אטרקציות בפירנצה


  • הדואומו

   הקתדרלה הנהדרת הזו שתכנן האדריכל ברונלסקי נחשבת פאר הרנסאנס ואחד האתרים המוכרים והמפורסמים ביותר באיטליה. הבנייה החלה במאה ה-13 אבל נמשכה לא פחות ממאה וחמישים שנה. הכיפה שלה היא הישג הנדסי מרשים והציורים שעליה, פרי ידם של ואזארי וצוקארי, מרהיבים. מראש הכיפה יש מראה נהדר של כל העיר.
   ג'וטו תכנן את מגדל הפעמונים שליד הקתדרלה והוא מתנוסס לגובה מרשים של 82 מטרים.
   להמשך קריאה
  • גלריה אופיצי

   כאן מרוכז אחד מאוספי האמנות החשובים בעולם. הגלריה נבנתה במאה ה-16 וקשה קצת להאמין למראה העושר האמנותי שהותירו אחריהם בני מדיצ'י יקירי העיר. גודלו של האוסף עצום אבל היהלומים שבכתר הוא הציור לידת האביב מאת בוטיצ'לי והבשורה של ליאונרדו דה וינצ'י. הזמנת כרטיסים ומידע נוסף באתר האינטרנט של האופיצי »
    
    
    
   להמשך קריאה
  • פונטה וקיו

   הגשר המפורסם בעיר שחוצה את הנהר ארנו. פעם פעלו כאן איטליזים, היום כל החנויות על הגשר מוכרות זהב ונראות ריקות באופן חשוד. המוכרים עומדים בפתח ולא נראה שהם מצפים למכור משהו בזמן הקרוב. המסדרון הארוך שנבנה לאורך הקומה העליונה מחבר את ארמון פיטי עם הגלריה אופיצי.
    
    
    
    
    
   להמשך קריאה
  • פאלאצו פיטי

   ארמון מן המאה ה-16 בו פועלים כיום כמה מוזיאונים חשובים. בולטים כאן האמנים רפאל, טינטורטו, ורובנס. מוזיאונים נוספים הם מוזיאון הכסף, גלריית התלבושות, והגלריה לאמנות מודרנית.
   להמשך קריאה
  • השוק המרכזי

   השוק המרכזי של פירנצה פועל במבנה מקורה וגדול, כ-300 מטרים ממזרח לתחנת הרכבת המרכזית סנטה מריה נובלה. בתוך המבנה הגדול מוכרים בעיקר אוכל, אבל בסביבתו מוכרים במאות דוכנים בגדים, נעליים, תיקים ואביזרי אופנה. המחירים כאן זולים יחסית, איכות הסחורה בהתאם. יתרון ההגעה בשעת בוקר (בערך בשמונה או בתשע) טמון בכך שרק מעטים משוטטים בשעה הזו בין הדוכנים והמוכרים המנונמים עדיין לא להוטים מדי למכור ומניחים למבקרים לנשום באופן סדיר ובכוחות עצמם. הכתובת: Via dell’ Ariento.
   להמשך קריאה
  • קייזה דאי אוניסאנטי

   הכנסייה הסמוכה לגדת הנהר Chiesa dei Ognissanti, מול פיאצה אוניסאנטי, כ-500 מטר מדרום לתחנת הרכבת אמנם מרשימה, אבל הסיבה העיקרית להגיע לכאן טמונה בחצר סגורה ומרובעת שצמודה לכנסייה ממערב. הכניסה לקלויסטר זה נפרדת מן הכנסייה ואינה כרוכה בתשלום. על הקירות סביב החצר מצוירים עשרות ציורי קיר יפים מימי הביניים, רובם מן המאה ה-14. רוב הזמן המקום ריק כמעט לחלוטין ואפשר לשבת על הספסלים שפזורים בחצר וליהנות בשקט גמור ממראה הפרסקות. בחדר פנימי שצמוד לקלויסטר מצוירת על קיר גדול הסעודה האחרונה של ישו. הציור אמנם אינו מפורסם כמו זו של ליאנרדו דה וינצ'י שמוצג במילנו אבל הוא מרתק בזכות עצמו. צייר אותו ב-1480 אמן פלורנטיני בשם דומניקו ג'ירלאנדאיו והוא נשתמר במצב טוב. הכתובת: Borgo Ognissanti 42.
   להמשך קריאה
  • מוזיאון מרינו מריני

