קייב


  • קתדרלת סנט סופיה

   הקתדרלה, הגדולה מבין כנסיות העיר, הוקמה במשך תשע מאות שנים. כיום היא נחשבת דוגמא נפלאה של אדריכלות ביזנטינית, בארוק ואוקראינית. פנים הכנסייה מכיל פסיפסים וציורי קיר יפים מן המאה ה-11. הקתדרלה הוכרזה כנכס מורשת עולמית של ארגון אונסק"ו. 
   הכתובת: 24 Vladimirskayastr
   להמשך קריאה
  • מנזר המערות פצ'רסק לאברה

   מנזר המערות פצ'רסק לאברה
   מנזר פצ'רסק לאברה (Pechersk Lavra) הוקם בידי נזירים מקייב בשנת 1051. המנזר נחשב כיום למקום הקדוש ביותר באוקראינה. המערות במתחם המנזר שימשו כאתר הקבורה לנזירים שחיו במקום. המראה המפורסם ביותר של המנזר כולל את עשרות הכיפות המחודדות והמוזהבות שלו, שמעניקות לאתר כולו מראה חלומי. נשים יכולות להיכנס לאתר בלבוש צנוע. הרוצים להכיר טוב יותר את ההיסטוריה המקומית יצטרפו לסיור מודרך. אפשר לסייר ברחבי המנזר גם בכוחות עצמכם. 
   כתובת: 21 Lavrska
   להמשך קריאה
  • מוזיאון המלחמה

   אתר הזיכרון למלחמת העולם השנייה, שמכונה כאן המלחמה הפטריוטית הגדולה, כולל בתוכו מוזיאון גדול ומצוין. האתר כולו בנוי כפארק על גדת הדנייפר. המוזאון כולל שתי קומות של תצוגה ומספר את הקורות באוקראינה במהלך מלחמת העולם השנייה, בין השנים 1941 ל-1945. במקום יש גם תצוגה של כלי מלחמה, נשק ורכב סובייטיים מימי המלחמה. מספר התצוגות עם תרגום לאנגלית מוגבל. 
   להמשך קריאה
  • בית האופרה של אוקראינה

   בית האופרה מעניק למבקרים בעיר הזדמנות להציץ על ימי הפאר מן העבר שלה. הוא בנוי כאולם קלאסי, עם יציעים, קשתות, מרפסות ותאי צפייה פרטיים. כל אלה מחופים בבדי זהב. בית האופרה מציג במשך כל השנה קונצרטים, בלט ואופרות ממבחר הקלאסיקה העולמי. יש לו תוכנית עם תרגום לאנגלית המחירים זולים בהרבה מאלה המוכרים במערב. 
   כתובת: Volodymyrska 50
   להמשך קריאה
  • המוזיאון הפתוח פירוגובו

   מוזיאון Pirogovo מציג על פני שטח גדול וירוק בשולי העיר קייב את המבנים הכפריים העתיקים של אוקראינה. בפארק גדול רוכזו כאן מבני עץ מרחבי המדינה. המבקרים יכולים לסייר בין הבתים, ללמוד על אורח החיים הכפרי במדינה הענקית ובמקומות רבים גם לטעום מעדנים כפריים, או להתנסות במלאכת יד שמשמרים במקום. המוזיאון הפתוח פירוגובו מתאים מאוד לבילוי של משפחות עם ילדים. כדאי לזכור שהביקור במקום כרוך בלא מעט הליכה ומוטב לבוא בנעליים נוחות. 
   המוזיאון נמצא מדרום למרכז העיר קייב. 
   להמשך קריאה
  • אתר הזיכרון באבי יאר

   אתר זיכרון בפאתי קייב בו הונצחו עשרות אלפי היהודים שנרצחו בידי הנאצים בבאבי יאר בשנת 1942. האתר והאנדרטאות נמצאים בלב פארק גדול, במרחק נסיעה קצר במטרו ממרכז קייב.
   להמשך קריאה
  • בית הכימרות

   בית הכימרות, אחד המבנים היפים והמפורסמים בקייב נבנה בשנת 1901 ונחששב כיום לאחת הדוגמאות המרשימות באירופה של אדריכלות אר-נובו. הוא שוכן ברובע ליפסקי ההיסטורי, לא רחוק מבית נשיא אוקראינה. הביקור במקום רק בסיורים מאורגנים ולא בכל יום מתקיימים כאלה. כדאי לברר מראש. פנים המבנה מעניין בדיוק כמו החזית החיצונית המרשימה שלו. 
   כתובת: 10 Bankova Street
   להמשך קריאה

השאירו פרטים ונחזור אליכם


הרשמה לניוזלטר

-->