קנדל וחבל האגמים


  • קנדל

   העיר העתיקה קנדל נחשבת בדרך כלל כשער הכניסה הדרומי לאזור האגמים. הדרך הנוחה ביותר להגיע לקנדל מדרום היא באוטוסטרדה M6. יורדים ממנה בכביש 591 או 684. העיר עצמה בעלת קסם רב. יש בה סמטאות עתיקות ובתים רבים שניצבים כאן מאז ימי הביניים.
    
   מוזיאון החיים באזור האגמים
   מוזיאון זה – Museum of Lakeland Life and Industry  - נחשב אחד הטובים באזור האגמים. הוא שוכן ב-Abbot Hall, בניין מן המאה ה-18 ומשמש כמוזיאון מאז שנות השישים. המוזיאון מציג את כל האומנויות הוותיקות של האזור כאריגה, דפוס, נפחות, עבודה חקלאית ועוד. התצוגות מודרניות ומרתקות. אגף נפרד מוקדש לאמנות ולאמנים שפעלו באזור זה. 
   הכתובת: Abbot Hall Art Gallery
   Kirkland, Kendal
   טלפון: 44(0)1539722464
    
   מוזיאון קנדל להיסטוריה וארכיאולוגיה
   מוזיאון זה – Kendal Museum - נוסד כבר במאה ה-18 אבל עבר למבנה הנוכחי ששימש בעבר כמחסן צמר ב-1913. הוא מציג באופן יפה את הצמחייה ובעלי החיים של אזור האגמים. המוזיאון שוכן בקצה הצפוני של העיר, ליד תחנת הרכבת. 
   הכתובת: Station road
   טלפון: 44(0)1539721374
   להמשך קריאה
  • הגן של לבנס הול

   גן זה Levens Hall צמוד לבניין עתיק מן המאה ה-16. הגן מטופח וייחודי מאוד. רבים משווים אותו לגנים שמתוארים בספרו של לואיס קרול "עליסה בארץ הפלאות".  יש בו עצים עתיקים וצמחייה יפה בכל עונה. באביב הוא פשוט נפלא. הגן והבניין נמצאים במרחק 6 קילומטרים מדרום לקנדל.
   הכתובת: Levens Park
   טלפון: 44(0)1539560321
   להמשך קריאה
  • ווינדרמיר

   ווינדרמיר נמצאת 15 קילומטר מצפון מערב לקנדל. העיירה נחשבת כבסיס מצוין לטיולים בחלקו הדרומי של אזור האגמים מומלץ לצאת אליהם בטיול מאורגן באנגליה כדי להספיק את כל האתרים. למעשה העיירה מרוחקת כשני קילומטרים מן האגם אבל ההרחבות של השנים האחרונות והאופי הממלבב שלה העניקו לה מוניטין רב כאחד המקומות הנעימים ביותר לבלות בהם באזור זה. 
   לשכת התיירות: Victoria Street, Windermere
   טלפון: 44(0)1539446499
   להמשך קריאה
  • באונס און ווינדרמיר

   עיירה זו נחשבת כיום כחלק או המשך של העיירה ווינדרמיר ויתרונה הגדול בכך שהיא שוכנת על גדת האגם. אין שום אתר אחר באזור זה שמתחרה עם האטרקציה המרכזית – האגם עצמו. אורכו 17 קילומטר, רוחבו 2 קילומטר והוא מוקף בהרים מיוערים. המראה פסטורלי, שליו ויפה.
    
   מוזיאון ספינות הקיטור
   המוזיאון – Windermere Steamboat Museum - על גדת אגם ווינדרמיר מציג אוסף גדול של ספינות קיטור ויאכטות מתקופות שונות. בימים אלה המוזיאון סגור לרגל שיפוצים וכדאי לעקוב אחר תאריך הפתיחה מחדש. 
   הכתובת: Rayrigg Road
   טלפון: 44(0)1539445565
    
   האקווריום של האגמים
   על גדת אגם ווינדרמיר, בקצה הדרומי של האגם, שוכן האקווריום של האגמים (Aquarium of the Lakes). האטרקציה המרכזית כאן היא מנהרה שמוליכה את המבקרים למבט תת מימי על בעלי החיים באגם. זה מראה מעניין שמתאים מאוד לכל המשפחה. 
   הכתובת: Lakeside, Newby Bridge
   טלפון: 44(0)1539530153
   להמשך קריאה
  • מרכז המבקרים

   Lake District National Park visitor Centre  הוא מבנה יפה במיוחד, על גדת האגם בברוקהול, 5 קילומטר מצפון מערב לווינדרמיר. כדאי לבקר במקום בזכות הגנים היפים שלו, אבל גם בזכות המידע המצוין שמחלקים בו, והתערוכות המעניינות על האזור שמתקיימות בו באופן קבוע. הגנים נראים במיטבם בחודשי האביב כאשר אלפי נרקיסים פורחים בכל מקום. במקום פועלת גם חנות ספרים מצוינת ובית קפה נעים. 
   הכתובת: על כביש 591. Ambleside Road. 
   טלפון: 44(0)1539446601
   להמשך קריאה
  • אמבלסייד

