מדריך אוגנדה

מדריך אוגנדה

מידע שימושי לאוגנדה

אנחנו מספקים לכם את כל המידע שחשוב שתדעו לקראת הנסיעה לאוגנדה. מהם שדות התעופה ואיך מגיעים מהם לעיר? מה הפרש השעות, באיזה כסף משתמשים ומה העונה הכי מומלצת לביקור. את כל המידע הזה ומידע חשוב נוסף תמצאו כאן

הגעה

אין טיסות ישירות מישראל לאוגנדה ויש לטוס דרך יעד ביניים. לרוב טסים עם חברת אתיופיאן איירליינס המקיימת טיסות ישירות מישראל לאדיס אבבה, בירת אתיופיה וממנה ממשיכים לאנטבה שבאוגנדה. אפשר להגיע לאוגנדה גם בטיסות ליעדי ביניים באירופה.

סידורים

ישראלים הנוסעים לאוגנדה צריכים אשרת תייר. את האשרה ניתן לקבל עם הנחיתה בשדה התעופה ובמעברי הגבול היבשתיים. מחירה של ויזה התקפה ל-3 חודשים הוא $20.
יש צורך להתייעץ במרפאת מטיילים לגבי החיסונים הנדרשים למטיילים באוגנדה.

שעון

זהה לשעון ישראל.

כסף

המטבע באוגנדה הוא שילינג אוגנדי. אפשר להחליף בקלות כסף מזומן בדולרים בבנקים ואצל חלפנים. מקבלים ערך טוב יותר על שטרות גדולים (של $50 ו-$100). ערך ההמרה טוב הרבה יותר בקמפלה לכן כדאי להצטייד בכמה שיותר כסף שם. על המחאות נוסעים מקבלים לרוב ערך המרה נמוך בכ-2%. בקמפלה ובכמה ערים בודדות נוספות אפשר למשוך כסף ממכונות כספומט של בנק סטנדרט צ'רטר.

שגרירויות

אין לאוגנדה שגרירות בישראל. השגרירות המטפלת נמצאת במצרים:
Midan El Messaha 9, Dokki
קהיר
טלפון: 00-20-2-33485
 
אין לישראל שגרירות באוגנדה. השגרירות המטפלת נמצאת בקניה:
Bishop Roda Nairobi
P.O Box 30354
ניירובי
טלפון: 254-20-4927500

מזג אוויר

אפשר לבקר באוגנדה לאורך כל השנה. רוב המדינה נהנית ממזג אוויר טרופי מושלם. הטמפרטורות נעות בין 26 מעלות ביום  ו-16 מעלות בלילה. החודשים דצמבר עד פברואר הם החודשים החמים ביותר.

מזג אוויר

אנטבה

19°-28°
שני 17°-28°
שלישי 16°-28°
רביעי 16°-28°