פרו


  • לימה

   כל הטיסות הבינלאומיות נוחתות בלימה בירת פרו. העיר עצמה אינה יעד תיירותי מרתק ואם הזמן מוגבל אין טעם ממשי להקדיש לה יותר מדי. אפשר יחד עם זאת ליהנות בה מן האדריכלות הקולוניאלית, ממסעדות ובתי מלון טובים. אפשר גם לבקר במוזיאון לארכיאולוגיה בעיר.
   להמשך קריאה
  • קוסקו

   תחילה כדאי להסתגל מעט לתנאים הייחודיים לקוסקו. העיר שוכנת בגובה 3,400 מטר וההגעה הישירה בטיסה עלולה לגרום לתחושה לא נעימה ביום הראשון. האתר המעניין הראשון שכדאי לפקוד בקוסקו הוא הכיכר פלאסה דה ארמאס. ליד הכיכר כדאי לבקר בקתדרלה ובמנזר סנטה קטלינה. בהמשך אותו יום כדאי לבקר בקוריקאנצ'ה (מקדש השמש) ולקבל מושג ראשון על תרבות האינקה וההתנגשות בינה לבין הכובשים הספרדים. בכמה רחובות בקוסקו אפשר לראות היטב את הבנייה המרשימה של האינקה. בפלאסה נזארנאס אפשר לבקר במוזיאון לאמנות פרה-קולומביאנית.
   להמשך קריאה
  • פיסאק

   במרחק נסיעה לא גדול מקוסקו שוכנת פיסאק. בעיר כדאי לבקר בשוק האומנים. השוק פעיל בדרך כלל בימי ראשון, שלישי ורביעי. לאחר מכן קל להגיע לשרידי המבנים שהותירו האינקה מעל פיסאק.
   להמשך קריאה
  • אולאנטאיטאמבו

   שרידי המבצר העתיק הם האטרקציה העיקרית בעיירה זו. כדאי להגיע לכאן בשעות מוקדמות ככל האפשר, לפני שהאתר מתמלא במבקרים. לאחר מכן כדאי לבקר גם בעיר העתיקה של אולאנטה ולטייל בעמק עד מכרות המלח העתיקים סאלינראס דה מאראס.
   להמשך קריאה
  • מאצ'ו פיצ'ו

   זו הסיבה למענה מגיעים רוב המבקרים לפרו. הדרך הנוחה ביותר להגיע למאצ'ו פיצ'ו היא בעזרת הרכבת שעולה בהר ועוצרת בתחנת אגוואס קאליינטס, העיר שמתחת למאצ'ו פיצ'ו. אוטובוס מוביל מתחנת הרכבת עד האתר העתיק והמרשים. כדאי לבלות כמעט יום שלם במאצ'ו פיצ'ו ולצפות על האתר הגדול מזוויות ומגבהים שונים.
   מאצ'ו פיצ'ו היתה בירתה האבודה של ממלכת האינקה. היא נבנתה במאה ה-15 בגובה 2,400 מטר בלב הרי האנדים וגם היום רב המסתורין שאופף את האתר. המקום נחשב לאתר הארכיאולוגי המרהיב ביותר באמריקה. למעשה העיר אבדה, נשכחה וכוסתה כמעט כולה בצמחיה עד שבשנת 1911 גילה אותה החוקר האמריקאי היראם בינגהאם.
   המקדש הראשי בעיר הוא אינטיהואטנה. מי שיכול לצעוד במרץ לא יהסס לטפס על ההר הואיינה פיצ'ו ממנו נשקף נוף מרהיב של האתר כולו.
   להמשך קריאה
  • יער העד האמאזוני

   טיסה שנמשכת חצי שעה מובילה מקוסקו לפוארטו מאלדונאדו – העיר שנחשבת כשער הכניסה ליער העד האמאזוני של פרו. זהו גבול שמורת הטבע טאמבופאטה. מכאן כדאי לשוט במשך כיומיים על ריו מאדרה דה דיוס. חובבי בעלי חיים וצמחים טרופיים ואקזוטיים ירוו כאן נחת.
   להמשך קריאה
  • אגם טיטיקאקה

   נסיעת רכבת מהנה מאוד מובילה מקוסקו לפונו ולאגם טיטיקאקה. האגם בגובה 3,810 מטר מעל פני הים הוא האגם הגבוה בעולם שאפשר לשוט בו. הוא שוכן על גבול בוליביה ופרו ושטחו 8,300 קמ"ר. באיים הצפים על האגם, לא רחוק מפונו כדאי לבקר את בני האורו שגורשו מאדמותיהם לפני יותר מ-500 שנה ויצרו את האיים כמקום מחייה.
   להמשך קריאה
  • אריקיפה

   אריקיפה היא עיר דרומית אלגנטית שנודעת בכינוי "העיר הלבנה". השם ניתן לה בזכות הבניינים הקולוניאליים הלבנים והיפים שבנויים מסלע געשי לבן. כדאי לבלות זמן מה בפלאסה דה ארמאס ובמנזר סנטה קטלינה, שנחשב אחת הדוגמאות היפות ביותר לאדרכילות קולוניאלית בדרום אמריקה. 
   להמשך קריאה
  • קניון קולקה

   הקניון הוא המקום הטוב ביותר באמריקה הדרומית לראות בו את עופות הקונדור הענקיים של הרי האנדים. הנקודה הטובה ביותר לתצפית היא קרוז דל קונדור. בעמק הסמוך יש כפרים מעניינים ומעיינות חמים שמשמשים כמרחצאות.
   להמשך קריאה

מלאו פרטים ונחזור אליכם


הרשמה לניוזלטר

-->