ליסבון


  • אזור התערוכה העולמית

   הפיתוח השאפתני והיקר של אזור שלם על גדת נהר הטז'ו, באזור פרברי מוזנח מאוד, עבור התערוכה העולמית שנערכה כאן בשנות התשעים הוכיח עצמו כהצלחה כלכלית. האזור בו הוצגה התערוכה נהפך לאחד החלקים האופנתיים ביותר של העיר, עם שורת מסעדות ובארים על גדת הנהר. באמצע השבוע לא קל למצוא כאן מקום ישיבה.
   ברובע החדש בו התקיימה התערוכה העולמית נחנך ה"אושנאריום", בעל התואר "האקווריום השני בגודלו בעולם". עוד ברובע הזה, הבניין הגבוה ביותר בעיר – מגדל ואסקו דה גמה,  הקרוי על שמו של מגלה הארצות והאירופאי הראשון שהפליג בדרך הים להודו.
    
   מלבד המגדל החדש של דה גמה יש עוד שלוש נקודות תצפית מעניינות על העיר. הראשונה, וקרוב לוודאי המוצלחת ביותר, היא ממצודת סנט ג'ורג', הצופה על כמה רבעים של העיר. אחר הצהריים כדאי לעלות במעלית המהירה מאוד אל ראש אנדרטת המגלים ברובע בלם. מכאן, ממש על גדת המים ובכניסה למרינה של העיר, רואים היטב את הגשר החוצה את הטז'ו ואת הספינות המפליגות במורד הנהר. לא רחוק ניצב המגדל של בלם, אחד מסמלי העיר, שהוקם כדי לציין את מסעו של דה גמה ב-1498 והוכתר לפני כמה שנים כנכס עולמי של אונסק"ו. מגדל התצפית השלישי, אליו כדאי לעלות בערב, לפני ארוחה באחת המסעדות הסמוכות, ממוקם בלב הרובע העתיק של העיר. זהו מגדל מתכת גבוה מאוד, שכל שימושו – מבט רחב על הגגות והבתים של ליסבון.
   להמשך קריאה
  • מצודת סנט ג'ורג'

   אל התצפית הטובה ביותר על ליסבון כדאי להגיע בשעות הבוקר. המצודה, הבנויה כבר מאות שנים על גבעה נישאה מעל העיר, צופה על כמה רבעים. הדרך הנוחה ביות היא לקפוץ על אוטובוס 37, החוצה דרך רובע אלפמה. הגגות האדומים של ליסבון בוהקים בשמש ומבית הקפה הקטן ליד המבצר נראים הנמל והנהר כמראה נפלא. התצוגה בתוך המצודה אינה מעניינת במיוחד ואפשר בהחלט להסתפק בקפה.
   להמשך קריאה
  • המוזיאון הלאומי לאמנות עתיקה

   יש בליסבון הסכמה כללי די נדירה על כך שהמוזיאון הלאומי לאמנות עתיקה הוא אתר חובה למבקרים בעיר. הסיבות לכך מגוונות. במוזיאון מוצגת אמנות פורטוגלית מימי הביניים ועד ימינו. ביקור בו מחזק באופן חד את הזיכרון שפורטוגל היתה פעם אימפריה. זה בא לידי ביטוי בבניין עצמו, אבל גם בעבודות של האמנים המקומיים. כמו כן מציג המוזיאון כמה יצירות חשובות של אמנים אירופיים כאלברט דורר. אם כל זה לא מספיק כדאי מאוד לפקוד את הגן היפהפה של המוזיאון הצופה אל נהר הטג'ו. בגן  פועלים בית קפה ומסעדה. 
   Rua das Janelas Verdes 
   להמשך קריאה
  • האושנריום

   האושנריום (Oceanario) של ליסבון נחשב לאחד האקווריומים הגדולים והמרשימים ביותר בעולם. יותר ממיליון מבקרים פוקדים אותו בכל שנה. במרכזו בריכה עצומה שעומקה שבעה מטר ושטח כל אחד מחלונות התצפית בגודל חמישים מטר רבוע. בבריכה חיים יותר ממאה מיני דגים. המקום עוסק הרבה במחקר ובשימור בעלי החיים הימיים. האושנריום הוקם לרגל התערוכה העולמית שהתקיימה בליסבון ב-1998 ושהנושא המרכזי שלה היה חקר ושימור האוקיינוסים. 
   כתובת: Parque de Nacoes בקצה הצפון מזרחי של העיר, על חוף הים. 
   להמשך קריאה
  • גלריה Marz

   חלל חדש לאמנות שפועל רק כשנתיים. האדריכל מיגל ולירה בפטיסטה עיצב את המקום כסדרה של קוביות לבנות, עם מראה נקי ומזמין שתענוג לראות בו עבודות אמנות. האמנים שגלריה זאת מייצגת נחשבים בין הטובים והמעניינים והחדשניים בעיר. 
   הכתובת:  Rua Reinaldo Ferreira 20A
    
   להמשך קריאה

מלאו פרטים ונחזור אליכם


הרשמה לניוזלטר

-->