נגישות
זה הטיול שחלמתם עליו? צרו קשר

לימונצ'לו איטלקי - דרום איטליה

לימונצ'לו איטלקי - דרום איטליה KSN

טיול מאורגן לדרום איטליה ייקח אותנו לחוויה תרבותית החוצה בין ערים ססגוניות, נופים עוצרי נשימה, מבנים ארכיטקטוניים נדירים ועיירות ציוריות ושלוות. במהלך הטיול  נתפעל מאגמים מדהימים, עיירות מקסימות, הרים נישאים וכיכרות שוקקות. נבקר בטירות עתיקות ובזיליקות מרשימות, נערוך תצפיות על נופים עוצרי נשימה, ולא נפסח על ערים שוקקות, שווקים ססגוניים וסמטאות ציוריות. נבקר בערים מרכזיות כמו רומא, נאפולי, סורנטו ואמלפי, ובאתרים מפורסמים כמו הקולוסאום, הותיקן, קסטלי רומני, פומפיי, גני טיבולי, האי קפרי ומונטה קסינו. נסיים את הטיול בנאפולי ומשם נשוב בטיסה ישירה חזרה ארצה.

יום 1תל אביב – נאפולי, פומפיי, סורנטו

נצא בטיסה לנאפולי, בירת מחוז קמפניה. לאחר שננחת, נצא לסיור בפומפיי, העיר שכוסתה תחת אפר וולקני בהתפרצות הר הגעש וזוב בשנת 79 לספירה. נראה איך חיו בה התושבים באותה עת, את הוילות של עשירי העיר, את התיאטרון העתיק, את הקירות המעוטרים ומבני הציבור המרשימים. משם נמשיך לעיירת הנופש הקסומה, סורנטו. נבקר בפיאצה טאסו השוקקת, נשוטט בסמטאות השלוות והציוריות ונתפעל כל העת מהנוף המדהים הנשקף מולנו - נוף מפרץ נאפולי והר הגעש וזוב. בערב נגיע למלון באזור נאפולי. ארוחת ערב כלולה.

יום 2קפרי

ניסע לנמל וממנו ונפליג לאי הקסום קפרי, הידוע בשמו "אי החלומות". נעגון במרינה הגדולה וניסע לעיירה אנאקפרי, שם נערוך תצפית מהמרפסת ליד וילה סן מיקלה, ביתו של הרופא השבדי שחי במקום וכתב את ספרו האוטוביוגרפי "מגילת סן מיקלה". לאחר מכן נעפיל ברכבל כסאות לפסגתו של הר השמש (מונטה סולארו), שם נוכל להשקיף על הנוף המיוחד והציורי של קפרי. לאחר ארוחת צהריים נמשיך לביקור בעיירה קפרי ובגני וילה אוגוסטוס. לאחר מכן נשוט חזרה לנאפולי ונשוב למלון.

יום 3דרך אמלפי - מערת האזמרגד, אמלפי, רבלו

נצא ליום טיול בדרך אמלפי (קוסטיירה אמלפיטנה), הנחשבת לאחת הדרכים היפות ביותר בעולם. נעצור לתצפית על פוזיטאנו, עיר ציורית בצבעי פסטל הבנויה על מדרונות תלולים היורדים אל הים. נמשיך לביקור במערת האזמרגד, הידועה בצבע הטורקיז של מי הים במערה (מותנה במזג האוויר ובגובה מי הים). לאחר מכן נמשיך לביקור בעיירה היפיפיה אמלפי, הגדולה מבין עיירות החוף. נתפעל מחזית הדואומו המרשימה, ונסייר בין סמטאות העיירה שהייתה בעברה בירת רפובליקה עצמאית ומעצמה ימית. נסיים את היום ברבלו, עיירה קסומה בעלת נוף עוצר נשימה השוכנת בפסגת הר. לאחר מכן נחזור למלון ולארוחת ערב.

יום 4נאפולי, מונטה קסינו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בעיר נאפולי, במהלכו נבקר בפיאצה פלבישיטו - כיכר העם, בשכונת ספאקה נאפולי העתיקה, נראה את ארמון המלך, את בית האופרה, את גלריית אומברטו הראשון ומצודת קסטל נואבו הצופה אל הים. משם נמשיך אל מונטה קסינו המרשימה, עיר עתיקה אשר נוסדה ע"י הוולשים ונבקר במנזר הבנדיקטי, אשר שימש כיעד מבוצר של הכוחות הגרמנים בתקופת מלחמת העולם השנייה. ארוחת ערב.

יום 5הפארק הלאומי אברוצו, טיבולי, רומא

היום נשים פנינו לפארק הלאומי אברוצו, שם נצא לסיור קרוניות מיוחד ונגיע למפלי המים. דרך הנופים המרהיבים נמשיך אל הקניון הצר - ערוץ סג'יטאריו והעיירה הקסומה סקאנו, השמורה מתקופת ימי הביניים. משם נמשיך לגני טיבולי. הגנים, אשר הוכרו כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו, ממוקמים במתחם וילה ד'אסטה, והאטרקציה העיקרית הינם הגנים המרהיבים ומזרקות המים המיוחדות. במהלך הסיור נוכל להתרשם מכ-500 מקווי מים מעוצבים – בריכות, אגמים, מפלים ובעיקר מזרקות המעוטרות באלים, חיות מיתולוגיות ופסלים מרחבי רומא.
בערב - נהנה מארוחת ערב איטלקית ולאחריה נגיע למלון ברומא.

יום 6רומא

במרכז הסיור היום נבקר באתרים המפורסמים ביותר של רומא. נבקר בכנסיית פטרוס הקדוש בכבלים (סן פייטרו אין וינקולי), בה נראה את פסל משה המפורסם של מיכאלאנג'לו. נראה את הפורום הרומי על מכלול שרידיו, כולל שער טיטוס, ואת הקולוסאום. נבקר גם בכיכר ונציה, שם נראה את ה"ויטוריאנו" – האנדרטה לזכר המלך הראשון של איטליה, ויטוריו עמנואל השני. נטפס במדרגות לגבעת הקמפידוליו ונמשיך לביקור בבזיליקה המרשימה והידועה ביותר בעולם – בזיליקת סאן פייטרו בוותיקן. נתרשם מהמבנה הארכיטקטוני המפואר ומיצירותיהם של גדולי אומני הרנסנס, בהם גם פסל "הפייטה" של מיכאלאנג'לו. נמשיך למזרקת המשאלות המפורסמת - פונטנה די טרבי ולפיאצה נבונה – הכיכר היפיפיה של ברניני. בשעות הערב נחזור למלון וארוחת ערב.

יום 7קסטלי רומני, נאפולי

נצא בבוקר לביקור בקסטלי רומני, אזור יפיפה של אגמים שנוצרו בלועות הרי געש, ובו נמצאות מספר עיירות קטנות וציוריות. נבקר בקסטל גנדולפו, שם נמצא מעון הקיץ של האפיפיור, ובעיירה המקסימה נמי. לאחר מכן נמשיך דרומה עד שנגיע לאזור נאפולי ללינה וארוחת ערב.

יום 8נאפולי – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל נמל התעופה של נאפולי, משם נטוס חזרה ארצה.