אטרקציות בבילבאו


  • מוזיאון גוגנהיים

   בכניסה למוזיאון גוגנהיים ניצב "גור" ענק, פסל של ג'ף קון בגובה שלוש קומות, מכוסה כולו בפרחים צבעוניים. המוזיאון בבילבאו מפתיע את המבקרים, גם אם ראו אלפי תמונות שלו. המבנה עצמו, שתכנן האדריכל הקנדי פרנק גרי, מושך המון תשומת לב, זוויות הקירות, הנטייה, התאורה, גובה התקרות, האטריום המרכזי המדהים בגובה ארבעים מטר, שמספק בכל קומה פרספקטיבה אחרת, כל אלה מושכים את תשומת הלב מן המוצגים אל הבניין. עבודת מתכת ענקית של הפסל ריצ'רד סרה, שניצבת בלב אחד האולמות הענקיים נחשבת להצלחה גדולה. הצלחתה הביאה לכך שהמוזיאון הזמין מסרה עוד שבעה פסלי מתכת שצורפו לתצוגה הקבועה. הגודל והעוצמה שלהם, אפשר לשער, יאפשרו להם להתמודד בהצלחה עם התחרות של הבניין הפיסולי של האדריכל הקנדי פרנק גרי. 
   האוטוסטרדה שיוצאת מהעיר לכיוון צפון חולפת במרחק חמישים מטרים ממוזיאון גוגנהיים. לאחר שחולפים על פני כל העיר העתיקה והחדשה, עם בנייני הבארוק והכנסיות הגותיות, נראה המוזיאון המתכתי, שלדברי פרשני האדריכל מתוכנן כך שיזכיר דג בקופסת שימורים, כחללית כסופה שנחתה על גדת הנרויון מכוכב אחר, רחוק, שתושביו בעלי יכולות רבות. מדהים אבל לא אמיתי.
   להמשך קריאה
  • העיר החדשה

   כאשר צועדים לאורך גדת הנהר מן המוזיאון לכיוון העיר העתיקה של בילבאו נתקלים בהפתעות לא מעטות. הראשונה שבהן היא גשר הולכי הרגל של סנטיאגו קאלאטראבה. הגשר הלבן, שמדרכה עשויה זכוכית שקופה נמתחת לכל אורכו, שוכן בין המוזיאון לעיר העתיקה. שמונה גשרים נוספים, ותיקים יותר, קושרים בין שני חלקיה של בילבאו. העיר החדשה, שנבנתה רובה במהלך החצי הראשון של המאה העשרים הוקמה על הגדה הדרומית (השמאלית) של הנהר. כמה מאות מטרים מדרום לגוגנהיים שוכן מוזיאון האמנויות היפות, בו תלויות יצירות של אמנים ספרדים גדולים כולאסקז, גויה ואחרים. במרכז החלק החדש של העיר, ליד פלאה מויה, בנה כוכב אדריכלות אחר – הבריטי נורמן פוסטר – תחנת מטרו מרשימה וחדשנית.
   להמשך קריאה
  • העיר העתיקה

   החלק העתיק של העיר, המעניין ביותר לביקור, ממוקם על גדתו הצפונית (הימנית) של הנהר. ההליכה לאורך הנהר מן המוזיאון לאזור העתיק נמשכת קצת יותר מחצי שעה. מרכז הרובע העתיק זוכה בפי המקומיים לשם "שבעת הרחובות" סגור ברובו לתנועת כל רכב. סבך הסמטאות הצרות הוא כיום אחד מאזורי הבילוי, הקניות והאוכל הטובים בעיר. ארבעה גשרים סמוכים אחד לשני חוצים כאן את הנהר ומובילים אל האזור העתיק. את כלי הרכב משאירים בחניון שצמוד לתחנת הרכבת או בחניון הענק מתחת לפלאזה נואבה. 
   ברחבי הרובע פזורים פנסיונים רבים, בבתים פרטיים. כולם משולטים וקל מאוד למצוא אותם. 
   ההמלצה החמה ביותר בתחום האוכל היא על מסעדת "אמבוטו" (Amboto) הלא מפוארת אבל מצוינת ברחוב Jardines בלב העיר העתיקה. המסעדה שוכנת בקומה ראשונה, מעל הבר הגדול בקומת הקרקע.   
   להמשך קריאה
  • השוק

   השוק "מרקאדו דה לה ריברה" נחשב אחת האטרקציות המעניינות בעיר. זהו שוק מקורה ענק ומפורסם בעיר, ששוכן בבניין צהוב ומרשים מאוד על גדת הנהר. הקומה הראשונה מוקדשת כולה לדגים ולחיות מוזרות אחרות, לא מוכרות, שמוצאן מן הים. בקומה השנייה מוכרים ירקות, בשר וגבינות ובקומה השלישית אפשר להתפעל מן הויטראז'ים והחלונות הצבעוניים. המבנה כולו הוכרז כאתר שימור.
    
    
    
   להמשך קריאה

מלאו פרטים ונחזור אליכם


הרשמה לניוזלטר

-->