המדינה מטיילים, בייחוד אם הם מוגבלים בזמן, חייבים לטוס בין האזורים השונים. כמה חברות מפעילות טיסות פנימיות בין הערים הגדולות. נסיעה במכונית שימושית בעיקר עבור אלה הרוצים לבקר באזור האגמים. קשה מאוד לנוע באזור זה ללא מכונית צמודה. רכבת מהירה מחברת בין סנטיאגו לצ'ילאן.
אוטובוסים הם אמצעי התחבורה הציבורית הנפוץ ביותר. גם מעבורות שימושיות מאוד למטיילים לאורך החוף.

סידורים

ישראלים המבקרים בצ'ילה אינם צריכים אשרה.

שעון

5 שעות אחרי שעון ישראל.

כסף

המטבע בצ'ילה הוא פסו. ערכי ההמרה הכי טובים בסנטיאגו ולכן כדאי להצטייד שם בכסף. נוח יותר להחליף דולרים. בחלק מסוכנויות הנסיעות ובמלונות מדרגה ראשונה מצטטים מחירים בדולרים. כדאי לבדוק את שערי ההמרה לפני שמחליטים אם עדיף לשלם בדולרים או בפסו. אין בעיה למשוך כסף ממכונות כספומט שזמינות ברוב הערים בצ'ילה. אפשר לשלם בכרטיס אשראי, אך יש לשים לב שבמקרים רבים התשלום באשראי גורר עמלה של עד 6%.

שגרירויות

שגרירות צ'ילה בישראל:
רח' הברזל, בניין B, קומה 34, תל אביב
טלפון: 03-5102751
 
שגרירות ישראל בצ'ילה:
San Sebastian 2812
Las Condes
סנטיאגו
טלפון: 56-2-7500500
 

מזג אוויר

שיא העונה לביקורים בצ'ילה הוא מאמצע דצמבר עד סוף פברואר. בחודשים אוקטובר ונובמבר יש כמה יעדי אביב בהם אפשר לראות פריחות מרהיבות. בחודשים מרץ ואפריל אפשר לראות שלכת יפה באזור האגמים.