זה הטיול שחלמתם עליו? צרו קשר

הרפתקאות אדריאטיות - טיול משפחות

הרפתקאות אדריאטיות - טיול משפחות KSL

קרואטיה וסלובניה הן יעדים אולטימטיבים למי שאוהב לשלב טיולים בטבע עם טיולים עירוניים. במהלך טיול המשפחות לקרואטיה וסלובניה נהנה מכל העולמות. נטייל בשמורות יפיפיות כמו פליטביצה וטריגלב, נראה אגמים נהדרים כמו בלד ובוהין, נצא להרפתקאות בפארק חבלים וברפטינג וכמובן שנבקר גם בערים היפות זגרב ולובליאנה.

יום 1תל אביב - זגרב

ניפגש בשדה התעופה ונצא בטיסה לזגרב. לאחר הנחיתה ניסע למלון ונאכל ארוחת ערב.

יום 2זגרב - שמורת פליטביצה

את היום שלפנינו נקדיש לטיול בשמורת פליטביצה היפיפייה. נטייל בנופה הירוק של השמורה, בין אגמים תכולים ומפלי מים ונהנה מהטבע והשלווה. לקראת הערב נשוב לזגרב ונאכל ארוחת ערב. אחרי הארוחה נצא לסיור לילי בעיר. לאחר הסיור נשוב למלון.

יום 3מצודת בלד, פארק ההרפתקאות ומזחלות ההרים

הבוקר נחצה את הגבול לסלובניה וניסע לעיירה בלד, עיירת נופש מהמאה ה-19 הממוקמת לחופו של אדם בלד היפה. נגיע למצודת בלד, הצופה על האגם והאזור מגבוה ונהנה מהנוף המרשים. נמשיך משם לפארק ההרפתקאות פוסטולובסקי בו נוכל ליהנות ממסלולי הליכה, מסלולים של חבלים ואומגות וממזחלות טובוגן (מזחלות הרים). לאחר הבילוי בפארק נגיע למלון באזור לובליאנה ונאכל ארוחת ערב בופה.

יום 4פוסטוינה, פיראן

נתחיל את היום בטיול במערת הנטיפים פוסטוינה, שהיא למעשה מערכת מערות, הגדולה ביותר בסלובניה ומספקות חוויה קרסטית נהדרת של נטיפים וזקיפים מרשימים. חלק מהסיור במערה יתבצע בנסיעה בקרוניות וחלק כטיול רגלי. מהמערה נמשיך לתצפית מרשימה על מצודת פרדיאמה, שנבנתה על צוק מעל נחל לוקווה ומערת פרדיאמה. מפה ניסע לאי איסטריה ונבקר בעיירה פיראן בה נהנה מאווירה ימי ביניימית איטלקית. בתום הסיורים נשוב למלון ונאכל ארוחת ערב בופה.

יום 5ראפטינג בנהר באווה, לובליאנה

לפנינו יום עתיר אדרנלין, אותו נבלה ברפטינג לכל המשפחה בנהר סאווה. לפני היציאה לשייט נקבל תדריך מפורט ואחריו נצא לשייט במורד הנהר. לאורך השייט נעצור להפסקות למנוחה והתרגעות. בתום השייט ניסע ללובליאנה ונצא לסיור בעיר הבירה לש סלובניה. נתחיל בגשר המשולש, נמשיך לכנסיה הפרנציסקנית, נראה את כיכר הקונגרס ואת בית העירייה. לא נוותר גם על קניות בקניון BTC הידוע. לקראת הערב נשוב למלון ונאכל ארוחת ערב בופה.

יום 6טרויזיו, ולדן וקלגנפורט

היום נטייל באלפים היוליים של סלובניה ואיטליה. נתחיל בביקור בעיירה טרויזיו, ונבקר בשוק העור שלה. משם נמשיך לטיול לאזור האגמים של מחוז קרינתיה, שנמצא בדרום אוסטריה. נגיע לביקור בעיירת הנופש ולדן ששוכנת כל גדות אגם וורטר ונמשיך לעיר קלגנפורט, בירת מחוז קרינתיה השוכנת על שפת נהר גלאן. לעת ערב נשוב למלון שלנו ונאכל ארוחת ערב בופה.

יום 7בוהין ורכבל להר ווגל, וינטגאר, כפר הנפחים קרופה

נתחיל באגם בוהין שבפארק הלאומי טריגלאב. נעלה ברכבל לפסגת הר ווגל ושם נזכה לתצפית מרהיבה על אגם בוהין ועל השמורה כולה. נמשיך לטיול רגלי בקניון וינטגאר הצר. נלך על גשאי עץ לאורך מימיו הצלולים של הנחל עד למפל המים היפה. אחרי הטיול נמשיך בנסיעה ונגיע למוזיאון הנפחים בקרופה. במוזיאון נוכל ללמוד על חיי הנפחים של האזור. בסוף הטיול נשוב למלון ונאכל ארוחת ערב בופה.

יום 8זגרב - תל אביב

היום ניפרד לשלום מסלובניה ונחצה את הגבול לקרואטיה וניסע לזגרב. נצא לסיור בעיר במהלכו נראה את מגדל לוטרשצ'אק, את שרידי ביצורי העיר מהמאה ה-13, את כנסיית מרקוס הקדוש ונבקר גם בקתדרלה של זגרב ואת בית העלמין המיוחד מירוגוי. אחר הצהריים נהנה מזמן פנוי לקניות באחד ממרכזי הקניות של העיר.
בערב ניסע לשדה התעופה ונצא בטיסה חזרה ארצה.