זה הטיול שחלמתם עליו? צרו קשר

מגלים את פורטוגל

מגלים את פורטוגל PT

טיול מאורגן בפורטוגל יפגיש אותנו עם מעצמת התרבות ומגלי הארצות אשר לה היסטוריה מרשימה ועבר מפואר. במהלך הטיול נתפעל מארמונות ומבצרים עתיקים ומפוארים, מכנסיות בהן יצירות גותיות מרהיבות, ומנופים פראיים ועוצרי נשימה. נבקר בכפרים ציוריים, נמלים עתיקים, ערי דייג ועיירות בעלות היסטוריה יהודית. נלמד על תעשיית היין הידועה בפורטו ואף נטעם את היין המקומי, נבקר בשמורות טבע ובאתרים היסטוריים, ולא נפסח על ערים תוססות המציעות מגוון בילויים וחוויות. נסיים את הטיול בליסבון ומשם נשוב בטיסה ישירה חזרה ארצה.

יום 1תל אביב – ליסבון

נמריא מנתב"ג בטיסת אחה"צ לליסבון, בירת פורטוגל. נחיתה בשעות הערב והסעה למלון.
ביום זה, עקב שעת ההגעה המאוחרת, לא תוגש ארוחת ערב. במקום זאת, תוגש ארוחת ערב מוקדמת ביום האחרון של הטיול.

יום 2ליסבון ובילוי ערב במופע פאדו

היום נערוך סיור בעיר היפיפיה השוכנת על גדות נהר הטז'ו. נבקר במנזר סנט ז'רונימו המרשים, הבנוי בסגנון המנואליאני (סמל לתור הזהב של פורטוגל) ובאנדרטת המגלים המסמלת את ההפלגות לגילוי אמריקה ואת תרומת פורטוגל לאנושות. לא נחמיץ את המאפייה המפורסמת באיזור - "פאסטרייה דה בלם", הידועה במאפה הפורטוגזי המקומי. נצפה על מגדל בלם, מבנה ששימש בעבר כבית כלא ונערוך תצפית על העיר. נמשיך אל רובע באיישה ונבקר בכיכרות השוקקות – קומרסיו ורוסיו, שם הועלו יהודים אנוסים על המוקד. נבקר גם באזור אקספו 98', שהוקם לרגל התערוכה העולמית לציון 500 שנה למסעו של ואסקו דה גמה להודו.
בערב – נצא לבילוי חווייתי במופע פאדו, כולל ארוחת ערב.

יום 3אובידוש, נזארה, פורטו

נתחיל בנסיעה צפונה לעיר העתיקה אובידוש. זוהי עיירה ציורית מימי הביניים המוקפת חומה, אשר בימים עברו ניתנה כמתנה על ידי מלכי פורטוגל לנשותיהם. נסייר בין הסמטאות והבתים הלבנים של העיר, ונשוטט בין החנויות והדוכנים למלאכת יד. אחר כך נמשיך לנזארה, שם נערוך תצפית מעל הצוקים הנישאים מקו החוף. לקראת ערב נגיע למלון באזור פורטו ונהנה מארוחת ערב בופה.

יום 4פורטו

בבוקר נערוך סיור מקיף בפורטו, העיר השנייה בגודלה בפורטוגל. נבקר בתחנת הרכבת היפיפיה סאו בנדטו - הידועה באריחי הקרמיקה המרהיבים המצפים את קירותיה. נראה את קתדראלת סה, נצפה על הנהר וגשריו ונראה גם את מגדל קלריגוש המרשים שנבנה במאה ה-18. בהמשך היום נבקר בארמון הבורסה העתיקה, ברובע ריביירה שלמרגלות גשר דום לואיש ונמשיך לשייט מהנה של כ-50 דקות בנהר הדואורו. נרד בגדה הדרומית באיזור העיר החדשה, נבקר במרתף יין מקומי ברובע וילה נובה דה גאיה ונהנה מטעימת יין, ונסיים במדרחוב סנטה קתרינה.
נשוב למלון לארוחת ערב ולאחר מכן נצא לסיור לילי בעיר התוססת, ונערוך תצפית על הגשרים המוארים והמפורסמים של פורטו.

