גרמניה


  • ברלין

   בירתה של גרמניה שוכנת בצפון מזרח המדינה. העיר שחומה חצתה אותה במשך כמה עשרות שנים זכתה בשנים האחרונות לפיתוח מהיר מאוד ולהשקעת מיליארדי יורו, שהפכו אותה לאחת הערים המרתקות בעולם. אוכלוסייתה הצעירה והמעורבת של ברלין מקנה לעיר הזאת אווירה ממגנטת. היא מצטיינת בסדרה ארוכה של מוזיאונים איכותיים, רבים מהם מרוכזים על אי המוזיאונים. בניין הרייכסטאג, הפרלמנט של גרמניה, שופץ וחודש ונחשב כיום לפנינה אדירכלית מיוחדת במינה.
   להמשך קריאה
  • פוטסדאם

   במרחק כחצי שעה נסיעה מברלין שוכנת פוטסדאם בה ניצבים כמה מן הארמונות היפים באירופה. בגן של ארמון סאנסוסי (נטול הדאגה) אפשר לראות את מיטב הגינון האיטלקי והאנגלי.
   להמשך קריאה
  • דרזדן

   העיר התעשייתית הזאת ששוכנת מדרום לברלין חרבה כמעט לחלוטין בסוף מלחמת העולם השנייה אבל נבנתה מחדש. בין המבנים המסקרנים שנותרו בה כדאי לבקר בארמון צווינגר בו פועלת גלריה יפה לאמנות ובכנסיית הארמון. כמו כן כדאי לפקוד את הארסנל ואת השוק העתיק של דרזדן.
    
    
    
    
   להמשך קריאה
  • לייפציג

   העיר לייפציג שוכנת ממערב לדרזדן ויש לה היסטוריה תרבותית עשירה במיוחד. בין יתר האישים שגדלו וחונכו בלייפציג כדאי למנות את המלחין יוהאן סבסטיאן באך, ואת הסופרים והפילוסופים גתה ולסינג. בולטים בלייפציג בניין האוניברסיטה העתיקה של העיר והכנסייה שנושאת את שמו של תומאס הקדוש.
    
    
    
    
    
   להמשך קריאה
  • מינכן

   בקצה הדרומי מזרחי של גרמניה שוכנת מינכן, בירת חבל בוואריה. זאת העיר השלישית בגודלה בגרמניה. כדאי לבקר בה במוזיאון למדע ולטכנולוגיה, בארמון המלכותי ובמוזיאון לאמנות אלטה פינאקוטק בו יש כמה ציורים נפלאים של רובנס. הנוסעים לבקר בגרמניה בספטמבר או באוקטובר יכולים לקחת חלק בפסטיבל הבירה הגדול בעולם – האוקטוברפסט - שמתקיים בכל שנה במינכן. 
   מחנה הריכוז דכאו נמצא ליד מינכן והוא משמש כיום כאתר ביקורים שמעלה את זכר השואה.
   להמשך קריאה
  • היער השחור

   ממערב ומצפון למינכן משתרעים שטחי היער השחור – אזור עצום של יער מחטניים מרשימים, וביניהם כפרים מסקרנים ועתיקים עם מסורות מקומיות מעניינות. 
   להמשך קריאה
  • פרנקפורט

   פרנקפורט על נהר מיין שוכנת בדרום מערב המדינה. זאת עיר תעשייתית גדולה מאוד אבל יש בה גם מוזיאון מצוין לאמנות, כנסית פאולוס העתיקה ומקום הולדתו של גתה.
   להמשך קריאה
  • המבורג

   המבורג בצפון גרמניה היא העיר השנייה בגדולה במדינה. המבורג זוכה בשנים האחרונות לתחייה תיירותית מסקרנת ולפיתוח רב. לאחרונה נחנכו בה כמה מוזיאונים מעניינים לעיצוב ולאמנות והעיר מושכת קהל צעיר גדול בזכות כמה אוניברסיטאות טובות שפועלות בה.
   להמשך קריאה
  • שיט בנהרות

   הנהרות אלבה, דנובה והריין נודעו במשך מאות שנים בזכות נתיבי השיט שפעלו בהם. נתיבים אלה משמשים אמנם גם היום להעברת סחורות אבל אפשר בהחלט גם לשוט בהם מטעמים תיירותיים. הסיורים המסקרנים חולפים על פני טירות רבות ובלב אזורים מיוערים. מסלולי השיט נמשכים בין שש שעות לשבוע ורובם נעשים בתנאים נוחים להפליא.
    
    
    
    
    
    
   להמשך קריאה
  • היקבים

   תקופת הסתיו, במהלך הבציר, מושכת רבים אל עמקי הנהרות ריין והמוזל. בשניהם טופחו במשך מאות שנים כרמים גדולים שמשרתים את תעשיית היין. באזורים אלה פועלים כיום מאות יקבים איכותיים, שמעניקים למבקרים טעימות ומאפשרים ביקורים והתבוננות בתהליכי הייצור של היין.
    
    
    
    
   להמשך קריאה

מלאו פרטים ונחזור אליכם


הרשמה לניוזלטר

-->