אטרקציות באנסי


  • מרכז העיר

   מרכז אנסי בנוי על מערכת תעלות שנובעות ושואבות מים מנהר הטיו, שמנקז את האגם. בראש הגבעה של אנסי מתנשאת המצודה העתיקה מן המאה ה-16 וכדאי להקדיש כשעתיים לביקור בה, בעיקר כדי לצפות בנוף הנהדר שרואים ממנה. סביב המצודה תענוג גדול לסייר ברחובותיה של העיר העתיקה. עיקר הפעילות באזור זה מרוכזת בימי ראשון ושלישי במהלכם נערך במרכז אנסי שוק גדול שמוקדש בעיקר לסחורה טרייה שמביאים החקלאים מן האזור ובראשם יצרני הגבינות.
    
   בין אתרי הביקור המרכזיים בעיר כדאי למנות את ציורי הקיר בכנסיית הרנסנס סן מוריס, את המוזיאון האזורי המחודש שפועל בארמון ואת הפאלה דל'איל– בית סוהר מעניין על הנהר שפתוח כיום למבקרים. ברחבי העיר וליד האגם יש כמה גנים גדולים עם צל רחב. החוף הטוב ביותר לרחצה באגם נמצא בקצה שדרות אלביני ליד מלון אימפריאל פאלאס המשוחזר והמהודר.
   להמשך קריאה
  • הגדה המערבית של האגם

   נסיעה קצרה ממרכז אנסי במכונית מובילה להר סימנו ואל הקרה דו שאטיון (Cret du Chatillon) שגובהו 1700 מטר. משם אפשר לנסוע בחזרה אל גדת האגם ולרדת לחוף ליד סברייה (Sevrier). מסלול זה חוצה את מעבר ההרים קול דה לשו (Col de Leschaux). דרך זו מלווה את הנופים היפים של האגם ואת ההרים שיורדים בתלילות ממול – אל הגדה המזרחית.
    
   בחוף המזרחי של האגם אפשר לראות את הצוקים של מון ורייה (Mont Verier), צוקי דה לנפון (Dents de Lanfon) והצוק הגבוה של לא טורנט (La Tournette) שמתנשא עד 2350 מטר.
    
   אפשרות נעימה נוספת היא לבלות חצי יום או אפילו יום שלם בשיט באגם אנסי. רוב הספינות עורכות מסלול שנמתח בין אנסי לטאלואר (Talloires), בה יש כמה מלונות טובים ומסעדות טובות על גדת האגם.
    
   שני האתרים הסמוכים לטאלואר הם שמורת הטבע רוק דה שר (Roc de Chere) והשאטו דה דואן (Chateau de Duingt).
    
   אפשר גם להרחיק עוד כחמישים קילומטרים מזרחה כדי לבקר בשאומי ובנפלאות המון בלאן– ההר הגבוה ביותר באירופה.
   להמשך קריאה

מלאו פרטים ונחזור אליכם


הרשמה לניוזלטר

-->