חוף אמלפי


  • האגדה

   הרקולס, כך מספרים בדרום איטליה, אהב מאוד נימפה בשם אמאלפי. כאשר מתה חיפש את המקום היפה ביותר בעולם כדי לקבור אותה. כאן, לאורך הרצועה הדרומית של חבל קמפניה, גילה את החוף המופלא וקרא לו על שם הנימפה האהובה.
    
   להמשך קריאה
  • בית אחד

   הרופא והסופר השוודי אכסל מונתה בנה לעצמו בית מופלא על הצוק באי קאפרי, ליד הכפר אנאקפרי. ספרו היפה של מונתה "מגילת סן מיקלה" מתאר את חייו של המחבר באי. כדאי מאוד לבקר בוילה סן מיקלה שנוף נהדר נשקף ממנה וגן מטופח ומרשים מקיף אותה. אם אתם סופרים או אמנים שוודים תוכלו להתגוורר כאן במשך חודש בחינם. הרכילות הדי מבוססת טוענת שמונתה ניהל כאן רומן סוער עם מלכת שוודיה.
    
   להמשך קריאה
  • כביש אחד

   אחת החוויות המסעירות בטיול כזה היא פשוט הנסיעה לאורך הכביש שמקיף את לשון היבשה. הכביש הצר מאוד נצמד באורח דרמטי אל הצוק. לפעמים נדמה שהוא פשוט תלוי באוויר. בחלק מן המקומות לא מצליחות שתי מוכניות לחלוף זו ליד זו. הנוף אמנם מפתה מאוד ובכל רגע רוצים לעצור אבל מדובר בכביש מסוכן מאוד וחשוב להקפיד ולחנות רק במקומות שמיועדים לכך.
    
   להמשך קריאה
  • שתי שמורות

   חובבי הטבע יכולים לבקר בשתי שמורות טבע ייחודיות לאזור זה. הראשונה, בצפון עמק אמאלפי, נקראת "פריירה" (Ferriere). כולה שוכנת בין הרים, באזור ירוק מאוד עם כמה מפלי מים של הנהר הקטן קאנטו. השמורה השנייה, בעלת אופי ימי, נמצאת בחלק הצפוני של לשון היבשה ונקראת "פונטה קמפנלה" (Punta Campanella). 
    
   להמשך קריאה
  • מפרץ

   המפרץ הטבעי סביבו שוכן הכפר פראיאנו (PRAIANO) צר וקטן מאוד. המגבלה הזו היא גלגל ההצלה של הכפר. אי אפשר לפתח במפרץ הזה מעגן לספינות גדולות. באמלפי, בפוזיטאנו, בסורנטו ובאי הסמוך קפרי עוגנות ספינות תיירים ענקיות. בפראיאנו אין מזח ממשי, ולכן לא התפתחה במקום מרינה. החוף הנפלא והמסולע של פראיאנו משמש רק כמה עשרות מתרחצים בצידו הצפוני וכמה עשרות סירות דייגים בצידו הדרומי. על הצוקים מסביב, המספקים את הנוף המרהיב שהפך את האזור של חוף אמלפי לנכס טבע עולמי מוכר בידי אונסק"ו, פזורות עשרות מסעדות. עובדיהן קונים בכל בוקר כמעט את כל הסחורה שמביאים הדייגים. קו החוף המצוקי, שנשקף מן המסעדות ובתי הקפה האלה, נחשב לאחד היפים ביותר באיטליה (יש הטוענים בעולם).
    
   להמשך קריאה

מלאו פרטים ונחזור אליכם


הרשמה לניוזלטר

-->