נגישות

מדריך טנזניה

מדריך טנזניה

אטרקציות בטנזניה

בטנזניה חווים את אפריקה במיטבה. השמורות הכי גדולות עם הכי הרבה בעלי חיים נמצאות בטנזניה והביקור בהם הוא חוויה שלא שוכחים כל החיים. נופי סוואנה אפריקאית ומרחבים עד אין סוף, בעלי החיים הגדולים של אפריקה, עדרים ענקיים של גנו וזברה בתקופת הנדידה הגדולה וכל זה עם פינוק של מלונות 5 כוכבים. חוץ מזה בטנזניה אפשר לראות את שרידי האדם הקדמון, אפשר לפגוש את בני המסאי ולבקר בכפרים שלהם ואפשר גם לבקר בערים אפריקאיות גדולות וסואנות. ויש את זנזיבר - נופש מושלם על חופים בתוליים מרהיבים. הנה ההמלצות שלנו למקומות שכדאי לבקר בהם בטנזניה.

דר אל סאלם

דאר א סאלם היא בירת טנזניה ובה ממוקם שדה התעופה הבינלאומי המרכזי.

סרנגטי, מכתש נגורונגורו, טאראנגרה ואגם מאניארה

רוב המבקרים מגיעים כדי לשהות בשמורות הגדולות בצפון המדינה – אלה כוללות את שמורת הסרנגטי, מכתש נגורונגורו, טאראנגרה ואגם מאניארה. אל יעדים אלה באזור הצפוני של טנזניה אפשר להוסיף את שני ההרים הגבוהים – הקילימנג'רו והמרו. כיוון שיעדים צפוניים אלה רחוקים מאוד מדאר א סלאם, נחשבת העיר ארושה לבירת הספארי של טנזניה. כל טיולי הספארי באזור הצפוני של המדינה מתחילים ומסתיימים בארושה.

ארושה

ארושה נמצאת במיקום מעניין – בדיוק באמצע הדרך בין קהיר לבין קייפטאון – כלומר במרכז החוף המזרחי של אפריקה. הפארק הלאומי ארושה מציע נופים יפים של הר מרו, החמישי בגובהו באפריקה וזהו הפארק היחיד בו מותרים טיולי הליכה.

אגם ויקטוריה

אגם ויקטוריה בחלק הטנזני שלו נחשב לאחת השמורות הפחות מתוירות במדינה. רוב המבקרים באגם מגיעים אליו מן החוף של קניה או אוגנדה.

אגם טנגנייקה

אגם טנגנייקה משמש כגבולה המערבי של טנזניה. את חופיו חולקות ארבע מדינות – זמביה, בורונדי, הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו וטנזניה. המגיעים לכאן באים בדרך כלל כדי לצפות בשימפנזים שחיים בפארק הלאומי גומבה סטרים ובשמורת ההרים מאהאלה.

סלוס, קאטאבי ורואהה

השמורות הדרומיות סלואס, קאטאבי ורואהה, נחשבות פחות פופולריות, יקרות יותר לביקור ונוחות להגעה מדאר א סלאם. סלואס היא השמורה הגדולה ביותר באפריקה ושטחה כפול משטח מדינת ישראל. חיים בה יותר ממיליון בעלי חיים.

זנזיבר

האיים זנזיבר ופמבה מרוחקים כארבעים קילומטר מן החוף של טנזניה. במשך מאות שנים שימשו מקומות אלה כנמלי מסחר מרכזיים באוקיינוס ההודי ובמזרח אפריקה. האי זנזיבר נחשב יעד תיירות פופולרי ואהוב בעיקר בזכות חופי הזהב המרהיבים שלו. החול הלבן, הים הכחול ומזג האוויר החמים והנוח הופכים את זנזיבר ליעד חופשה אידיאלי, בייחוד עבור זוגות רומנטיים.
עיר האבן באי זנזיבר היא מקום מרתק מבחינה אדריכלית ואתר שנעים מאוד לשוטט בו במשך כמה ימים. רבים מן הבתים נבנו במאה ה-19 ובשנים האחרונות שופצו והפכו לבתי מלון.

מזג אוויר

דר אל סאלם

24°-28°
שלישי 23°-27°
רביעי 22°-29°
חמישי 22°-28°