זה הטיול שחלמתם עליו? צרו קשר

בלה לה גרדה

בלה לה גרדה - צפון איטליה מקיף KSG

טיול מאורגן בצפון איטליה ייקח אותנו לחוויה תרבותית החוצה בין ערים ססגוניות, נופים עוצרי נשימה, מבנים ארכיטקטוניים נדירים ועיירות ציוריות ושלוות. במהלך הטיול  נתפעל מאגמים מדהימים, עיירות מקסימות, הרים נישאים וכיכרות שוקקות. נבקר בטירות עתיקות ובזיליקות מרשימות, נערוך תצפיות על נופים עוצרי נשימה, ולא נפסח על ערים שוקקות, שווקים ססגוניים וסמטאות ציוריות. נבקר בערים יפות כמו ונציה, פדובה, ורונה ומילאנו, ובאתרים מפורסמים כמו בורגטו סול מינצ'יו, מנטובה, לאגו מג'יורה, מפלי וארונה, אגם גארדה, הרי הדולומיטים, כיכר סאן מרקו בונציה והדואומו במילאנו. נסיים את הטיול בורונה ומשם נשוב בטיסה ישירה חזרה ארצה.

יום 1תל אביב – ורונה, סירמיונה ושייט בסירות מירוץ

נמריא בשעות הבוקר מנתב"ג לצפון איטליה, ולאחר הנחיתה ניסע לעיר היפה ורונה, הידועה כעיר בה התרחש הסיפור הידוע של רומיאו ויוליה. ורונה משלבת תמהיל של עיר מודרנית ושוקקת לצד אזור עתיק של ארכיטקטורה יפהפייה וציורית. במהלך הסיור הרגלי בעיר נראה את הארנה (האמפיתיאטרון הרומי) מהמפורסמים בעולם, ואת חצר ביתה של יוליה, שם המתינה במרפסת לאהובה רומיאו. נמשיך לאגם גארדה ונבקר בסירמיונה, עיירת נופש מקסימה וציורית השוכנת על לשון יבשתית בדרום אגם גארדה. נצא לשייט מלהיב בסירות מירוץ מהירות, נראה את המבצר העתיק שנבנה לפני מאות שנים ע"י השליטים המקומיים ונשוטט בסמטאות השוקקות בהן חנויות אוכל, מזכרות ודוכני גלידה לרוב. לקראת ערב נגיע למלון.

יום 2הרי הדולומיטים

נצא ליום טיול לאזור הרי הדולומיטים הציוריים, הידועים כשילוב של אופי הררי אוסטרי עם יופי וטעם איטלקי. נבקר באגם קארצה - אגם יפהפה בצבעים של טורקיז וכחול, ולחופו כפרים ועיירות מקסימות ונקודות תצפית עוצרות נשימה. לאורך הדרך נעצור לתצפיות ונשקיף על העמקים והאגמים המרהיבים שיתגלו לפנינו. נעפיל למעבר ההרים סלה, השוכן בגובה של 2,250 מ'. זהו אחד המעברים המרהיבים והמפורסמים בדולומיטים, שם נערוך תצפית מה"מהמרפסת“ הידועה. נמשיך לעיירה המקסימה אורטיזיי, הגדולה ביותר בעמק ואל גארדנה המוקפת יערות ובנויה על מדרון האלפים של סיוזי. לא נפסח על טיול ברחובותיה הציוריים של העיר ובמדרחוב היפה והשוקק שבמרכזה. בערב נשוב למלון.

