אתרים מומלצים בבריטאני


  • מון סן מישל

   מון סן מישל, על הגבול בין נורמנדי לבריטאני, הוא אתר התייירות הידוע מכולם באזור זה. המסורת המקומית טוענת שהמלאך גבריאל, שניגלה בשנת 708 לבישוף של אווראנש, ציווה עליו: "בנה כאן מנזר ובנה אותו גבוה. אם תבנה הם יבואו".
    
   בכל מחזור של הגאות והשפל מתקדמים ונסוגים המים סביב מון סן מישל למרחק של יותר משנים עשר קילומטרים. בממוצע מגיעים הפרשי הגובה בין שיא הגאות לשיא השפל באזור זה לאחד עשר מטר. מהירות התקדמות המים בשעה שלפני הגאות יכולה להגיע בשיאה לעשרה קילומטרים בשעה. הערפל הסמיך שעוטף את האזור כולו לעיתים קרובות משווה למראה הילה מסתורית ומושכת.
    
   למרות הפרסום העצום ולמרות העובדה שהצללית המפורסמת של המנזר הבודד על צוק הסלע מופיעה על כריכתם של עשרות מדריכי תיירות לצרפת, מוטב לחובבי הגאות והשפל לנסוע למקומות אחרים. הצפיפות של המבקרים, מגרש החניה העמוס לעייפה והמחירים הגבוהים במון סן מישל הם רק חלק מהסיבות. המנזר שוכן על שפך הנהר קואסנו (Couesnon) ובמהלך השנים גרם סחף האדמה בנהר לכך שחלק גדול ממי הגאות אינם מגיעים כלל לסביבתו של המנזר וכיום הוא מוקף במים רק לעיתים רחוקות. התוכנית, שהוצגה כבר לפני כמה שנים אך טרם בוצעה, היא לבנות גשר וסכר על הנהר בחלקו המרוחק יותר מהחוף, ובכך לאפשר למי הים לשוב ולהקיף את מון סן מישל.
   להמשך קריאה
  • סן מאלו והסביבה

   סביבת העיר סן מאלו, על חוף האוקיינוס, כשלושים קילומטרים מערבה ממון סן מישל וכארבע שעות נסיעה מפריז, היא אפשרות טובה יותר ליהנות מפלאי הגאות והשפל של בריטאני. בתחילת האביב, ובעיקר לקראת חודש מרץ בכל שנה, נערכים בסן מאלו לקבל את תיירי הגאות. בתי המלון מציעים מחירים מיוחדים וכל חברות התיירות מציעות סיורים בעיר ובסביבתה, על פי תנודות הגאות. הפעילות מתמקדת ברצועה רחבה, כמה קילומטרים של יבשה, שנחשפת בכל פעם שמי הגאות נסוגים והשפל מגיע. "דיג במגפיים" הוא הכינוי שמוצמד כאן לשיטוט הקדחתני והאהוב כל כך על תושבי האזור לאורך החוף בשעות השפל. הציוד הנדרש מצומצם ביותר. דייגי השפל אוספים בידיים סרטנים קטנים, שבלולים, צדפות, מציאות, דגים שנלכדו בשאריות הים וכל מה שנותר לאחר שהים נסוג. במשך כמה שעות משתלטים בני האדם על ממלכה שאינה שלהם. שלטי אזהרה גדולים על החוף מזהירים את המשוטטים לבדוק היטב את זמני הגאות. סדרי השליטה בחוף משתנים במהירות ולעיתים קרובות מופתעים תיירים שאינם מורגלים למהירות הגאות ונלכדים באזורים מוצפים. לשכת התיירות בסן מאלו מספקת לוחות זמנים מדויקים בכל עונה.
    
   העיר סן מאלו שוכנת על שפך הנהר ראנס, ולמרות שהופצצה וחלקים גדולים ממנה נהרסו במלחמת העולם השנייה יש בה עדיין אתרים מעניינים רבים. אחד הבולטים שבהם הוא המבצר "פורט נשיונאל" שבנה המלך לואי ה-14 ב-1689. האדריכל וובן שהקים את המצודה, תכנן אותה כך שאפשר להגיע אליה בהליכה רק בשעות השפל. מראה נהדר של סן מאלו נשקף מחרכי הירי שלה. בשיא השפל אפשר להמשיך את הטיול הרגלי לשני איים קטנים נוספים – פטיט בה פור וגרנד בה.
    
   במעלה הנהר, ממזרח לעיירה דינאר, אפשר לראות את הסכר "באראג' דה לה ראנס" שנבנה כבר לפני ארבעים שנה והיה הסכר הראשון בעולם שייצר חשמל תוך שימוש בכוח הגאות. 
   להמשך קריאה

מלאו פרטים ונחזור אליכם


הרשמה לניוזלטר

-->