אטרקציות ברומא


  • הקולסאום ופורום רומנום

   במארס 2008 נפתח למבקרים ביתו של אוגוסטוס בפורום רומנום. כמה אופייני לרומא – עדיין חושפים בה חידושים מרעישים של ממצאים בני אלפי שנים. ביתו של הקיסר אוגוסטוס בפורום רומנום מורכב מארבעה חדרים ששימשו לפני אלפיים שנה כמקום מגוריו של הקיסר. יופים טמון בציורי הקיר בצבעי כחול, אדום וצהוב. ארכיאולוגים משווים את איכות ציורי הקיר היפים בבית הקיסר לאלה שנמצאו בפומפיי. הכניסה לפורום רומנום עולה 11 יורו והכרטיס כולל ביקור גם בגבעת הפלטין ובקולוסיאום. כדי להגיע לאזור הפורום רומנום מתחנת טרמיני אפשר לצעוד כעשרים דקות ברגל דרומה לאורך ויה קאבור או לנסוע שתי תחנות ברכבת התחתית (קו B) לתחנת הקולוסיאום.
   להמשך קריאה
  • קמפו די פיורי

   הכיכר היפה הזו, שמשמשת במשך רוב שעות היום כשוק ירקות ופירות מתרוקנת בשעות הערב המוקדמות. פסלו של ג'ורדנו ברונו ניצב במרכזה וצופה על שני מוסדות שמציעים יין איטלקי משובח. האחד הוא “a Vineria והשני נקרא Taverna del Campo. ההליכה מהאי טיברינה נמשכת כרבע שעה.
    
    
    
   להמשך קריאה
  • הפינתאון, פיאצה נבונה ומוזיאון ברמנטה

   שלושת האתרים האלה סמוכים זה לזה. השניים הראשונים מוכרים מאוד, אבל לא כדאי לוותר עליהם בכל ביקור. הפנתיאון הוא המבנה שהשתמר בצורה הטובה ביותר מימי רומא העתיקה. קדש הוקם בשנת 27 לפנה"ס בידי מרקוס אגריפס, חתנו של הקיסר אוגוסטוס. הקיסר אדריאנוס בנה אותו מחדש במאה השנייה. הכניסה לאולם הענק חופשית ואפשר פשוט לעמוד במרכזו כמה דקות ולהתפעל מן הכיפה המופלאה, שנחשבת להישג האדריכלי המרשים ביותר ברומא העתיקה. כמה ממלכי איטליה קבורי בפנתיאון וכן הצייר רפאל.
   כתובת: Piazza della Rotonda. 
    
   פיאצה דלה רוטונדה, מול הפנתיאון, זכתה פעם לכינוי "חדר המגורים של רומא". הכוונה היתה שכאן נפגשים כולם ומספרים מה קרה להם במשך היום. הסופר האמריקאי דן בראון, בספרו "מלאכים ושדים", העניק לכיכר פרסום עצום, שמושך אליה המון מבקרים. קפה די ריאנצו נהנה בעיקר מכך שהוא ניצב על כיכר הרוטונדה.
    
   פיאצה נבונה היא  הכיכרות הגדולות והיפות ברומא. היא מוקפת מכל עבריה בארמונות בסגנון הבארוק וניצבות בה שלוש מזרקות מרשימות מאוד. מזרקת ארבעת הנהרות של ברניני במרכז הכיכר נחשבת לאחד מן הסמלים היפים בעיר. 
   כתובת: מצפון לוויה די פסקווינו (Via di Pasquino). 
    
   מוזיאון קיוסטרו דל ברמנטה (via della Pace), במרחק כמה עשרות מטרים ממערב לפיאצה נבונה, אינו זוכה להכרה שהוא ראוי לה. המבנה של הקלויסטר הוקם ב-1504 והוא יפה, סימטרי מאוד ולא גדול מדי. יש בו חצר פנימית מרכזית מרובעת ומרפסות אבן מקיפות אותה. התערוכות שמוצגות במקום מתחלפות. על מרפסת האבן בקומה השנייה פועל בית קפה מצוין, ששולחנותיו צופים על החצר הפנימית.
   להמשך קריאה
  • מזרקת טרבי

   הפונטנה די טרבי היא אחד המראות היפים והמפורסמים ברומא. המזרקה תוכננה בידי ניקולא סאלבי והוקמה כבר ב-1762. הדמויות שניצבות מעליה מייצגות בריאות ופוריות. ב-1991 הסתיימו עבודות הניקוי והשיפוץ של המזרקה. המנהג הרומאי אומר שמי שמטיל מטבע לבריכת המזרקה ישוב לבקר ברומא פעם נוספת.
   כתובת: Piazza di Trevi. מטרו: ברבריני.
   להמשך קריאה
  • פיאצה דל פופולו

   פיאצה דל פופולו, כמאתיים מטר ממזרח לנהר הטיבר נחשבת כשער הצפוני של אזור מרכז רומא. הכיכר, שנבנתה כבר במאה ה-16, שופצה ושוחזרה מאז לא מעט פעמים. קפה רוסאטי זכה למוניטין בשנות השישים והשבעים, כאשר שימש כמקום המפגש האהוב ביותר על כוכבי הקולנוע והטלוויזיה של התקופה. עכשיו הוא זוכה לעדנה מחודשת ונחשב למקום הכי אופנתי בעיר. הכתובת: פיאצה דל פופולו 4
   להמשך קריאה
  • פיאצה דלה טריניטה דל מונטה והמדרגות הספרדיות

