זה הטיול שחלמתם עליו? צרו קשר

סלובניה קרואטיה - כוכב אדריאטי

סלובניה וקרואטיה - כוכב אדריאטי KSH

טיול לקרואטיה וסלובניה יפגיש אותנו עם נופים מדהימים, כפרים ועיירות ציוריות, ערים תוססות ותרבות עתיקה. במהלך הטיול נבקר בשמורות טבע יפיפיות, אגמים והרים, ונצפה בנופים עוצרי נשימה. נבקר בעיירות עתיקות שהשתמרו מימי הביניים, ובערי קיט ונופש ציוריות. בין היתר נבקר בשמורת פליטביצה, קניון וינטגאר, וולדן וקלגנפורט, מערת הנטיפים בפוסטוינה, נעפיל לפסגת הר ווגל ולא נפסח גם על ערים שוקקות כמו זאגרב ולובליאנה. נחזור ארצה מזאגרב עמוסי חוויות שלא ישכחו זמן רב.

יום 1תל אביב - זאגרב

ניפגש בנתב"ג ונמריא בטיסת אחה"צ לזאגרב, בירת קרואטיה. נחיתה בשעות הערב, הסעה למלון וארוחת ערב.

יום 2שמורת פליטביצה, זאגרב וסיור ערב

נצא בבוקר לשמורת פליטביצה הציורית, השוכנת בנוף ירוק של יער עד. נטייל בין האגמים במפלסים השונים לצד המפלים השוצפים והנהרות הזורמים ביניהם, ונהנה מהנוף המרהיב, מהצמחייה העבותה ומהשלווה שבמקום. לקראת ערב נחזור לעיר, ולאחר ארוחת ערב נצא לסיור לילי בעיר המוארת.

יום 3אולימיה, פטוי, מריבור, לובליאנה

הבוקר פנינו מועדות לאולימיה שבמזרח סלובניה. נבקר במנזר המיוחד שנבנה במאה ה-11 בטירתו של אציל מקומי, וגם בכנסיה המרשימה בסגנון הבארוק, שם נתרשם מציורי הקיר בהשראת סיפורי התנ"ך. משם נמשיך לפטוי הציורית - עיירה עתיקה מימי הביניים. נבקר בטירה המפוארת ונשוטט במרכז העתיק של העיירה. לאחר מכן נמשיך למריבור, השוכנת לגדות נהר דראווה בחבל ארץ הידוע בגידולי הגפנים שלהם. את היום נסיים באזור לובליאנה וארוחת ערב במלון.

יום 4שקופיה לוקה, קרופה, לובליאנה

בבוקר נצא אל עבר שקופיה לוקה - אחת משלוש הערים העתיקות השמורות בסלובניה. נעלה למצודה לתצפית על העיירה העתיקה והציורית ששמרה על צביונה מימי הביניים. לאחר מכן נמשיך לקרופה, כפר קטן ששימש כישוב נפחים בימי הביניים. נבקר במוזיאון הנפחים, ונלמד על חייהם ועבודתם באותה תקופה. נמשיך ללובליאנה ונערוך סיור בעיר. נראה את הקתדראלה, הגשר המשולש, בית העירייה, כיכר פרשרן ועוד. בסיום היום נחזור למלון לארוחת ערב.

יום 5פוסטוינה, פיראן, פורטורוז'

יום גדוש מצפה לנו היום – נצא למערת הנטיפים הגדולה ביותר בסלובניה השוכנת ליד העיירה פוסטוינה. נסייר במערכת המערות, ונתפעל מהנוף הקרסטי המרהיב של זקיפים ונטיפים בשלל צורות וגדלים. הסיור יתבצע בחלקו באמצעות נסיעה בקרוניות אל תוך המערות ובחלקו כסיור מודרך רגלי. לאחר מכן נגיע לתצפית על מצודת פרדיאמה, הבנויה על צוק בגובה של למעלה מ- 120 מטר מעל נחל לקווה ומערת פרדיאמה. משם נמשיך לטיול בצפונו של חצי האי איסטריה. נבקר בפיראן היפיפייה, המשמרת את המראה האיטלקי העתיק של ימי הביניים, ובפורטורוז', עיר קיט מקסימה השוכנת לחוף הים האדריאטי. לקראת ערב נחזור למלון לארוחת ערב.

יום 6בלד, וינטגאר, בוהין ורכבל להר ווגל

ניסע לבלד, עיירת קיט ונופש השוכנת על שפת אגם בלד. נבקר במצודה העתיקה שהוקמה עוד במאה ה-11, ונערוך תצפית על הנוף המרהיב ועל אגם בלד. משם נמשיך לקניון וינטגאר, קניון צר ושופע מים, ונטייל על גשרי העץ שעוברים מעל הנהר. לאחר מכן נשים פנינו לאגם בוהין, השוכן בפארק הלאומי טריגלאב בלב איזור הטירול הסלובני. נעפיל לפסגת הר ווגל ברכבל ומשם נערוך תצפית עוצרת נשימה על אגם בוהין וסביבתו. חזרה למלון וארוחת ערב.

יום 7טרויזיו, וולדן וקלגנפורט

את היום נבלה באיזור הציורי של הרי האלפים היוליים, הסלובניים והאיטלקיים. בתחילת הדרך נעצור במקפצות הסקי האולימפיות בפלניצה, ולאחר מכן נבקר באגם פוזין באיטליה. משם נמשיך לעיירה טרויזיו ונבקר בשוק העור המפורסם שלה, ואז נמשיך לאזור האגמים במחוז קרינתיה שבדרום אוסטריה. נבקר בוולדן, עיירת נופש מקסימה על גדות אגם וורטר ובקלגנפורט - עיר הבירה של מחוז קרינתיה, שעל גדות נהר הגלאן. לקראת הערב נשוב למלון לארוחת ערב.

יום 8קומרובץ', זאגרב - תל אביב

נחצה בבוקר את הגבול חזרה לקרואטיה ונבקר בקומרובץ' - כפר טיפוסי בצפון קרואטיה ומקום הולדתו של טיטו, נשיא יוגוסלביה לשעבר. נבקר במוזיאון הפתוח בו נראה איך חיו התושבים במאות ה-19 וה-20. משם נמשיך לזאגרב ונצא לסיור בעיר במהלכו נראה את העיר העליונה והתחתונה, את שער האבן - שריד מרשים לביצוריה של העיר מהמאה ה-13, את מגדל לוטרשצ'אק, את כנסיית מרקוס הקדוש עם הציורים שנשתמרו, את הקתדראלה המפוארת ואת בית העלמין הייחודי מירוגוי.
בערב ניסע לנמל התעופה של זאגרב ונטוס חזרה ארצה, מלאי חוויות ורשמים.