   יש משהו מרענן מאוד בביקור במוזיאון של אמן מן המאה העשרים במהלך ביקור בפירנצה. העיר עמוסה כל כך באמנות רנסאנס בת מאות שנים עד שיש צורך בתזכורת שאפשר גם אחרת. מרינו מריני, שהלך לעולמו ב-1980, נחשב אחד הפסלים הגדולים של איטליה במאה האחרונה. יש בפסלים שלו, רבים מהם של פרש רוכב על סוס ומניף את ידיו, חוש הומור וקלילות שמאווררת היטב את הביקור בעיר. המוזיאון שמוקדש ליצירותיו פועל בלב העיר, בבניין ששימש פעם ככנסייה ומוצגות בו 180 עבודות של מריני. הפסלים מסודרים לפי נושא ולא לפי סדר כרונולוגי של יצירתם וגם בכך יש עניין. הכתובת: Piazza San Pancrazio.
   להמשך קריאה
  • תצפית מפיאצלה מיכלאנג'לו

   זו התצפית היפה ביותר על העיר וביום בהיר כדאי מאוד לטרוח ולהגיע לגבעה הרמה הזו. חובבי צילום ירוו כאן נחת. אוהבי הליכה ייהנו מאוד מן הדרך. אלה שרגליהם כואבות מכיתות הרגליים בעיר יכולים לנסוע לכאן באוטובוס, בקווים 12 או 13.
   אם רוצים ללכת לכאן ממוזיאון מרינו מריני כדאי לרדת לגדת הנהר ולחצות אותו על הפונטה וקיו, הגשר הישן והמפורסם ביותר בעיר. לאחר חציית הנהר פונים שמאלה – מזרחה, וצועדים כקילומטר עד פיאצה ג'וזפה פוגי (האדריכל שבנה את התצפית בראש הגבעה). מכאן מתפתל במעלה הגבעה גרם מדרגות שהופך לשביל סלול עד שהוא מגיע לפאיצלה מיכלאנג'לו. העלייה מעט קשה, אבל ההליכה נעימה בלב צמחייה והנוף שנישקף מלמעלה שווה כל מאמץ. פירנצה כולה פרושה לפני המטפסים ואפשר לראות היטב את הגשרים על הארנו ואת האתרים המרכזיים, ביניהם בית הכנסת הגדול שניצב מעברו השני של הנהר. ליד הפיאצלה ניצבת בזיליקה סן מיניאטו אל מונטה מן המאה ה-11, עם חזית יפה בשיש לבן וירוק.
   להמשך קריאה
  • בית דנטה ומוזיאון דל בארג'לו

   בית דנטה ומוזיאון דל בארג'לו סמוכים מאוד ואפשר לבקר בהם בזה אחר זה. בשניהם אין תור או צפיפות. בית דנטה מתעד את חייו ואת התקופה (המאה ה-13) בה חיה משפחת אליגיירי במרכז פירנצה ובה פעל המשורר הגדול. שלוש קומותיו של הבית מתעתדות את התקופות השונות בחייו של דנטה ומבהירות גם למתקשים את האופן שבו תיאר את הגיהנום ואת גן העדן.
   מוזיאון בארג'לו הסמוך הוא פנינה אמיתית. המוזיאון מוקדש כולו לפיסול רנסאנסי, אבל מוצג בו, במבנה יפהפה מן המאה ה-13, אוסף לא גדול ומהנה מאוד של פסלים שונים, מתקופות שונות. פסלי שיש וברונזה ניצבים ליד פסלי קרמיקה קטנים ופסלי בעלי חיים מוזרים שקשה לזהות. בין היתר מוצגות כאן יצירותיהם של ברונלסקי, מיכלאנג'לו, צ'ליני, דונאטלו ואחרים. החצר המרכזית של המבנה נעימה ומשרה שלווה בלי קשר למוצגים שסביבה. הכתובת: Via del Proconsolo 4.
   להמשך קריאה
  • בית היתומים אינוצ'נטי

   הליכה של כקילומטר צפונה מן הבארג'לו מובילה לכיכר אנוניצאטה ואל כנסייה שנושאת שם זהה. בשבתות מתקיים בכיכר שוק גדול של חפצי אמנות, בגדים ומזכרות. הכנסייה היא אמנם אחת המרשימות בעיר, אבל כדאי להיכנס דווקא אל המבנה הסמוך אליה, בית היתומים הראשון באירופה שהוקם כבר במאה ה-12. כיום משמש המבנה הגדול מרכז לארגון האו"ם למען הילדים אוניצ"ף ומוזיאון שמתעד את הפעילות למען הילדים במקום. במקום יש שתי חצרות פנימיות יפות ושלוות ומאולם התערוכה בקומה השנייה יש תצפית מעניינת על הכיכר ועל השוק.
   להמשך קריאה

מלאו פרטים ונחזור אליכם


הרשמה לניוזלטר

-->