   אתר זה נחשב אחד ממקומות המפגש הפופולריים ביותר בעיר. המדרגות נבנו ב-1725 ונקראו על שם נציגות ספרד בוותיקן. כנסיית השילוש הקדוש של ההרים נבנתה במימון צרפתי. כאשר עומדים מול המדרגות מצד ימין ניצב ביתו של המשורר האנגלי ג'ון קיטס. בבית זה בילה קיטס את שלושת חודשי חייו האחרונים ומת בו בשנת 1821 בגיל 25. הבית משמש כיום כמוזיאון לזכרו.
   כתובת בית קיטס: Piazza di Spagna 26
    
   להמשך קריאה
  • גן התפוזים

   כאשר יוצאים מן הפורום לכיוון דרום חולפים על פני הצ'ירקו מאסימו – מסלול המירוצים העתיק של העיר – וממשיכים לפיאצלה אוגו לה מאלפה, ממנה עולה ויה סנטה סבינה. העלייה התלולה אמנם מעט מאומצת אבל קל להתעלם מן הטיפוס בזכות הגנים היפים שמלווים את המסלול. גן הוורדים על פניו חולפים, שנחשב אחד מגני הוורדים היפים בעולם, נטוע על אתר בית הקברות היהודי העתיק של רומא. בראש הגבעה פרוש בפני המבקרים "גן התפוזים" (Giardino degli Aranci). הגן ניטע לכבודם של עצי התפוזים הראשונים שהובאו לעיר מסן דומניקו בספרד בשנת 1220. מרפסת תצפית יפה שצופה על העיר ועל הנהר מושכת לכאן זוגות רומנטיים רבים. הליכה קצרה מן הגן מוליכה אל מנזר אבירי מלטה. גן המנזר אמנם נעול אבל בדלת יש פתח הצצה שמאפשר לראות פלא פרספקטיבה קטן – שדרת עצים ארוכה וגזומה היטב ובמרכזה כיפת הותיקן.
   להמשך קריאה
  • המוזיאון היהודי ובית הכנסת

   גרם מדרגות אבן מוליך מן הגבעה עליה ניצב גן התפוזים לגדת נהר הטיבר. הליכה שנמשכת כרבע שעה צפונה מובילה למוזיאון היהודי של רומא ואל בית הכנסת הגדול בעיר ברחוב קטאלאנה, על גדת הנהר. מוזיאון זה, שמתעד את חיי הקהילה בת אלפיים השנה, אחת העתיקות בעולם, מרתק ולא כדאי להחמיץ את הביקור בו. המוזיאון נחנך כבר ב-1960 במבנה הצמוד לבית הכנסת וחודש לאחרונה. המוצגים שבו נאספו מחמישה בתי כנסת בעיר. האוסף הגדול והמרשים ביותר הוא מתקופת הגטו של רומא, בין השנים 1555 ל-1800. במוזיאון מוצג אוסף אריגים גדול, שכולל 900 כיסויי תורה, כתבי יד מהמאה ה-14 וטקסטים רבים שמתעדים את חיי הגטו. כמו כן יש במקום תיעוד של תרומת קהילת יהודי לוב שנמלטו לעיר ב-1967. צמוד למוזיאון ניצב בית הכנסת העתיק והגדול של רומא שנבנה כבר ב-1905. במבנה הענק מקום ליותר מאלף מתפללים והוא מרשים ומפואר במיוחד. סיורים מודרכים באיטלקית ובאנגלית נערכים בכל שעה. מחיר הכניסה 7.50 יורו. המקום פתוח בימי ראשון עד חמישי מעשר עד חמש ובימי שישי מתשע עד שתיים.
   להמשך קריאה
  • המוזלאום של אוגוסטוס

   אתר זה, שהיה מכוסה פעם בשיש והצל עצים, שימש כמקום קבורתם של קיסרים רבים מן המאה הראשונה. אי אפשר להיכנס למאוזוליאום עצמו, אך אפשר להקיף אותו ולטייל מעט בכיכר.
   כתבות: פינת ויה די ריפטה עפ פיאצה אוגוסטו אימפרטורה.
   להמשך קריאה
  • האי טיברינה

   בלב נהר הטיבר, בין גשר גריבלדי לגשר פלאטינו, ניצב האי טיברינה. זו בועה שלווה בלב העיר הסואנת כל כך. יש כאן כמה בתי קפה קטנים ונעימים וגן לא גדול. פונטה פבריציו, מול בית הכנסת, חוצה את הנהר ומוליך אל האי מצד אחד ופונטה צ'סטיו מחבר את האי לגדה המערבית של הנהר מצידו האחר. זה מקום נעים לסיים בו את היום.
    
    
    
    
    
   להמשך קריאה

מלאו פרטים ונחזור אליכם


הרשמה לניוזלטר

-->