אטרקציות במילאנו


  • משולש הזהב

   כל סיור במילאנו הוא סיור עיצוב. באופן ידידותי מחלקים בלשכת התיירות העירונית, בדיוק מול הקתדרלה, מפות לסיורים עירוניים לפי נושאים. יש אמנם מסלול מוזיאונים ואמנות אבל המסלולים המפתים יותר הם מסלול העיצוב ומסלול האופנה. שבעים ואחת תחנות מסומנות על מפת העיר במסלול העיצוב. כל תחנה היא חנות עיצוב מרשימה, מתוחכמת, מושקעת. גם אם אין כל כוונה לקנות כאן אפילו מלחייה (שמחירה לעיתים קרובות כמחיר לילה במלון בינוני) כדאי להיכנס ולהתרשם. בכל המקומות האלה מתייחסים אל המבקרים בסבלנות ובאדיבות. המגוון עצום והמרחקים לא בהכרח גדולים מאוד, או ליתר דיוק אפשר גם בהליכה של כמה קילומטרים לפקוד כעשרים חנויות שפזורות במרכז העיר.
    
   סיור שני, עם מפה נפרדת, שגם אותה מחלקים חינם בלשכת התיירות, הוא סיור האופנה. סיור זה מורכב קצת יותר ודורש פרק זמן ארוך יותר בעיקר בגלל הפיזור הגיאוגרפי. לא מדובר בהפניה לחנויות אופנה במרכז העיר, את אלה קל מאוד למצוא על "משולש הזהב" של מילאנו. מפת סיור האופנה מכוונת את חובבי הלבוש אל חנויות המפעל ומרכזי המכירה (outlets) הזולים של החברות היוקרתיות. רוב החנויות האלה ממוקמות בחלקה המזרחי של מילאנו, אבל אין טעם לחפש אותן ללא המפה ולא כדאי לנסות ולהגיע אליהן ללא מכונית או מונית, כיוון שהמרחקים ביניהן די גדולים. יש בשני מקומות, באזור קורסו די פורטה רומאנה ובקצה הצפוני של קורסו בואנוס איירס ריכוז של כמה חנויות קרובות. הרוצים להתמקד בהן יכולים להגיע ולחזור בתחבורה ציבורית. 
    
   "משולש הזהב" של חנויות האופנה היוקרתיות מורכב מן הרחובות הסמוכים לקתדרלה: ויה מונטה נאפוליאונה, ויה דלה ספיגה וויה סנט אנדריאה.
   מצפון לדואומו נמתח ויה מאנצוני. המילאנזים נוטים לכנות את הרחוב הזה "ארמאני-ויל". חובבי המעצב ג'ורג'יו ארמאני יכולים להזמין כאן חליפה במדידה אישית, לקנות בגדים מוכנים, לרכוש רהיטים שעיצב, פרחים שאהובים עליו, ספרים שמבטאים את השקפת עולמו ולסיים בארוחה במסעדה היפנית "נובו" שבבעלותו של ג'ורג'יו יקיר העיר.
    
   קצהו הדרומי של ויה מאנצוני מתחבר אל גלריית ויטוריו עמנואל, אכסדרת החנויות המקורה, שנפתחה ב-1878 ונחשבת לפאר הניאו רנסאנס של העיר. האכסדרה, מפוארת ויוקרתית מאוד גם היום, מלאה בבתי קפה, מסעדות וחנויות מסוגה של "בורסלינו", חנות כובעי גברים שזוכה למעמד של מיתוס עירוני. במרכז ויטוריו עמנואל פועלת חנות ספרים מצוינת, עם מחלקה גדולה של ספרי אמנות, אדריכלות וספרים באנגלית. אם חוצים את הגלריה מגיעים לרחוב ויטוריו עמנואל השני, בו ממוקמים כמה מבתי הכלבו הגדולים של מילאנו. חובבי המציאות יפנו גם אל רחוב סאן בביליה, בו יש חנויות אופנה זולות יחסית וכלבו מקומי מפורסם בשם "רינאשנטה".
   להמשך קריאה
  • הדואומו

   פיאצה דל דואומו נחשבת למרכז החשוב ביותר בעיר. הקתדרלה הוקמה ב-1386 ויכולה להכיל 40 אלף מתפללים. הבנייה עשויה בסגנון גותי מאוחר והמראה שלה מרשים מאוד. 135 צריחים ו-3,200 פסלים ניצבים על גג הדואומו ובחזית המבנה. בגובה 108 מטר, על הצריח המרכזי ניצב פסל נחושת שנקרא המדונינה – הקדושה המגינה על העיר. בתוך הדואומו יש ויטראז'ים מן המאה ה-15.  
   בשום אופן לא כדאי להחמיץ את התצפית היפה שנשקפת מגג הקתדרלה. תמורת שישה אירו (עבור המעלית) אפשר לשוטט בין המרפסות, הפסלים וחלונות שצופים על כל העיר.
   להמשך קריאה
  • לה סקאלה

   ביקור בבית האופרה "לה סקאלה" היא אפשרות טובה להכיר את אחד האתרים המפורסמים בעיר ובעולם. לראשונה נפתח האולם ב-1778 ובשנים האחרונות עבר שיפוץ מקיף עד שנפתח מחדש ב-2008. אל בית האופרה צמוד מוזיאון התיאטרון לה סקאלה.
   להמשך קריאה
  • פאלאצו מרינו

   ארמון מן המאה ה-16 שניצב בין פיאצה לה סקאלה לפיאצה סן פידלה. הארמון נחשב ליצית מופת של האדריכלות האזרחית.
   להמשך קריאה
  • קסטלו ספורצקו

   קסטלו ספורצסקו (Castello Sforzesco) הוא שמה של המצודה המרשימה שנבנתה בצורתה הנוכחית במאה החמש עשרה. במקום פועלים כמה מוזיאונים אבל הנכס החשוב ביותר הוא פארק סמפיונה (Parco Sempione) שצמוד למצודה. המקום הנעים ביותר בעיר למנוחה ורגיעה.
   להמשך קריאה
  • הסעודה האחרונה

   ה"סעודה האחרונה" נחשבת אחת היצירות החשובות ביותר של ליאונרדו דה וינצ'י. היצירה צוירה בסוף המאה החמש עשרה על קיר הכנסייה סנטה מריה דלה גרציה, ליד קורסו מגנטה. כדי לא לפגוע ביצירה מגבילים את מספר הצופים בה. התהליך ארוך וסבוך, צריך להזמין כרטיסים כמה שבועות מראש, לשלם שמונה עשר אירו ולהגיע חצי שעה לפני תחילת הביקור.
   להמשך קריאה
  • אזור פיאצה קאבור

   באזור זה ניצבת הגלריה העירונית לאמנות מודרנית. הגלריה פועלת בוילה ריאלה מהמאה ה-18 ששימשה פעם כמעונו של נאפוליאון. רוב היצירות שמוצגות בה הן מהמאה ה-19.
   להמשך קריאה

מלאו פרטים ונחזור אליכם


הרשמה לניוזלטר

-->