זה הטיול שחלמתם עליו? צרו קשר

מגלים את פורטוגל - לשומרי מסורת

מגלים את פורטוגל - לשומרי מסורת XPT

טיול מאורגן בפורטוגל יפגיש אותנו עם מעצמת התרבות ומגלי הארצות אשר לה היסטוריה מרשימה ועבר מפואר. במהלך הטיול נתפעל מארמונות ומבצרים עתיקים ומפוארים המכילים יצירות גותיות מרהיבות, ומנופים פראיים ועוצרי נשימה. נבקר בכפרים ציוריים, נמלים עתיקים, ערי דייג ועיירות בעלות היסטוריה יהודית. נלמד על תעשיית היין הידועה בפורטו, נבקר בשמורות טבע ובאתרים היסטוריים, ולא נפסח על ערים שוקקות ושיטוט בסמטאות ציוריות. נסיים את הטיול בליסבון ומשם נשוב בטיסה ישירה חזרה ארצה.

יום 1תל אביב – ליסבון

נמריא מנתב"ג בטיסת אחה"צ לליסבון, בירת פורטוגל. נחיתה בשעות הערב והסעה למלון.
ביום זה, עקב שעת ההגעה המאוחרת, לא תוגש ארוחת ערב. במקום זאת, תוגש ארוחת ערב מוקדמת ביום האחרון של הטיול.

יום 2ליסבון ובילוי ערב במופע פאדו

היום נערוך סיור בעיר היפיפיה השוכנת על גדות נהר הטז'ו. נבקר במנזר סנט ז'רונימו המרשים, הבנוי בסגנון המנואליאני (סמל לתור הזהב של פורטוגל) ובאנדרטת המגלים המסמלת את ההפלגות לגילוי אמריקה ואת תרומת פורטוגל לאנושות. נצפה על מגדל בלם, מבנה ששימש בעבר כבית כלא ונערוך תצפית על העיר. נמשיך אל העיר התחתית ורובע באיישה ונבקר בכיכרות השוקקות – קומרסיו ורוסיו, שם הועלו יהודים אנוסים על המוקד. נבקר גם באזור אקספו 98', שהוקם לרגל התערוכה העולמית לציון 500 שנה למסעו של ואסקו דה גמה להודו.
בערב – נצא לארוחת ערב ולבילוי חווייתי במופע פאדו.

יום 3אובידוש, נזארה, פורטו

נתחיל בנסיעה צפונה לעיר העתיקה אובידוש. זוהי עיירה ציורית מימי הביניים המוקפת חומה, אשר בימים עברו ניתנה כמתנה על ידי מלכי פורטוגל לנשותיהם. נסייר בין הסמטאות והבתים הלבנים של העיר, ונשוטט בין החנויות והדוכנים למלאכת יד. אחר כך נמשיך לנזארה, שם נערוך תצפית מעל הצוקים הנישאים מקו החוף. נמשיך לפורטו ונערוך שייט מהנה על נהר הדואורו, ומשם נגיע למלון להכנות לשבת, תפילה, וסעודת ליל שבת בקהילה היהודית.

יום 4פורטו

לאחר תפילה וסעודת שבת נצא בלוויית מלווה הקבוצה לסיור לילי בעיר התוססת ונערוך תצפית על הגשרים המוארים והמפורסמים של פורטו.

יום 5עמק הדואורו, טרנקוזו, בלמונטה

יום טיול מלא וגדוש מצפה לנו היום. ניסע להכיר את עמק הדואורו, שהוכרז ע"י ארגון אונסקו כאתר מורשת עולמי, שם נתרשם מהגבעות המלאות כרמים הגדלים על טרסות. העמק מפורסם בתוצרת החקלאית שלו ובעיקר בגפנים מהם מייצרים את יין הפורט הידוע. לאחר מכן נמשיך לטרנקוזו, עיירה מוקפת חומה אשר במאות ה- 14-15 התגאתה בקהילה יהודית משגשגת. כאן נכיר את סיפורם של האנוסים ואת "שפת הסימנים" החרוטה על קירות הבתים. אם יתאפשר, נמשיך לביקור בבית הכנסת החדש. משם נמשיך לבלמונטה ונבקר בבית הכנסת ובמוזיאון היהודי שנחנכו ב- 1996. לינה באזור וארוחת ערב.

יום 6רכס הרי הכוכב

נצא לטיול בדרכים היפות של רכס "הרי הכוכב". נבקר בשמורת הטבע המרהיבה, יער בוסאקו, אשר במרכזה מלון/ארמון מפואר מעוטר באריחים כחולים ומצוירים ומוקף בגנים בוטניים יפיפיים. נמשיך לאוויירו, הידועה גם כ"ונציה של פורטוגל". נסייר בעיירה בה תעלות מים רבות ובהן סירות צרות המקושטות בציורים צבעוניים. נמשיך לווילה ריאל, שם נבקר בגנים המרהיבים של ווילה מתיאוש הנחשבים ליפים והמטופחים ביותר בפורטוגל. לקראת ערב נגיע לקואימברה, עיר מקסימה השוכנת על גדות נהר מונדגו ואשר שימשה בעבר כבירת פורטוגל. ארוחת ערב.

יום 7קואימברה, אלקובסה, בטאליה, טומר, פטימה

במהלך סיור הבוקר בקואימברה נעלה לגבעת האוניברסיטה ונבקר באוניברסיטה העתיקה ובספריה המרשימה, המכילה מאות אלפי כרכים של כתבי יד עתיקים. משם נמשיך לאלקובאסה, בה נראה את מנזר מריה דה אלקובסה. זהו אחד מהמבנים החשובים בפורטוגל, המתקשר לסיפור אהבתם הטראגי של המלך פדרו הראשון והיהודייה אינס דה קסטרו. לאחר מכן נמשיך לבטאליה ונבקר במנזר האדיר והעוצר נשימה המשלב את האומנות המנואליאנית והגותית. נמשיך לטומר, אשר ידועה בשרידי המצודה הצלבנית של אבירי המסדר הטמפלרי ונבקר במוזיאון היהודי ששרד מאז המאה ה-15. את היום נסיים בפטימה, אחד האתרים הקדושים ביותר בפורטוגל ובאירופה כולה. ארוחת ערב.

יום 8פטימה,סינטרה, קאשקאייש, אשטוריל, ליסבון – תל אביב

ניסע דרומה, לעיירת הנופש היוקרתית סינטרה. נבקר בארמון המלכותי הלאומי, ונתרשם מהפאר וההדר בו חיו בעבר מלכים ואצילים. נמשיך לקאבו די רוקה, הנקודה המערבית ביותר באירופה לתצפית על האוקיינוס האטלנטי, ומשם נמשיך לקשקאייש ולאשטוריל – עיירות נופש מקסימות אשר בעבר היו עיירות דייגים. נמשיך לליסבון, שם נאכל ארוחת ערב מוקדמת במסעדה מקומית ונצא לנמל התעופה, לטיסת לילה חזרה ארצה.