זה הטיול שחלמתם עליו? צרו קשר

רוסיה - לילות לבנים

רוסיה - לילות לבנים - CFL

טיול מקיף לרוסיה ייקח אותנו למסע קסום בזמן, בו נצא למגוון חוויות. במהלך הטיול נבקר בעיירות מקסימות, נראה נופים מרהיבים, ולא נפסח על ערים שוקקות ומלאות עניין. נבקר בערים מרכזיות כמו מוסקבה וסנט פטרבורג, ובאתרים מיוחדים כמו הכיכר האדומה, הקרמלין, הגלריה הממלכתית של טרטיאקוב, זאגורסק ("טבעת הזהב"), פטרהוף - ארמון הקיץ של פטר הראשון, מוזיאון ההרמיטאז', ארמון יקטרינה הגדולה, נצא לשייט ולבילוי ערב במופע פולקלור רוסי.

יום 1תל אביב – מוסקבה

נמריא מנתב"ג בטיסת בוקר למוסקבה, בירת רוסיה. לאחר הנחיתה נערוך סיור בעיר במהלכו נראה את כנסיית וסילי הקדוש (הידועה גם בשמה "כנסיית הבצלים"), את המאוזוליאום בו נמצאת גופתו החנוטה של לנין, נתרשם מחומות הקרמלין וכמובן שלא נפסח על הכיכר האדומה. בהמשך נראה גם את ה"גום" - מרכז הקניות המפורסם ביותר במוסקבה, נבקר בפארק העירוני החדש השוכן ברובע ההיסטורי "זריאדיה" אשר נפתח במלאת 870 שנה לעיר, ונראה גם את תיאטרון הבולשוי המפורסם. בתום הסיור ניסע למלון לארוחת ערב בופה. סיור באוטובוס מההגעה עד 18.30.

יום 2מוסקבה, סיור לילי

בבוקר נצא לסיור במתחם הקרמלין. נראה את הפעמון הגדול בעולם, וגם את התותח הגדול בעולם (שמעולם לא ירה…). נבקר באחת הכנסיות שבמתחם, ובמוזיאון הנשקייה בו נוכל להתרשם מאוצרות הצארים השונים - בגדים, כלים, כרכרות עתיקות וחפצי אמנות מרחבי אירופה מהמאה החמישית ועד המאה ה-20. לאחר מכן נמשיך למדרחוב ארבאט השוקק – מדרחוב המשופע בגלריות, חנויות, אומנים ובתי קפה, ונגיע גם לרחוב טרבסקיה - "השדרה החמישית" של מוסקבה. בהמשך נערוך ביקור בבית הקברות נובודייביצ'י, בו קבורים האישים החשובים של האומה הרוסית ביניהם חרושצ'וב, גוגול, צ'כוב ואחרים. לקראת ערב נחזור למלון לארוחת ערב בופה, ובערב נצא לסיור לילי בעיר המוארת והתוססת. סיור באוטובוס מ-09.00 עד 01.00.

יום 3מוסקבה, שייט בנהר מוסקבה

נתחיל את היום בסיור מודרך בגלריה הממלכתית של טרטיאקוב - מוזיאון לאמנות רוסית המוביל מסוגו בעולם. נתפעל מהאוסף העצום של למעלה מ- 130,000 מוצגים, אשר מתחילים מהמאה ה-11 וממשיכים עד המאה ה-20. נמשיך לסיור בתחנות המטרו המפוארות, המשופעות במוזאיקות, יצירות אמנות, ויטראז'ים ואפילו נברשות בדולח. בהמשך היום נערוך שייט בנהר המוסקבה, ולאחריו נחזור למלון וארוחת ערב בופה. סיור באוטובוס מ-09.00 עד 19.00.

יום 4מוסקבה, בילוי ערב במופע פולקלור רוסי

נצא בבוקר אל עבר "הר ההשתחוות" - פארק הניצחון שהוקם לציון 50 שנה לניצחון הרוסים על גרמניה הנאצית. נבקר במוזיאון הניצחון המיוחד ובו ציורים הממחישים קרבות מתקופת מלחמת העולם השניה, ביניהם הקרב על לנינגראד, סטאלינגראד ועוד. נמשיך לביקור בבית הכנסת המקומי ולאחר מכן נצא למוזיאון הפנורמה של קרב בורודינו - הקרב ההיסטורי בין הצבא הרוסי לצבא נפוליאון ב-1812. ציור פנורמי ענק של 360 מעלות בליווי קולות קרב ימחיש לנו את מהלכי הקרב המפורסם. נסיים את היום בביקור בבית הכנסת פוקלונאיה גורה. לעת ערב נחזור למלון לארוחת ערב בופה, ולאחר מכן נצא לבילוי מהנה של מופע פולקלור רוסי. (בתאריכים בהם לא מתקיים המופע, יינתן בילוי ערב חלופי). סיור באוטובוס מ-09.00 עד 22.30.

