נגישות

מדריך אתיופיה

מדריך אתיופיה

מידע שימושי לאתיופיה

אנחנו מספקים לכם את כל המידע שחשוב שתדעו לקראת הנסיעה לאתיופיה. מהם שדות התעופה ואיך מגיעים מהם לעיר? מה הפרש השעות, באיזה כסף משתמשים ומה העונה הכי מומלצת לביקור. את כל המידע הזה ומידע חשוב נוסף תמצאו כאן

הגעה

חברת אתיופיאן איירליינס מקיימת טיסות ישירות מישראל לאדיס אבבה, בירת אתיופיה. משך הטיסה כ- 4.5 שעות. אפשר להגיע לאתיופיה גם בטיסות לא ישירות דרך טורקיה או דרך אירופה.

סידורים

ישראלים הנוסעים לאתיופיה צריכים אשרת תייר. את האשרה ניתן לקבל בשדה התעופה באדיס אבבה והיא תקפה ל-3 חודשים מיום הכניסה למדינה. אפשר גם להנפיק את האשרה מבעוד מועד בשגרירות אתיופיה בישראל.
יש צורך להתייעץ במרפאת מטיילים לגבי החיסונים הנדרשים למטיילים באתיופיה.
כדאי להתעדכן לגבי אזהרות מסע לאתיופיה, ולראות המלצות לגבי אזורים מסויימים באתיופיה שכדאי להימנע מלהגיע אליהם (בעיקר באזור גמבאלה במערב אתיופיה ובאזור הגבול עם סומליה).

שעון

שעה אחת לפני שעון ישראל.

כסף

המטבע באתיופיה הוא ביר, המחולק ל-100 סנט. בעיקרון כל התשלומים באתיופיה אמורים להיגבות בביר על פי חוק, אבל למרות זאת חברות תעופה, רוב המלונות הגדולים, סוכנויות הנסיעות ואפילו משרד ההגירה גובים תשלום בדולרים אמריקאים. 
בסניפים גדולים של בנק Dashen בערים הגדולות (אדיס אבבה, בהיר דאר וגונדר) ישנן מכונות כספומט בהן ניתן למשוך כסף עם כרטיסי ויזה בינלאומיים. כרטיסי אשראי של חברות אחרות כנראה לא יעבדו. 
המטבע המועדף להחלפה באתיופיה הוא דולר אמריקאי. היורו גם הוא צובר פופולריות, אבל עדיין לא יוחלף בכל מקום, לכן הכי כדאי להצטייד בדולרים במזומן, אותם ניתן להחליף בקלות בכל מקום.

שגרירויות

שגרירות אתיופיה בישראל:
רח' מנחם בגין 48, תל אביב
טלפון: 5379103-03
 
שגרירות ישראל באתיופיה:
Higher 16 Kebele 22
House No. 283
P.O Box 1266
אדיס אבבה
טלפון: 251-11-6460999
info@addisababa.mfa.gov.il

מזג אוויר

הטמפרטורות באתיופיה נעימות לאורך כל השנה. באזורים הגבוהים של המדינה הטפרטורה הממוצעת היא כ-20 מעלות, במישורים שבשולי מערב, מזרח ודרום אתיופיה הטמפרטורות יכולות לטפס אל מעבר ל-30 מעלות.
עונת הגשמים העיקרית באתיופיה היא בין יוני לתחילת אוקטובר, כך שכל זמן אחר בשנה מתאים לטיול במדינה. בתקופה שמיד אחרי תקופת הגשמים האזורים הגבוהים ירוקים ומכוסים פרחים וזוהי העונה המומלצת לטרקים.   

מזג אוויר

אדיס אבבה

6°-12°
ראשון 6°-20°
שני 7°-22°
שלישי 7°-22°