יום 3פדובה, בסאנו דל גראפה, מרוסטיקה

נצא בבוקר לביקור בעיר המקסימה פדובה. נראה את האוניברסיטה המרשימה מהמאה ה-13, הקתדראלה היפיפה ונשוטט בכיכרות העיר ובמרכזן פיאצה קאבור, מקום המפגש של התושבים המקומיים. משם נמשיך אל בסאנו דל גראפה, עיירה שלווה השוכנת על גדות נהר הברנטה ומפורסמת בתעשיית הקרמיקה וכמובן בגראפה שלה. נתפעל מהאלגנטיות הארכיטקטונית של העיר - ארמונות, חנויות ומבני ציבור מרשימים. נטייל בכיכרות השוקקות פיאצה דלה ליברטה ופיאצה גריבלדי, ונראה את גשר העץ המרהיב שתוכנן ע"י פאלאדיו. לאחר מכן נמשיך בדרכנו ונגיע למרוסטיקה, הידועה בזכות משחק השחמט המשוחק ע"י אנשים חיים. נבקר בעיר העתיקה ובכיכר המרכזית ונתפעל מהטירה האדירה החולשת על העיירה. לעת ערב נחזור למלון.

יום 4ונציה

נצא בבוקר בנסיעה לונציה – עיר התעלות והגונדולות ההיסטורית. נשוט בסירה אל הגטו היהודי העתיק (שהיה הגטו הראשון באירופה). נשמע על ההיסטוריה המרתקת של המקום ונראה את בית הכנסת הספרדי שנוסד ב-1580 על ידי הקהילה היהודית שהגיעה לונציה בעקבות גירוש ספרד. בית כנסת זה משמש את הקהילה היהודית עד היום. נמשיך בשייט אל הכיכר המפורסמת – פיאצה סאן מרקו, אשר נפוליאון הכתיר אותה כ"הטרקלין היפה ביותר באירופה". נתרשם מהכיכר היפיפיה הומת היונים, נראה את הבזיליקה ע"ש סאן מרקו, את מגדל הפעמונים המרהיב המתנשא מעל הכיכר, את ארמון הדודג'ים המפואר וגשר האנחות המפורסם. נמשיך בסיור רגלי ונעבור דרך הסמטאות והמבנים המרשימים לגשר הריאלטו, ואל השוק הגדול שלצידו. בתום הסיור אפשרות (בתשלום) לשוט בגונדולות. לקראת ערב נחזור למלון.

יום 5בורגטו סול מינצ'יו, מנטובה

נצא לביקור בבורגטו סול מינצ'יו. כפר ציורי זה, השוכן בנהר מינצ'יו, הפך בשנים האחרונות לאחד מאתרי החובה למטיילים בצפון איטליה. משם נמשיך למנטובה, עיר-מבצר עתיקה ויפיפה המוקפת ע"י 3 אגמים. במהלך הסיור בעיר העתיקה ובסמטאותיה המרוצפות נוכל להתרשם מהארמונות המפוארים בהם חיו אצילים עשירים, ממגדלי השמירה שעל חומות העיר, ומהבזיליקה העתיקה והמיוחדת. נמשיך לשיטוט בין החנויות, דוכני המזכרות ובתי הקפה הסובבים את פיאצה דל ארבה.
לקראת ערב נחזור למלון.

יום 6לאגו מג'יורה, סטרזה, איזולה בלה וארמון בורומיאו, מילאנו

ניסע אל האגם המקסים לאגו מג'יורה ולעיירת הנופש סטרזה. נערוך שייט באגם ונבקר באיזולה בלה (האי היפה) ובארמון בורומיאו ובגנים המרהיבים שלו. נמשיך למילאנו, בירת מחוז לומברדיה, ונערוך סיור בעיר. נראה את בניין תיאטרון לה סקאלה, את הדואומו עוצר הנשימה ואת גלריית ויטוריו עמנואל השני. נשוב למלון בשעות הערב.

יום 7מפלי וארונה, שייט באגם גארדה, ורונה – תל אביב

נצא לטיול בין הנופים ועיירות הנופש של אגם גארדה. נבקר בריבה דל גארדה, עיירה קסומה השוכנת בקצהו הצפוני של האגם ונראה את מפלי וארונה הידועים, תופעת טבע נדירה של מפלי מים שוצפים בתוך מעבה ההר. נמשיך בשייט באגם גארדה ללימונה, הידועה בעצי הלימונים הנפלאים שלה, ולמלצ'זינה, השוכנת למרגלות הר המונטה באלדו.
נחזור למלון ובערב ניסע לנמל התעופה של ורונה, משם נשוב בטיסת לילה חזרה ארצה.