זה הטיול שחלמתם עליו? צרו קשר

ממלכת סיאם - תאילנד לשומרי מסורת

ממלכת סיאם - תאילנד לשומרי מסורת XBHP

הטיול לתאילנד הוא חוויה בלתי נשכחת עם תרבות מרתקת וצבעונית, נופים נהדרים, מקדשים נהדרים וערים שוקקות. במהלך הטיול לתאילנד, המותאם במיוחד למטיילים שומרי מצוות ומסורת, נבקר בערים מרגשות כמו בנגקוק, צ'יאנג ראי וצ'יאנג מאי. נראה ארמונות ומקדשים מרשימים. נבקר באתרים מיוחדים כמו השוק הצף והגשר על נהר הקוואי, נפגוש את שבטי ההרים ונצא לשייט על נהג המקונג הרחב. גם לא נוותר על נופש בפוקט, אחד האיים היפים של תאילנד. כל זה ילווה בהווי דתי ואוכל כשר.

יום 1תל אביב - בנגקוק

ניפגש בשדה התעופה ונצא בטיסת לילה של אל על לבנגקוק, בירת תאילנד.

יום 2בנגקוק

לאחר שננחת בבנגקוק נצא לסיור בעיר. במהלך הסיור נראה את כיכר הדמוקרטיה ואת בית הפרלמנט התאילנדי. לאחר הסיור נגיע למלון שלנו ונאכל ארוחת ערב בבית חב"ד. בערב נצא לסיור נוסף במהלכו נבקר במקדש ארוואן ובשוק הלילי בפאטפונג.

יום 3השוק הצף והגשר על נהר קוואי

הבוקר נצא לביקור חווייתי בשוק הצף הגדול בתאילנד. נשוט בסירות "ארוכות זנב" אל דוכני השוק, שהם למעשה סירות הצפות בתעלות. נשוטט בשוק ונתרשם ממנו. משם ניסע לקנצ'נבורי, אחד המחוזות היפים של תאילנד. כאן נראה את הגשר על נהר הקוואי, שבנייתו תועדה בסרט קולנוע. נבקר בגשר ובמוזיאון המלחמה והשבי ונבקר גם בבית הקברות של המקום. נצא גם לשוט על נהר הקוואי. בסוף היום נשוב לבנגקוק ונאכל ארוחת ערב בבית חב"ד.

יום 4בנגקוק, ארמונות ומקדשים

את היום שלפנינו נקדיש להיכרות מעמיקה עם בנגקוק. נסייר בין מקדשיה החשובים של העיר, ביניהם מקדש וואט פו, בו יש פסל בודהה שוכב ענק, ומקדש ואט טרימיט בו נראה בודהה מוזהב. נתקבל לסיור מיוחד בגאנד פאלאס, שהיה משכנם של מלכי סיאם ונראה את המבנים היפיפיים של המתחם כמו בית ההלוויות, בנייני קבלת הפנים, פביליון ההכתרה ועוד. נמשיך למקדש ואט פרה קאו, שנחשב לאחד הקדושים בעולם עבור הבודהיסטים. נצא לשייט על נהר צ'אופריה על גבי סירות קלונגים ונראה את מקדש השחר ואת מקדש הדגים המלכותיים. בתום הסיורים נשוב למלון ונתכונן לקראת שבת. נערוך תפילה וסעודת שבת.

יום 5בנגקוק

אחרי תפילה וארוחת שבת בבית חב"ד נצא לטיול רגלי בעיר יחד עם מלווה הקבוצה. אחרי תפילת ערבית והבדלה נצא לבקר בשוק הלילה באסיה טיק ובסי פוד מרקט, מסעדת דגים ידועה.

יום 6צ'יאנג ראי, שבטי ההרים, דוי טונג

ניפרד מבנגקוק, ניסע לשדה התעופה ונצא בטיסה לצ'יאנג ראי שבצפון תאילנד. לאחר הנחיתה נבקר במרכז האתני של שבטי הצפון. נבקר אצל בני היאהו ואקהה שמתגוררים באזור ונכיר את אורח החיים הייחודי שלהם. משם נמשיך לביקור אצל בני הקארן, הידועים בעולם כ"שבט ארוכות הצוואר". נראה את בנות השבט ונלמד מדוע הן עונדות טבעות המאריכות את צווארן. משם ניסע בטנדרים לדוי טונג, גני המלכה האם. נאכל ארוחת ערב במלון. בערב נצא לטייל רגלית במרכז העיר ובשוק הלילה.