יום 5זאגורסק

ניסע לביקור בעיר זאגורסק (סרגייב פוסאד), הנחשבת למרכז הדתי החשוב ברוסיה ומרכז הכנסייה האורתודוקסית. העיר היא חלק מערי "טבעת הזהב", ששמן נובע מברק הזהב של כיפות הכנסיות. נבקר באחת מהכנסיות המיוחדות שבמתחם, ונלמד על ההיסטוריה של מרכז דתי זה. לאחר הביקור נשוב למוסקבה ונבקר ב"מרכז התערוכות של כל רוסיה" הידוע גם בשמו ההיסטורי – VDNKH. הביקור ייקח אותנו אחורה בזמן ויאפשר לנו להציץ לחלום הסובייטי הלא ממומש. בסיום היום נחזור למלון וארוחת ערב בופה. סיור באוטובוס מ-09.00 עד 18.00.

יום 6סנט פטרבורג

נצא לנמל התעופה של מוסקבה ונטוס לסנט פטרבורג. לאחר ההגעה נערוך סיור בעיר היפיפיה הקרויה על שם פטר הראשון, שהפך אותה לבירת הממלכה הרוסית במאה ה-18. במהלך הסיור נראה את נייבסקי פרוספקט - השדרה המרכזית, את קתדראלת סנט אייזיק, ואת מצודת פטר ופול, בה קבורים הצאר פטר הגדול וחלק מבני משפחתו. נראה גם את קתדראלת קזאן המרהיבה, שנבנתה בהשראת בזיליקת סאן פייטרו ברומא. בקתדראלה זו קבור מפקד הצבא הרוסי מיכאיל קוטוזוב, שנלחם בגבורה בנפוליאון בקרב בורודינו בשנת 1812. נראה גם את ארמון החורף המיוחד ואת אוניית הקרב אורורה, אשר נתנה את האות לפרוץ מהפכת אוקטובר 1917. בתום הסיור העברה למלון וארוחת ערב בופה. סיור באוטובוס מההגעה עד 19.00.

יום 7שייט בים הבלטי, פטרהוף, סיור לילי כולל שייט

בבוקר נערוך שייט בים הבלטי לפטרהוף - ארמון הקיץ של פטר הראשון. הארמון עוצב בהשראת ארמון ורסאי הצרפתי ומשופע בבריכות מים, מזרקות מרהיבות וגנים מטופחים ומלאי חן. לאחר הביקור נחזור באוטובוס לסנט פטרבורג, ונעצור לביקור בבית הכנסת. נחזור למלון לארוחת ערב בופה. בערב נצא לסיור לילי בעיר המוארת והתוססת, כולל שייט בתעלות המים ובנהר הנייבה, ואף נצפה בפתיחת הגשרים. סיור באוטובוס מ-09.00 עד 17.00.

יום 8סנט פטרבורג

נתחיל את היום בסיור מודרך במוזיאון ההרמיטאז', ארמון החורף של צארי רוסיה, אשר נחשב לאחד ממוזיאוני האמנות הטובים בעולם. במוזיאון נמצא אוסף עצום של עתיקות מרומא, יוון ומצרים, רהיטים, שטיחים ותמונות של גדולי האימפרסיוניסטים.
אחר הצהריים נבקר בארמון ע"ש פליקס יוסופוב, בו נרקמה מזימת הרצח של גרגורי רספוטין, דמות השנויה במחלוקת בהיסטוריה הרוסית. נעבור בין חדרי הארמון בהם מוצגות דמויות שעווה ודרך המרתף בו נרצח רספוטין. לאחר מכן נמשיך לטיול לאורך שדרת נייבסקי פרוספקט – ה"שאנז אליזה" של סנט פטרבורג, אשר שימשה כתחילתה של הדרך לעיר העתיקה נובגורוד. לעת ערב נשוב חזרה למלון לארוחת ערב בופה. סיור באוטובוס מ-09.30 עד 19.30.

יום 9פושקין, סנט פטרבורג – תל אביב

ניסע בבוקר לפושקין (צארסקוי סאלו) ונבקר בארמון יקטרינה – הצארית הגדולה, אשר תוכנן ע"י ראסטרלי. נתרשם מחדרי הארמון המפוארים ובפרט מחדר הענבר המיוחד. נחזור לסנט פטרבורג ונבקר באנדרטת הזיכרון (מוזיאון "בלוקדה") להנצחת המצור בן 900 הימים שהטילו הגרמנים על העיר.
לאחר מכן ניסע לנמל התעופה של סנט פטרבורג ונטוס דרך מוסקבה חזרה ארצה, מלאי חוויות ורשמים.