נגישות

טיולי ג'יפים

למה כדאי לצאת לטיול ג'יפים?

כאשר נגמרים הכבישים ולפנינו נפרסת רשת ענקית של דרכי עפר פתלתלות - זה רגע להתחיל ליהנות. באופן מפתיע ההנאה הזו אינה כרוכה בשום מאמץ פיזי. היום היא כרוכה בעיקר בפינוק. טיול ג'יפים מאפשר לראות דברים אחרים ובזווית שונה. הג'יפים מאפשרים ניידות גבוהה, הגעה למקומות שמכוניות רגילות או אוטובוסים לא יכולים להגיע אליהם ובעיקר מגע קרוב עם השטח, עם התושבים המקומיים, היכרות עם הכפרים הנידחים ביותר ועם נקודות התצפית היפות ביותר.
 
העוסקים בתחום מסכימים שטיול ג'יפים מעניק חוויה שונה מטיולים אחרים, נטולי הנעה קדמית. הנסיעה נערכת במסגרת קבוצה שמתנהלת בשיירה ובה כלי רכב בעלי עבירות טובה. במשך רוב היום מבלים עם החברים בג'יפ ובהפסקות ובערב מנהלים אורח חיים קבוצתי; ההדרכה מאפשרת להגיע למקומות שנוסע עצמאי יתקשה לאתר; עבירות כלי הרכב מאפשרת לנוע בביטחון יחסי בדרכים בוציות וקשות, שכלי רכב רגיל לא יעבור בהם; הנהיגה העצמית בג'יפים מקנה תחושה של שותפות במסע, למרות שכולם עוקבים אחר הג'יפ המוביל ובו המדריך. 
 
הנהיגה העצמית היא מרכיב משמעותי - נוסעים זוכים לתחושה שהם מובילים את עצמם, הם שותפים ופעילים וזוכים לכן בהרגשה טובה. 
 
כלי הרכב חדשים ומשוכללים. כל הג'יפים ממוזגים, בכולם יש מושבים נוחים ואבזור שמאפשר נסיעה נעימה. לגבי הלינה נעשה מאמץ גדול להתאים לטיולי הג'יפים תנאי לינה נוחים.  
 
את היתרונות של טיולי הג'יפים של "החברה הגיאוגרפית" מקבוצת "אופקים" כדאי לחפש בפרטים הקטנים: הפתרונות הטכניים, ג'יפ שירות ופינוקים קטנים שזוכים בתנאי שטח למשמעות גדולה.
 
על מה כדאי להקפיד בבחירת טיול ג'יפים: 
 
1. איכות המסלול - לאיזה אתרים מגיעים? כמה קילומטרים נוסעים בכל יום? האם זה המסלול הטוב ביותר ביעד שאליו נוסעים?
 
2. איכות כלי הרכב - איזה ג'יפים? מה גילם? מה גודלם? האם הם ממוזגים? טיל ג'יפים כרוך, באופן טבעי בישיבה ארוכה. כדאי לבדוק היטב לפני היציאה שאתם אכן זוכים לכלי הרכב הנוחים והמתאימים ביותר ליעד הטיול. 
 
3. איכות הלינה - מה רמת בתי המלון? איזה אוכל? בכל מקום אליו מגיעים, ואין זה משנה אם בטורקיה או במונגוליה, אפשר ללון במקומות שונים, בדרגות שונות וברמות פינוק שונות. תמיד יש מאזן עדין בין בחירת המסלול המרתק ביותר ובחירת מקומות הלינה הנוחים ביותר. האם בחרתם באפשרות הכי מתאימה עבורכם? 
 
4. איכות ההדרכה והליווי הטכני - מי המדריך, האם מתלווה לטיול מכונאי?
 
5. המחיר - מה המחיר ומה בדיוק הוא כולל.