אטרקציות בסיציליה


  • עמק המקדשים באגריג'נטו

   זהו האוסף הגדול ביותר של שרידי מקדשים יווניים בעולם. עמק המקדשים ליד העיר אגריג'נטו משתרע מול החוף הדרומי של סיציליה. מראה העמק כולו בשעת לילה כאשר המקדשים מוארים באופן דרמטי מתנוסס על חלק גדול מגלויות התיירים באי. המקדשים המרשימים ביותר הם אלה שמוקדשים ליונו ולקונקורד.
    
    
   להמשך קריאה
  • חופי מורטלה

   החופים החוליים של מורטלה (Mortelle) בצפון מזרח סיציליה נחשבים בין היפים ביותר באי. אתר הנופש הזה נמצא 12 קילומטרים מצפון לעיר מסינה ויש בו כמה חופים נהדרים, עם חול נקי, ים בצבע טורקיז ומרחבים עצומים. רצועת החוף שבה יש את המתקנים הנוחים ביותר היא לידו די טיראנו, אבל דווקא החופים המבודדים יותר שמעבר לה יפים ממנה פי כמה.
    
    
    
    
   להמשך קריאה
  • כנסיית סנטה צ'יטה

   Chiesa di Santa Cita בעיר פאלרמו היא פאר האדריכלות של סיציליה במאה ה-17. בנה אותה האדריכל והפסל ג'יאקומו סרפוטה ולמרות שהכנסייה המוארת הופצצה ונפגעה במהלך מלחמת העולם השנייה היא עדיין מציגה בפני המבקרים את האיכויות המדהימות שלה והפאר המרשים.
    
    
   להמשך קריאה
  • טינדאריס

   האתר בטינדאריס, על קצהו של כף טינדארי הוא מקדש עתיק שהוקם לכבודו של דיוניסוס אל היין. האתר הוקם במאה הרביעית לפני הספירה ונהרס כמה פעמים לאחר מכן בידי כובשים. בשנים האחרונות נערכו במקום חפירות ארכיאולוגיות נרחבות וכיום אפשר לראות אותו במלוא הדרו. יש בו בזיליקה ותיאטרון רומי גדול, אבל כדאי להגיע אליו בכל מקרה ולו רק כדי לצפות בנופי הים שפרוסים לפני המקדש.
   להמשך קריאה
  • התיאטרון היווני בטאורמינה

   הר הגעש אתנה משמש כרקע וכתפאורה לתיאטרון היווני היפה הזה. חלקים גדולים ממנו פשוט חצובים בסלע של ההר טאורו. הכובשים הערבים אמנם החריבו אותו במאה העשירית אבל גם מה שנותר מרשים ומצדיק ביקור מאומץ.
   להמשך קריאה
  • הפארק הארכיאולוגי בסיראקוז

   שתיים מן האטרקציות המרשימות ביותר בסיציליה, שתיהן מן העולם העתיק, שוכנות בסיראקוז שבקצה הדרום מזרחי של האי. התיאטרון היווני במקום הוא אחד הגדולים והשלמים ביותר שנותרו למרות שחלפו כבר 2500 שנים מאז בנייתו. האתר השני Latomia del paradise או אוזנו של דיוניסוס, הוא המחצבה המקומית העתיקה והמפורסמת ביותר.
    
    
    
    
   להמשך קריאה
  • וילה רומנה דל קסלה

    הווילה שניצבת בפיאצה ארמרינה היא אחת הווילות הרומיות הגדולות ביותר ששרדו מן התקופה הקלאסית. יש בה ארבעים חדרים ובכולם יש עדיין שטיחי פסיפס גדולים, שנחשבים ליפים ביותר באירופה כולה. בציור הפסיפס המפורסם ביותר בווילה רואים עשר נשים צעירת שלבושות במה שנראה כיום כבגדי ים.
    
    
    
    
   להמשך קריאה
  • מקדש סג'סטה

   המקדש נחשב אחד השרידים היפים ביותר מן העולם העתיק. הוא הוקם במאה החמישית לפני הספירה ובאופן מדהים 36 עמודים דוריים עדיין ניצבים בו, בדיוק כפי שהציבו אותם הבנאים הקדמונים. האתר אמנם מרוחק קצת בקצה המערבי של סיציליה אבל הביקור בו כדאי מאוד, גם בזכות התיאטרון הגדול שניצב בו.
    
    
    
    
   להמשך קריאה
  • פאלרמו העתיקה

   סיור בן כמה שעות בבירה העתיקה של סיציליה מוביל לכמה אתרים יפים ומפתיעים. כדאי לפקוד את הכיכרות המרשימות ובראשן את פיאצה פרטוריה. אפשרות נוספת, מעט מורבידית, היא ללכת לראות את הקטקומבות של הקפוצ'ינים. 
   לא כדאי להחמיץ גם סיור מקיף ברובע לה קאלסה שהוקם בתקופת השלטון הערבי באי.
    
    
   להמשך קריאה

מלאו פרטים ונחזור אליכם


הרשמה לניוזלטר

-->