טייפה

טייפה


  • הגעה

   אין טיסות ישירות מישראל לטייפה. כיוון שנכון להיום אין גם טיסות ישירות מאירופה לטייוואן, הדרך הטובה ביותר היא לטוס דרך יעד ביניים באסיה, הנוח ביותר הוא הונג קונג או בייג'ין.
   רשת הרכבת התחתית של טייפה נקראת MRT והיא יעילה ונוחה לשימוש עד כדי כך, שטייפה נחשבת לאחת הערים הנוחות ביותר לניווט באסיה. בכל התחנות יש מפות מסלולים דו-לשוניות (סינית ואנגלית) שעליהן מסומנות האטרקציות של כל שכונה ושכונה בעיר. הרכבת התחתית מגיעה פחות או יותר לכל מכל ששווה להגיע אליו בעיר. מחירי הכטיסים ב-MRT תלויים במרחק הנסיעה. כרטיס חד פעמי אפשר לקנות מהמכונות הממוקמות בתחנות. מי שמתכנן לבלות מספר ימים בטייפה יכול לקנות Easy Card, כרטיס נטען שחוסך עמידה בתורים ומקנה בין השאר, 20% הנחה על מחירי ה-MRT. 
    
   להמשך קריאה
  • סידורים

   ישראלים המבקרים בטיוואן אינם זקוקים לאשרה ואין צורך בסידורים מיוחדים.
   להמשך קריאה
  • שעון

   6 שעות לפני שעון ישראל.
   להמשך קריאה
  • כסף

   המטבע בטיוואן הוא דולר טיוואני חדש, שנהוג לקרוא לו בשפת הרחוב בשם המנדריני יואן או קוואי. כמעט בכל הערים והעיירות בטיוואן יש מכונות כספומט מהן אפשר למשוך כסף מזומן בעזרת כרטיס אשראי וזוהי הדרך הנוחה ביותר להשיג מזומנים בטיוואן. אין כמעט חלפני כספים פרטיים בטיוואן ולכן, המרת מטבע ניתן לעשות אך ורק בבנק. המטבע הנוח ביותר להמרה הוא דולר אמריקאי. לא כדאי להגיע לטיוואן עם טרוולר צ'ק, קשה להמיר אותם.
   להמשך קריאה
  • שגרירויות

   אין לטייוואן שגרירות בישראל
    
   נציגות ישראל בטייוואן
   Suite 2408 24F Int’l Trade BLDG
   No. 333 Keelung Road, Sec 1
   טייפה
   טלפון: 886-2-27579692
    
   להמשך קריאה
  • מזג אוויר

   לטיוואן מזג אוויר סוב-טרופי עם עונה רטובה ולחה בקיץ וחורף קצר שמזג האוויר בו נעים. טייפה ממוקמת בצפון האי, בו קר ורטוב יותר מאשר בדרום הטרופי. בין אוקטובר למרץ מתקיימת בצפון-מזרח האי עונת מונסון ארוכה. באופן כללי הסתיו הוא התקופות הטובות ביותר לבקר בטייפה.
    
    
    
    
   להמשך קריאה

מלאו פרטים ונחזור אליכם


הרשמה לניוזלטר

-->