יום 5עמק הדואורו, טרנקוזו, בלמונטה

יום טיול מלא וגדוש מצפה לנו היום. ניסע להכיר את עמק הדואורו, שהוכרז ע"י ארגון אונסקו כאתר מורשת עולמי, שם נתרשם מהגבעות המלאות כרמים הגדלים על טרסות. העמק מפורסם בתוצרת החקלאית שלו ובעיקר בגפנים מהם מייצרים את יין הפורט הידוע. לאחר מכן נמשיך לטרנקוזו, עיירה מוקפת חומה אשר במאות ה- 14-15 התגאתה בקהילה יהודית משגשגת. כאן נכיר את סיפורם של האנוסים ואת "שפת הסימנים" החרוטה על קירות הבתים. אם יתאפשר, נמשיך לביקור בבית הכנסת החדש. משם נמשיך למלון באזור בלמונטה ולארוחת ערב בופה.

יום 6בלמונטה, רכס הרי הכוכב, קואימברה

בבוקר נצא לסיור בבלמונטה, אשר חלק מתושביה הם צאצאי האנוסים שחזרו ליהדותם. נבקר בבית הכנסת ובמוזיאון היהודי שנחנכו ב- 1996. משם נמשיך לטיול ברכס "הרי הכוכב" ונתפעל מהסביבה היפיפיה. אחר הצהריים נגיע לקואימברה, עיר מקסימה השוכנת על גדות נהר מונדגו ואשר שימשה כבירת פורטוגל בעבר. במהלך הסיור בעיר נעלה לגבעת האוניברסיטה ונבקר באוניברסיטה העתיקה ובספריה המרשימה, המכילה מאות אלפי כרכים של כתבי יד עתיקים. לקראת ערב נגיע למלון ונהנה מארוחת ערב בופה.

יום 7בוסאקו, אוויירו, אלקובסה, בטאליה, טומר, פטימה

ניסע לביקור בשמורת הטבע המרהיבה, יער בוסאקו, אשר במרכזה מלון/ארמון מפואר מעוטר באריחים כחולים ומצוירים ומוקף בגנים בוטניים יפיפיים. נמשיך לאוויירו, הידועה גם כ"ונציה של פורטוגל". נסייר בעיירה בה תעלות מים רבות ובהן סירות צרות המקושטות בציורים צבעוניים.
משם נמשיך לאלקובאסה, בה נראה את מנזר מריה דה אלקובסה. זהו אחד מהמבנים החשובים בפורטוגל, המתקשר לסיפור אהבתם הטראגי של המלך פדרו הראשון והיהודייה אינס דה קסטרו. לאחר מכן נמשיך לבטאליה ונבקר במנזר האדיר והעוצר נשימה המשלב את האומנות המנואליאנית והגותית. נמשיך לטומר, אשר ידועה בשרידי המצודה הצלבנית של אבירי המסדר הטמפלרי ונבקר במוזיאון היהודי ששרד מאז המאה ה-15. את היום נסיים בפטימה, אחד האתרים הקדושים ביותר בפורטוגל ובאירופה כולה. ארוחת ערב בופה.

יום 8סינטרה, קשקאייש, אשטוריל, ליסבון – תל אביב

ניסע דרומה, לעיירת הנופש היוקרתית סינטרה. נבקר בארמון המלכותי הלאומי, ונתרשם מהפאר וההדר בו חיו בעבר מלכים ואצילים. נמשיך לקאבו די רוקה, הנקודה המערבית ביותר באירופה לתצפית על האוקיינוס האטלנטי, ומשם נמשיך לקשקאייש ולאשטוריל – עיירות נופש מקסימות אשר בעבר היו עיירות דייגים. נמשיך לליסבון, שם נאכל ארוחת ערב מוקדמת במסעדה מקומית ונצא לנמל התעופה, לטיסת לילה חזרה ארצה.