מדריך אוקראינה

מדריך אוקראינה

אוקראינה

אוקראינה, מדינה גדולה ומגוונת, היא אחד מהיעדים האותנטים והלא מתויירים האחרונים באירופה. זוהי מדינה ענייה, אך היא עשירה במסורות מעניינות וצבעוניות, אנשים חמים ואזורים בלתי מוכרים שהתיירות עדיין לא הגיע אליהם.
 
ארץ על הקצה
פירוש השם אוקראינה הוא "ארץ על הקצה", והשם הזה יאה למדינה מכמה סיבות. מבחינה גיאוגרפית, אוקראינה יושבת על הקצה בין אירופה הסלאבית לרוסיה, על הקצה של הים השחור. מבחינה מדינית וכלכלית, אוקראינה ניצבת על הקצה לקראת שינוי ומודרניזציה. המשבר הכלכלי העולמי והתהפוכות הפוליטיות האחרונות באוקראינה מאטים את השינוי, אבל הוא קורה בכל זאת, צעד אחר צעד, ועל כך יעידו מרכזי הערים המשופצים, תושבי הערים הלבושים היטב, כבישים חדשים ותשתיות שנבנו לקראת משחקי אליפות העולם בכדורגל שהתקיימו באוקראינה בשנת 2012. אחרי שני עשורים של עצמאות, נראה כי אוקראינה צועדת לאט אבל בטוח אל המקום בו היא רוצה להיות, למרות פוליטיקאים בעייתיים ושכנים שלא נותנים לה מנוח.
 
לטייל בארץ לא מוכרת
טיול בארץ לא מתויירת עשוי להפחיד, אך לדעתנו דווקא זה מה שהופך את אוקראינה למעניינת במיוחד, יעד שכדאי מאוד לטוס אליו. בעבר הלא רחוק, הדרך היחידה לטייל באוקראינה היתה בקבוצה מאורגנת, שהורשתה להגיע רק לאתרים מסויימים אותם המדינה אישרה. היום המצב שונה וקל הרבה יותר לטייל עצמאית באוקראינה. השירותים לתיירים השתפרו בהרבה, מלונות עוברים שיפוץ, מסעדות טובות נפתחות בערים הגדולות לצד מרכזי מידע לתיירים. שרידי השלטון הסובייטי אמנם עדיין ניכרים במדינה, אבל אם לוקחים אותם כחלק מהחוויה, אפשר לגלות באוקראינה חופים נהדרים, נופים יפים, ערים מעניינות ותושבים מסבירי פנים.
 
חושבים לבקר בקייב? קראו כאן »
טיסות קייב

טיסה לאוקראינה

30.07 - 11.08
טיסת שכר
UKRAINE AIRLINES
טיסות קייב

טיסה לאוקראינה

28.07 - 04.08
טיסת סדירות
AIR SERBIA

מזג אוויר

קייב

16°-26°
ראשון 19°-28°
שני 19°-25°
שלישי 17°-19°