יום 7משולש הזהב, מאה-סאי, לאוס, שייט על המקונג

נתחיל את היום במשולש הזהב - צומת הגבולות בין בורמה לאוס ותאילנד. האזור היה מרכז גידול אופיום והסחר התנהל ע"י השבטים המקומיים. נגיע למאה סאי, עיירת גבול וממנה נצא לשייט על נהר המקונג הרחב. במהלך השייט נוכל לראות את מיאנמר (בורמה) ואף נרד לביקור קצר בלאוס. לאחר השייט נשוב לצ'יאנג ראי. נאכל ארוחת ערב מבושלת במלון.

יום 8צ'יאנג מאי, כפרי האומנויות

הבוקר ניסע לצ'יאנג מאי, בירת הצפון של תאילנד. בדרך נעצור לביקור במקדש הלבן ואחר כך נעפיל לגובה 1,200 מ' למקדש דוי סוטפ, אחד המקדשים החשובים בתאילנד. נעלה ב-300 מדרגות, נראה את סטופת הזהב של המקדש ואת הנוף של העיר צ'יאנג מאי. אחרי שנתארגן במלוננו בעיר נאכל ארוחת ערב בבית חב"ד ואחריה נצא לבקר בשוק הלילה השוקק והגדול ביותר בצפון תאילנד.

יום 9צ'יאנג מאי, רכיבה על פילים

היום נצא לטייל בשמורת מאטנג. נתחיל את הטיול ברכיבה על פילים במסלול שמשלב חציית נהר. אחר כך נראה מופע של הפילים וגם נשוט ברפסודות. נמשיך לביקור בחוות סחלבים ומשם הלאה לביקור בכפרי אומנויות בהם נראה איך מייצרים אומנות בגילוף עץ ועוד. בסוף הטיול נשוב לצ'יאנג מאי ונאכל ארוחת ערב בבית חב"ד. בערב נצא לשוטט בשוק הלילה של צ'יאנג מאי.

יום 10צ'יאנג מאי, פוקט

הבוקר ניפרד מצפון תאילנד וניסע לשדה התעופה ממנו נצא בטיסה לפוקט. לאחר הנחיתה ניסע למלון. אחרי שנתארגן נצא במיניוואנים לסיור באי. נאכל ארוחת ערב בבית חב"ד. בערב נצא לטיול רגלי בסביבה הקרובה ובין אתרי הבילוי של האי יחד עם מלווה הקבוצה.

יום 11פוקט

לפנינו יום חופשי במהלכו נוכל ליהנות מכל מה שלאי יש להציע. מי שירצה יוכל להצטרף לטיול אל האי קופיפי במהלכו נשוט, נצלול עם שנורקלים ונהנה מחוף הים. נשוב לפוקט בזמן להכנות לשבת. נערוך תפילה וסעודת ליל שבת.

יום 12פוקט

אחרי התפילה וארוחת השבת נצא לסיור רגלי באזור המלון עם מלווה הקבוצה.

יום 13פוקט, מפרץ פנג-נה, בנגקוק

הבוקר ניסע למפרץ פנג-נה. בדרך נעצור לביקור במפעל לעיבוד אגוזי קשיו. אחר כך נבקר בחוות גומי ונלמד על תהליך הייצור. כשנגיע למפרץ נצא לשייט בין ההרים הקרסטיים וביערות מונגרובים עד שנגיע לאי קו טא פו, המכונה "האי של ג'יימס בונד" כיוון שצולם בו הסרט "האיש בעל אקדח הזהב". אחרי השיט ניסע לשדה התעופה ונצא בטיסה חזרה לבנגקוק.

יום 14נונג נוש, פטאייה, בנגקוק

ניסע לפטאייה. בדרך נבקר בפארק נונג נוש, פארק טרופי יפה בו נראה מופע פילים ומופע פולקלור תאילנדי. משפ נמשיך לפאטייה ולאחר ארוחת צהריים מאוחרת נצא לשוטט בטיילת ובמדרחוב. בהתאם לשעת הטיסה ניסע לשדה התעופה של בנגקוק ונצא בטיסה חזרה ארצה.

יום 15תל אביב

ננחת בארץ בשעות הבוקר של היום ה-15.