נגישות
זה הטיול שחלמתם עליו? צרו קשר

גאורגיה - ממלכת הקווקז

גאורגיה - מלכת הקווקז OGE

הטיול לגאורגיה הוא חוויה בלתי נשכחת המשלבת תרבות, היסטוריה והרבה טבע ונופים. במהלך הטיול שלנו לגאורגיה נבקר בערים גדולות כמו טביליסי, קוטאיסי ובורג'ומי. נבקר באתרים היסטוריים מרתקים כמו עיר המערות ורדזיה ואופליסציחה, נטייל בשמורות טבע יפות ונכיר את תולדותיה של הקהילה היהודית של גאורגיה.

יום 1תל אביב - טביליסי

ניפגש בשעות הערב בשדה התעופה ונצא בטיסה לטביליסי. לאחר הנחיתה ניסע למלון.

יום 2גורי, אופליסציחה, קוטאיסי

הבוקר נצא בנסיעה לגורי, העיר בה נולד יוזף סטלין, ונבקר במוזיאון שהוקם לכבודו בעיר. משם נמשיך לביקור באופליסציחה, עיר מערות שזכתה לפריחה כלכלית בימי השיא של דרך המשי. נמשיך משם ונבקר בשוק בו מוכרים עבודות חימר וממנו ניסע לעיר קוטאיסי, השנייה בגודלה בגיאורגיה. סביב קוטאיסי כמה אתרים מרתקים שהוכרזו כאתרי מורשת עולמית של אונסק"ו. נבקר בהם ונבקר גם ברובע היהודי העתיק של העיר ובבית הכנסת (אם יהיה פתוח). בתום הסיורים נגיע למלון שלנו ונאכל ארוחת ערב.

יום 3מערת הנטיפים פרומטאוס, בורג'ומי, בקוריאני

נתחיל את היום בסיור באתרים סביב קוטאיסי. תחילה נגיע למערת הנטיפים פרומטאוס ונוכל להתרשם מהמערה היפה (או במערת הנטיפים סטפליה). לאחר מכן ניסע למנזר גלאטי, ששימש כמרכז דתי חשוב. נמשיך לבורג'ומי, עיירת מרחצאות השוכנת בלב שמורת טבע, ונצא לטייל בשמורה היפה ונראה את המפלים. נמשיך לפארק המים המינרלים וניסע ברכבל לנקודת תצפית יפה. בסופו של היום נגיע לבקוריאני, השוכנת בוגבה 1,700 מ' בקווקז הנמוך. נאכל ארוחת ערב.

יום 4ורדזיה, אחלטציחה

היום נבקר בורדזיה, עיר מערות שנחצבה אל תוך צלע ההר, הנחשבת לאחד מאתריה היפים של גאורגיה. העיר נבנתה במקום לצרכים צבאיים, אך ייעודה השתנה בימי המלכה תמרה, שהפכה אותה למרכז דתי ורוחני, אז נבנו בה כנסיות ומנזרים רבים. לאחר שנסייר בעיר המרתקת הזו, נמשיך לאחלטציחה, עיר שהיתה בעבר מרכז יהודי. נתחיל את ביקורנו בעיר במבצר רבטי ונצשיך לבית הכנסת העתיק של העיר (אם יהיה פתוח). בתום הסיור נשוב למלון ונאכל ארוחת ערב.

יום 5מצחטה, גודאורי

הבוקר ניסע למצחטה, הממוקמת ליד מפגש הנהרות מטקוורי וארגווי, ושמשה בעבר כבירתה של גאורגיה. נתחיל התצפית על העיר ממנזר ג'ווארי ולאחר מכן נמשיך לביקור בכנסיית סווטיצחובלי, שהוכרה כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. כאן נלמד על תולדותיה של הנצרות הגאורגית ומה היה הקשר שלה לקהילה היהודית במקום. משם נמשיך בנסיעה ב"דרך הצבאית" לכיוון הקווקז הגבוה. בדרך נעצור במבצר אנאנורי בן המאה ה-17 ממנו נוכל לראות את סכר ז'ינוואלי, שיוצר אגם תכלכל יפייפה. בסופו של היום נגיע לגודאורי, שגובהה כ-2,200 מ' ואל המלון שלנו. נאכל ארוחת ערב.

יום 6קאזבגי - יום טיול ברכבי שטח 4X4

היום נהנה מטיול מקסים ברכבי שטח. ניסע דרך עמקים ויערות בנופים מרהיבים. נתחיל בביקור ב"מעבר הצלב" שם נראה את מונומנט האחווה הרוסית-גאורגית. נמשיך לעיירה קאזבגי הממוקמת בסמוך להר הגעש קזבג, על שפת הנהר טחרגי. נמשיך לכנסיית צמינדה סאמבה בת 600 השנים, המסמלת עבור הגאורגים את עמידותם בעיתות מצוקה. נמשיך לקניון דריאלי וניסע בו עד לגבול עם רוסיה ונבקר בכפרים סנו וג'וטה. בתום יום של טיולים נהדרים נשוב למלון שלנו ונאכל לארוחת ערב.

יום 7טביליסי

הבוקר ניסע לטביליסי ונקדיש את היום לסיור בעיר. נתחיל בעיר העתיקה ונעלה לתצפית יפה על העיר. נעלה ברכבל למבצר נרקילה, בן המאה ה-4 הממוקם בנקודה אסטרטגית חשובה. משם נמשיך וניסע בשדרת שוטה רוסטבילי, הקרויה על שמו של המשורר הלאומי של גאורגיה, ונראה את מבני הציבור המהודרים שלאורכה. נמשיך לביקור בכנסיית מטחי, נבקר באזור המרחצאות, נמשיך לבית הכנסת ונבקר גם בקתדרלת סיוני, שנבנתה במאה ה-7 כהעתק של כנסיית ציון בירושלים. נסיים את הסיורים בעיר במוזיאון הלאומי של גאורגיה.
בערב נצא לארוחה חגיגית לציון סוף הטיול. הארוחה תלווה המופע פולקלור.

יום 8חבל היין קאחטי, טביליסי - תל אביב

את הבוקר האחרון שלנו בדאורגיה נבלה בחבל היין קאחטי. ניסע בנוף של כרמים ויקבים עד לסיגנאגי, עיר עתיקה מוקפת חומה בה ניצבים עדיין 23 מגדלי שמירה. נמשיך לביקור במנזר בודבה, בו קבורה הקדושה שהביאה את הנצרות לגאורגיה. בהמשך נתארח בבית של משפחה מקומית, איתם נלמד על תהליך רקיחת הצ'ורצ'חלה, ממתק גרוזיני עממי ונתנסה באפיית לחם גרוזיני. נאכל עם המארחים שלנו ארוחת צהריים מסורתית, ונטעם מהיין המקומי המצוין.
בערב ניסע לשדה התעופה ונצא בטיסת לילה חזרה ארצה.