נגישות

אמסטרדם עם ילדים

אתרים מומלצים לבילוי עם ילדים

היתרון הגדול של ביקור באמסטרדם עם ילדים טמון בעובדה ששטח מרכז העיר לא גדול במיוחד ואפשר לשוטט בו ברגל. האווירה בעיר ההולנדית הגדולה נעימה מאוד, נטולת מתחים או אלימות ומתאימה בהחלט לבילוי משפחתי.
 
מוזיאון נמו
מוזיאון נמו למדע (NEMO) הוא אחד המוזיאונים המשעשעים בעולם. בניגוד למוסדות אחרים מותר ורצוי לגעת בו בכל המוצגים, לנסות, להפעיל ובעיקר ללמודבעזרת התנסות. המוזיאון, שפונה לגילאי ארבע ומעלה, צפוף מאודבדרך כלל וזוכה להצלחה גדולה. יש כאן מחלקות של מדעי הטבע, חומרים, תהליכים כימיים, גוף האדם, טכנולוגיה וכדומה. הבניין עצמו – ירוק, בולט מאוד על גדת המים ויפה. בנה אותו האדריכל האיטלקי רנצו פיאנו (שאחראי גם לתכנונו של מרכז פומפידו בפריז). 
שם המוזיאון הוא מחווה לגיבורו של ז'ול ורן וגיבור "עשרים אלף מיל מתחת למים". כדאי מאוד לעלות לקומה האחרונה ממנה יש מרפסת תצפית נהדרת על חלקים נרחבים של אמסטרדם, על הנמל ועל חלק מן התעלות באזור שממזרח לתחנת הרכבת. בקומה זו פועל גם בית קפה טוב, שמאפשר להורים שלא מאמינים בהשגחה הדוקה מדי להמתין לצאצאיהם בנינוחות. 
המוזיאון סגור בימי שני. שעות הפתיחה מעשר עד חמש. 
 
וונדל פארק
הפארק הגדול שאורכו קילומטר וחצי מכיל מדשאות גדולות, בריכות, צמחייה עבותה, עצים ענקיים ושבילים מתפתלים. אפשר לטייל בו במשך כמה שעות אבל הדרך הכי נעימה להכיר את הפארק היא לשכור כמה זוגות אופניים באחת מחנויות ההשכרה שצמודות אל הפארק. בימים יפים מגיעות אליו משפחות רבות עם עפיפונים או סירות שמשיטים בבריכות. המראה נהדר ואם מוספים אליו גלידה או קפה ועוגה מבית הקפה שפועל במרכז הפארק החוויה מושלמת.
 
De Hortus
ה"הורטוס", הגן הבוטני הנפלא בלב העיר, הוא אחד הותיקים והיפים בעולם. עיריית אמסטרדם יסדה אותו כבר ב-1638 ומאז הוא מספק פינה טרופית לרוצים להתחמם ולהתענג על עלים ענקיים, פרחי מים ומטפסים שהגיעו ישירות מאזור קו המשווה. לצד החממה פועל בית קפה גדול ונעים. בתוך החממה הגדולה פזורים ספסלי ישיבה. הטמפרטורה נשמרת על 32 מעלות וכאשר העיר קופאת בחוץ זה מפלט נהדר.  
הכתובת Plantage Middenlane 2a. 
 
Brilmuseum
ה"ברילמוזיאום", מוזיאון המשקפיים הלאומי, הוא אחד המקומות המוזרים והמשעשעים בעיר. המוזיאון פועל מעל חנות משקפיים ותיקה ומתעד בפרטי פרטים את אמנות הכנת המשקפיים בחמש מאות השנים האחרונות. רק מי שזקוק למשקפיים יכול להעריך את המאמץ האדיר שהושקע כדי להקל על סבלם של קצרי הראייה והמטושטשים למיניהם. 
Brilmuseum – הכתובתGasthuismolensteeg 7.פתוח רק בימים רביעי עד שבת בין 11 ל-17:30. אתר 
 
אוויאודום סכיפול
המוזיאון הלאומי לתעופה מספק שעות של הנאה לכל בני המשפחה. האוסף הגדול של המוזיאון כולל כמה מטוסים היסטוריים ביניהם אחד שנבנה בידי חלוצי התעופה האחים רייט. אגף שלם במוזיאון מוקדש לטיסה בחלל. אתר המוזיאון »
 
בית אנה פרנק
בית אנה פרנק הוא האתר שזוכה למספר המבקרים הגדול ביותר באמסטרדם. כמיליון מבקרים פוקדים אותו בכל שנה. משפחת פרנק הסתתרה בבניין ברחוב פרינסחראכט 263 בשנים 1942-1944. כיום מוצגת בו תצוגה מרתקת על חייה של הקהילה היהודית באמסטרדם במהלך מלחמת העולם השנייה ועל תולדותיה של משפחתה של אנה. אביה של אנה, אוטו, היחיד שנותר בחיים מן המשפחה, פרסם לאחר המלחמה את יומנה שתורגם ליותר משישים שפות והפך לרב מכר ענק.
 
מאחנה פלאזה
מרכז הקניות היפה ביותר באמסטרדם בארמון אמיתי מן המאה ה-19 ששימש פעם כבניין הדואר ונהפך למרכז קניות יוקרתי. הוא ממוקם קרוב מאוד לכיכר דאם המרכזית ושוכנות בו יותר מארבעים חנויות, בעיקר של אופנה מרשתות גדולות. יש לא מעט חנויות צעצועים ומתנות, כמה בתי קפה ומסעדות. זה אולי לא המקום הזול בעיר אבל אפשר לבלות בו שעות של הנאה רק מצפייה בחלונות הראווה ובקונים. 
הכתובת: Voorburgwal 182 - Magna Plaza