נגישות

בריטניה למשפחות

10 פארקי שעשועים בבריטניה

מוטב כך, בלי הפרסום המוגזם והתורים הארוכים של יורודיסני או הטיבולי. באנגליה יש פארקי שעשועים נהדרים ואטרקציות מדהימות לילדים שיגרמו גם לילדים שלכם אושר, התרגשות, פחד מצוין וזכרונות ארוכי טווח ברשימה המכובדת תוכלו למצוא את : לגולנד, אלטון טאוורס, פארק ת'ורפ ועוד . הנה 10 מהפארקים הבולטים ביותר ברחבי בריטניה. הם מיועדים לבני כל הגילאים – כמה מהם מתמחים דווקא במתקנים לפעוטות וברבים מהם יש מתקנים שמוקדשים ליצירות הספרות האהובות של הסופרים האנגלים כמו עליסה בארץ הפלאות, פיטר פן ואחרים.
 
Alton Towers, Staffordshire
אלטון טאוורס היא קרוב לוודאי הפארק המפורסם ביותר באנגליה. השנה זכה לפרסום מיוחד בזכות המתקן החדש והמפחיד מכולם שנקרא סמיילר. אם אתם מוכנים לזה – בקשה – 14 היפוכים בלולאות ענקיות שמספקת רכבת הרים אחת מטורפת לחלוטין. גם אם הסמיילר קצת מוגזם בשבילכם תשמחו לשמוע שבאלטון טאוורס יש עוד 50 מתקנים סבירים ומשעשעים יותר שמיועדים לבני כל הגילים. בולטת במיוחד הפלגה אחת נהדרת – לממלכת השוקולד של צ'רלי. לא להחמיץ.
 
Lightwater Valley, North Yorkshire
הגאווה המקומית היא בעיקר על רכבת ההרים הארוכה ביותר באירופה. הדהרה הזאת נמשכת שש דקות תמימות וזה נצח. הפארק שוכן ליד העיר ריפון (Ripon) ובמרחק 30 דקות נסיעה מהארוגייט. החידוש האחרון הוא פארק אנגריבירדס שהוקם במקום, ומעביר את משחק הטלפון הסלולרי למציאות. חידוש נוסף הוא חוות הנשרים שמאפשרת מבט קרוב בעופות הטרף. אתר לייטווטר ואלי »
 
מיני לונדון, לגולנד Legoland Windsor, Surrey 
זה הפארק החביב ביותר על פעוטות וילדים קטנים. בית היוצר המפורסם של לגו הקים כאן ממלכה מפוארת בשם לגולנד (legolend) ובכל שנה מוספים אליה מתקנים ואטרקציות חדשים. בשנה האחרונה נוספו כמה אטרקציות שמאפשרות טבילה ושעשועים במים, אבל אלה מיועדים כמובן לימי הקיץ החמים. במקום פועל גם מלון שמיועד למשפחות עם ילדים קטנים ונחשב לאחד הטובים בבריטניה. אתר לגולנד »
 
Oakwood, Pembrokeshire
היתרון הגדול של הפארק הזה טמון דוקא בריחוק שלו מן המרכזים ההומים והצפופים. הוא שוכן בקצה הדרומי של וויילס ומאפשר בילוי משפחתי מצוין עם תורים קצרים מאוד. בשנה האחרונה חנכו כאן את פארק פיטר פן הגדול שמיועד לילדים קטנים ובו מציעים בין היתר בית ספר לתעופה עצמית, בדיוק כמו שפיטר פן יודע. אתר אוקווד »
 
Pleasurewood Hills, Suffolk
הפארק הוותיק הזה ליד Lowestoft עובר בשנים האחרונות חידוש מסיבי. השנה נוספו לו אטרקציות חדשות ביניהן מסע רכבת הרים באפילה, ובשילוב של תצוגות אימה שמוציאות מן הדוהרים בחושך זעקות ולחישות. מסתבר שבני הנוער פשוט מאוהבים בזה. פעוטות ייהנו במיוחד משיט בסירות עם דוושות באגם המקומי או מסחרחורת שמציעה מסע בספלי תה ענקיים, בדיוק כמסורת עליסה בארץ הפלאות ומסיבת התה של הכובען המטורף. אתר פלז'רווד הילס »
 
Thorpe Park, Surrey
הפארק המפורסם של חובבי האדרנלין סמוך ללונדון. עיקר ההנאה טמון כאן לילדים בני 10 ומעלה. האטרקציה המפורסמת ביותר בפארק היא Swarm– רכבת ההרים היחידה בבריטניה עם כנפיים – כלומר המושבים תלויים לצד המסילה ולא דוהרים עליה. התור במתקן הזה משתרך במהלך הקיץ לאורך כמה מאות מטרים אבל הפארק מכיל גם מתקנים רבים אחרים – לבני כל הגילים והנטיות. כדאי לשים לב למחיר – זה הפארק היקר ביותר ברשימה זאת. 
 
Paultons Park, Hampshire
הפעוטות בבריטניה מאוהבים בפארק הזה בעיקר בזכות "פפה - עולמם של החזירים". אלה בובות ענק של חזירים חביבים שמשוטטים במקום ומלטפים את הילדים. לאחרונה נפתח במקום אולם הקרנות סרטים בארבעה ממדים – כלומר המושבים זזים, נעים וכאשר על המסך מוקרנת הפלגה באוניה עלולים הצופים ללקות במחלת ים. חובבי דינוזאורים יזכו כאן לבילויים מיוחדים. אתר פארק פולטונס »
 
Chessington World of Adventures, Surrey
פארק שמיועד לפעוטות ולילדים קטנים מדרום ללונדון. זה הדבר הקרוב ביותר לאפריקה שתוכלו להגיע אליו בתחומי בריטניה. הביקור כולל מסע ברכב שטח, השתתפות במשלחת מחקר כמיטב המסורת הבריטית, ומפגש עם בעלי חיים רבים בגן החיות המקומי. כדי להעמיק את החוויה האפריקנית אפשר לשהות באחד מבתי המלון המקומיים, בהם יש אזורי לינה באוהלים שמיועדים לילדים. אתר עולם ההרפתקאות של צ'סינגטון »
 
Blackgang Chine, Isle of Wight
פארק זה באי ווייט הוא אחד הוותיקים בבריטניה ומציין השנה 170 שנים להקמתו. רוב הפעילויות בו מיועדות לילדים קטנים – כפר פיות קסום, ארץ הדינוזאורים, גובלינים ועוד. רכבת ההרים אמנם קטנה אבל רואים ממנה נופים נפלאים של האי כולו. 
 
Blackpool Pleasure Beach
הטיילת המפורסמת של בלקפול נחשבת עדיין אחד מאזורי הבילוי המוצלחים ומשעשעים באנגליה. החידוש המקומי הגדול הוא פארק וואלאסוגרומיט, הדמויות המצוירות האהובות של האיש וכלבו. המתקנים הטובים ביותר כאן מיועדים לפעוטות אבל גם לילדים בוגרים יותר יש מגוון של הצעות, חלקן מפחידות עד אימה, כולל רכבת הרים עם חמש לולאות.