   העיירה אמבלסייד (Ambleside) שוכנת בקצה הצפוני של אגם ווינדמיר ומתמזגת מצוין בנוף ההררי שמקיף אותה. רוב הבתים בנויים מאבן מקומית. בימי רביעי מתקיים במרכז העיירה שוק מסורתי מסקרן, אם כי המקום כולו הופך בימים אלה צפוף יותר.
   ברידג' האוס (Bridge House)
   קוטג' קטן וציורי מן המאה ה-17 שבנוי על גשר אבן מקושת. כיום פועלים בו מרכז מידע וחנות מזכרות וספרים. 
   הכתובת: Rydal Road
   טלפון: 44(0)1539435599
   להמשך קריאה
  • ריידל מאונט (Rydal Mount)

   הבית הכפרי כקילומטר וחצי מצפון מערב לאמבלסייד חב את המוניטין שלו לאדם אחד – המשורר האנגלי הנודע וויליאם וורדסוורת' (Wordsworth) שהתגורר כאן במשך 37 שנים רצופות, החל משנת 1813. וורדסוורת' נחשב אבי השירה הרומנטית וטיול בשבילים שמקיפים את הבית ובגנים הרבים שסביבו יבהיר היטב מדוע אהב לכתוב את שיריו באוויר החופשי. הנופים באזור הבית יפים במיוחד והשבילים המסומנים המקיפים אותו רבים מאוד. 
   הכתובת: Rydal Ambleside
   טלפון: 44(0)1539433002
   להמשך קריאה
  • דוב קוטג' (Dove Cottage)

   וורדסוורת' התגורר בבית זה, כשני קילומטר מצפון מערב לריידל מאונט, בין השנים 1808-1799. הבית הקטן שימש בעבר גם כאכסניה ומושך היום אלפי מבקרים שיכולים לראות את אורח ותנאי החיים של תחילת המאה ה-19. הנופים בסביבת הבית הם האטרקציה המרכזית. הבית משמש כיום גם כמרכזה של תנועת הרומנטיקה הבריטית. 
   הכתובת: Dove Cottage, Grasmere
   טלפון: 44(0)1539435544
   להמשך קריאה
  • גרסמיר

   הכפר גרסמיר נחשב אחד האופייניים ביותר לאזור האגמים. האגם שוכן בקצה הצפוני של אגם שנושא שם זהה. יש בו בתים קטנים, חנויות יפות, בתי קפה וגלריות לאמנות. וורדסוורת' התגורר בפאתי כפר זה במשך כמעט 50 שנה. 
   שביל הליכה יפה מוביל מן הכפר דרומה. השביל חולף בתצפית נפלאה על האגם ועל הכפר בשם Loughrigg Terrace ממנה אפשר לצעוד הלאה לחלוף בדוב קוטג' וברידל ווטר לפני שחוזרים לגרסמיר. הליכה זו נמשכת כשלוש שעות. 
   לשכת התיירות: Redbank Road, Grasmere
   טלפון: 44(0)1539435245
   להמשך קריאה
  • קזוויק

   העיירה הצנועה הזו על גדת אגם דרנטווטר (Derwentwater) שוכנת בצל הרכסים הגבוהים סקידואו (Skiddaw) ובלנקתרה (Blencathra). קזוויק משמשת כבסיס מוצא לרבים ממסלולי ההליכה בחלקו הצפוני של אזור האגמים. ברחובה הראשי של העיירה יש יותר חנויות לציוד הליכה וטיולים מכל חנות אחרת. קזוויק אינה יעד תיירותי כשלעצמה, אך רבים בוחרים ללון בה כדי לצעוד ממנה בשבילי ההרים הצופים על האגמים. 
    
   המבנה היפה שנקרא מוט הול (Moot Hall) נבנה במאה ה-19 ושימש בעבר כבניין העירייה וככלא המקומי. כיום פועלת בו לשכת המידע האזורית לתיירים. 
   הכתובת: Market Place
   טלפון: 44(0)1768772645
    
   מוזיאון קזוויק
   המוזיאון ששוכן בפיץ פארק (Fitz Park) מציג תערוכות שעוסקות באזור האגמים לצד תערוכות אמנות, בעיקר של אמנים מן האזור. כמו כן מוצגים בו כתבי יד של וורדסורת' ושל משוררים וסופרים אחרים שהתגוררו ועבדו באזור זה. 
   Keswick Museum and Art Gallery
   כתובת: station Road
   טלפון: 44(0)1768773263
   להמשך קריאה

מלאו פרטים ונחזור אליכם


הרשמה לניוזלטר

-->